PDA

Zobacz pełną wersję : Ściana zewnętrzna a drzwi i okna antywłamaniowe.



Robur
11-12-2003, 16:48
Pozdrawiam forumowiczów :)

Jestem na etapie wyboru materiału na ściany zewnętrzne. Właśnie zrezygnowałem z Porothermu. Czy ktoś ma pojęcie w jakiej ścianie najlepiej trzymają się (najtrudniej jest wyważyć, wyjąć lub wyciąć ) okna i drzwi antywłamaniowe?

mieczotronix
11-12-2003, 17:36
najlepiej to się trzymają w betonowej (np. u mnie w bloku z wielkiej płyty)
ale to jak się trzymają zależy przede wszystkim od ilości kotew, którymi będą zamocowane, a nie od tego w czym będą mocowane. Jak masz miękki materiał, dajesz więcej kotew i siła z jaką działa włamywacz na okno rozkłada się na większą liczbę punktów, czyli w każdym punkcie siła jest mniejsza.
No i złodzieje nie wyważają okien z murów, tylko skrzydło okna z ramy.

Tomasz M.
11-12-2003, 18:22
Najlepszy powinien być żelbeton. Wytrzyma nawet mniejsze dawki dynamitu :lol: Ale myślę, że w praktyce większe znaczenie ma jakie są te okna i drzwi i jak je osadzisz, niż z czego jest ściana. Pewnie że ceramika poryzowana czy beton komórkowy jest łatwiej potłuc niż pełną cegłę czy beton, ale nie przypuszczam, żeby złodziejowi było łatwiej to zrobić (kiedy ściana już stoi), niż rozwalić okno (szybę i ramę), nawet super antywłamaniowe. Poza tym zawsze możesz wylać słupy i belki żelbetowe ze wszystkich stron otworów okiennych i drzwiowych, ewentualnie od razu wmurować w to kotwy, niezależnie od tego czy masz maxa, protherm, bk czy cegłę pełną. Najwyżej może być problem z ociepleniem, ale coś za coś. :)

_ZBYCH_
11-12-2003, 18:38
Taaa... Pytanie z gatunku: "czy nie boicie się, że w betonie komórkowym złodzieje wejdą wycinając piłką kawałek ściany?" :lol: :lol: :lol:

Tomasz M.
12-12-2003, 09:58
Ty się, zając, śmiejesz :wink: . A ja słyszałem (bez gwaracji, że to prawda :lol: ) o gościu co zrobił sobie super drzwi i zamki - w mieszkaniu w bloku. Jak był na urlopie, przyjechała ekipa podająca się za remontową i zrobili mu otwór drzwiowy obok. Z tym, że nie był to beton komórkowy, tylko wielka płyta. To oczywiście może być tylko jedna z opowieści dziwnej treści, ale morał z tego taki, że z zabezpieczeniami nie trzeba przesadzać :D :D :D

_ZBYCH_
12-12-2003, 18:07
Ty się, zając, śmiejesz :wink: . A ja słyszałem (bez gwaracji, że to prawda :lol: ) o gościu co zrobił sobie super drzwi i zamki - w mieszkaniu w bloku. Jak był na urlopie, przyjechała ekipa podająca się za remontową i zrobili mu otwór drzwiowy obok. Z tym, że nie był to beton komórkowy, tylko wielka płyta. To oczywiście może być tylko jedna z opowieści dziwnej treści, ale morał z tego taki, że z zabezpieczeniami nie trzeba przesadzać :D :D :D

Morał z tego taki, że trzeba zamontować porządny alarm :wink:

:lol: :lol: :lol: