PDA

Zobacz pełną wersję : Wypelnienie piaskiem przestrzeni nad rurami co



gosia100
25-06-2009, 22:52
Witam

Mam rozprowadzone rury co na chudziaku.
Wykonawca chce "dojechac" z pierwsza warstwa styropianu do rur a przestrzen nad nimi i miedzy nimi wypelnic suchym piaskiem. 2-ga opcja to polozenie na rurach warstwy 1cm lub 2cm styropianu ale to podobno sie polamie i wykonawca rekomenduje piach. Dodam ze na tych rurach beda 2 warswy folii i to podobno utrudnia uzupelnienie styropianem. Czy mozna zastosowac opcje z piachem?
Oczywiscie na to pojdzie kolejna warstwa styropianu po calosci.
Bede wdzieczna za wskazowki.

pozdrawiam

nania
25-06-2009, 23:25
Ja mam tak własnie zrobione, wyglądało dobrze ! Wykonawca zapewniał że nie będzie problemów więc chyba tak się robi ;-))

gosia100
25-06-2009, 23:47
No to troche mnie uspokoilas.
Moze jeszcze ktos powie czy to dobry patent. A moze by tak zamiast piachu keramzyt?

bogus33
26-06-2009, 01:11
witaj!
u mnie dali pierwszą warstwę styropianu 4cm bo taka jest wysokość rury z izolacją termafleksem a na to druga warstwa 5cm. w sumie na dole mam 9cm styropianu a na górze 5- w jednej warstwie. żadnego piachu nie dawałem.
wg. mojego hydraulika nie ma takiej potrzeby.
pozdro
mam nadzieję że wiedział co robi...

kamykkamyk2
26-06-2009, 06:38
A u mnie wokół rur CO wysypaliśmy keramzytem, równając pozimy ze styropianem.

irreality
26-06-2009, 11:40
A my styropian układaliśmy sami bawiąc się w wycinanie styropianu właśnie żeby rury były nim dokładnie obłożone.

Piach to żaden izolator a wykonawca tak mówi bo mu szybciej i wygodniej - w końcu on tu mieszkać nie będzie i rachunków za ogrzewanie nie będzie płacić.

A tak - raz dwa rozkłada się płyty, dotnie byle jak -zasypie piachem, przykryje folią i fajrant.

pierwek
26-06-2009, 12:41
A tak - raz dwa rozkłada się płyty, dotnie byle jak -zasypie piachem, przykryje folią i fajrant.

bęęęęęędzie pan zadowoloooooony.... :lol: - a te rury CO są chociaż w otulinie z pianki?

Olcia L.
26-06-2009, 18:17
A my styropian układaliśmy sami bawiąc się w wycinanie styropianu właśnie żeby rury były nim dokładnie obłożone.

Piach to żaden izolator a wykonawca tak mówi bo mu szybciej i wygodniej - w końcu on tu mieszkać nie będzie i rachunków za ogrzewanie nie będzie płacić.


bardzo doby post, zgadzam sie w 100%, u siebie zrobiłem tak samo,
pozdr,

sacha
26-06-2009, 22:06
[quote="gosia100"]No to troche mnie uspokoilas.
Moze jeszcze ktos powie czy to dobry patent. A moze by tak zamiast piachu keramzyt?[/quote/

A może by tak zamiast piachu perlit.

pawlok
27-06-2009, 20:23
Mam rozprowadzone rury co na chudziaku.
Dodam ze na tych rurach beda 2 warswy folii i to podobno utrudnia uzupelnienie styropianem. Czy mozna zastosowac opcje z piachem?
Oczywiscie na to pojdzie kolejna warstwa styropianu po calosci.
Bede wdzieczna za wskazowki.

pozdrawiam

No tak dla wykonawcy liczy się tylko czas czyli kasa…
Ja zrobilłem tak: chudziak, papa, folia, 10 cm styro, instalacje, 10 cm styro, folia jastrych właśnie schnie :-)
Ekipa od jastrychu sama przyznała że oni nie sa wstanie tak dokładnie ułożyc styro jak nasza z żona robota, bo by nie zarobili na chleb…
Układania folii na położonych rurach to jż totalnie nierozumiem..
Pawlok

komodo
28-06-2009, 08:41
A my styropian układaliśmy sami bawiąc się w wycinanie styropianu właśnie żeby rury były nim dokładnie obłożone.

