PDA

Zobacz pełną wersję : Rynny



Sallesz
26-06-2009, 08:16
Witam

Mam taki dylemat,jestem w trakcie podejmowania dezyzji jakie rynny czy Marley PCV czy stalowe Galeco, cena jest mniej wiecej taka sama a wiec tylko chodzi o jakosc i zywotnosc rynien czy to jest dobry wybor.a moze inne?Tylko jakie

Pozdrawiam

sailor_ro
26-06-2009, 10:51
Galeco to dobre rynny,robione z blachy Ruuki,brałbym stal.

pozdrawiam

Andrzej Wilhelmi
29-06-2009, 22:04
Jedne i drugie bardzo dobre wolę PVC. Pozdrawiam.

sacha
29-06-2009, 22:18
A czy to prawda że PCV w kolorze czarnym jest bardziej awaryjne /haki/ - tak powiedział sprzedawca.

Andrzej Wilhelmi
30-06-2009, 23:14
A co ma do tego pigment? Pozdrawiam.

Marek K
01-07-2009, 10:46
Witam.
Tworzywa sztuczne to jest materiał zastępczy!!!!! Brakuje materiału podstawowego, jest za drogi (stal, miedź, drewno itp), to się go stosuje.
Za nim kupisz PCV dowiedz się jaka jest gwarancja na zachowanie koloru i to konkretnie: jaki jest sposób pomiaru-rozpoznania odbarwienia, jakie są metody i koszty naprawy, wszystko na piśmie!!!
Przykład mój: odbarwiły się rynny z brązowego PCV.
- inaczej rynny,
- inaczej rury spustowe,
- inaczej kształtki,
A wielki polski producent: bleeee.........
Kolor, ma duże znaczenie:
- inny skład tworzywa (zawiera pigmenty)
- inaczej się nagrzewa (im ciemniejszy tym bardziej)
- inaczej rozszerza,
Dziś, mając te doświadczenie nie wybrałbym PCV.
Pozdrawiam,

lackyluk
01-07-2009, 13:26
Jak cena taka sama to wybieraj stalowe.

Andrzej Wilhelmi
01-07-2009, 19:20
Stalowe malowane też blakną i do tego rdzewieją. Miedziane, aluminiowe czy tytanowo-cynkowe są drogie. Każde mają jakieś plusy i minusy. Przed podjęciem decyzji warto je rozważyć. Pozdrawiam.

kielo
01-07-2009, 19:56
Witam

Mam taki dylemat,jestem w trakcie podejmowania dezyzji jakie rynny czy Marley PCV czy stalowe Galeco, cena jest mniej wiecej taka sama a wiec tylko chodzi o jakosc i zywotnosc rynien czy to jest dobry wybor.a moze inne?Tylko jakie

Pozdrawiam

Skoro nie ma różnicy w cenie to nie ma co się zastanawiać tylko brać stalowe