Piach to żaden izolator a wykonawca tak mówi bo mu szybciej i wygodniej - w końcu on tu mieszkać nie będzie i rachunków za ogrzewanie nie będzie płacić.


bardzo doby post, zgadzam sie w 100%, u siebie zrobiłem tak samo,
pozdr,

Rozumiem że operacje dokładnego obkładania styropianem rur zastosowałaś także od strony chudziaka, tak aby go zbędnie nie dogrzewać ?
Uzupełnianie piaskiem jest jak najbardziej zgodne ze sztuką budowlaną. Zapłać wykonawcy 20zł/m2 za wylewkę a gwarantuję że styropian ułoży idealnie :wink:

irreality
28-06-2009, 09:11
Rozumiem że operacje dokładnego obkładania styropianem rur zastosowałaś także od strony chudziaka, tak aby go zbędnie nie dogrzewać ?

Oczywiście. Rury od CO zostały ułożone na 4 cm warstwie styropianu. Na to poszło jeszcze 5 cm z wydrążonymi wycięciami na rury. Rury od CWU idą po chudziaku w otulinie.


Uzupełnianie piaskiem jest jak najbardziej zgodne ze sztuką budowlaną. Zapłać wykonawcy 20zł/m2 za wylewkę a gwarantuję że styropian ułoży idealnie :wink:

Jasssssne...

j-j
28-06-2009, 09:55
Witam

Mam rozprowadzone rury co na chudziaku.
Wykonawca chce "dojechac" z pierwsza warstwa styropianu do rur a przestrzen nad nimi i miedzy nimi wypelnic suchym piaskiem. 2-ga opcja to polozenie na rurach warstwy 1cm lub 2cm styropianu ale to podobno sie polamie i wykonawca rekomenduje piach. Dodam ze na tych rurach beda 2 warswy folii i to podobno utrudnia uzupelnienie styropianem. Czy mozna zastosowac opcje z piachem?
Oczywiscie na to pojdzie kolejna warstwa styropianu po calosci.
Bede wdzieczna za wskazowki.

pozdrawiam

A czy to problem c.o. prowadzić w otulinie o gr. np 6-9 mm i wtedy niech sobie nawet zasypuje piachem jak chce.

pzdr

pawlok
28-06-2009, 15:18
A czy to problem c.o. prowadzić w otulinie o gr. np 6-9 mm i wtedy niech sobie nawet zasypuje piachem jak chce.
pzdr

No to sprawdź sobie jakie parametry termoizolacyjne ma otulina.
Polecam wątek:
http://forum.muratordom.pl/post3324543.htm?highlight=#3324543

Pawkok

j-j
28-06-2009, 16:15
A czy to problem c.o. prowadzić w otulinie o gr. np 6-9 mm i wtedy niech sobie nawet zasypuje piachem jak chce.
pzdr

No to sprawdź sobie jakie parametry termoizolacyjne ma otulina.
Polecam wątek:
http://forum.muratordom.pl/post3324543.htm?highlight=#3324543

Pawkok

A skąd wiesz że nie wiem jakie ma parametry? A ma zupełnie wystarczające (np.- thermaflex- nawet główny parametr odpowiedzialny za straty ciepla ciut większy niż zwykły styro) przy gr. np ok. 9-12 mm (oczywiście +/- w zależności od średnicy) dla prowadzenia instalacji co, cwu i cyrkul. a nawet do gr. 15-20 mm przy wyższych parametrach czynnika dla c.o..

pzdr

niezły
28-06-2009, 16:51
Dawno temu kiedy jeszcze takie rzeczy robiłem to do ciepłej wody używałem otuliny o grubości ścianki 13 mm a przestrzeń między rurami i styropianem wypełniałem pianką