PDA

Zobacz pełną wersję : zameldowanie w nowej chacie



pyzia
11-12-2003, 16:58
Może to śmieszne pytanie, ale jak się meldować w nowej chacie? No bo kupując mieszkanie idzie się z aktem notarialnym - i widać, że jestem właścieilem. A jak jest z domem? Jesteśmy właścicielami działki i co?
Czy może po odbiorze domu dostajemy jakiś "kwit",z którym idziemy do urzędu?
Nie śmiejcie się z naiwnego pytania tylko powiedzcie jak to się robi :-?

Luśka
11-12-2003, 21:52
Pyzia, na działkę musisz mieć jakiś akt własności (akt notarialny zakupu, darowizny lub coś podobnego). Skoro wybudowałaś dom, to pozwolenie musiało być wydane na właściciela działki - zakładam dla uproszczenia, że to Ty. Po skończeniu budowy powinnaś złożyć dokumenty z wnioskiem o oddanie budynku do użytkowania (było to dość dokładnie opisane nawet niedawno na Forum). Jak dostaniesz kwit z Urzędu, że dom został oddany to z tym papierkiem udajesz się do odpowiedniego wydziału i się zameldowywujesz. Zakładam oczywiście, że dom ma już jakiś numer porządkowy. Jeśli nie, to jeszcze to musisz załatwić. To w dużym skrócie.

kksia
11-12-2003, 23:06
A ja dodam, że zarówno przy wymeldowywaniu ze starego miejsca jak i przy zameldowaniu mężczyżni muszą mieć książeczkę wojskową.
Myśmy o tym nie wiedzieli i mąż musiał wracać do domu.

Becik
12-12-2003, 12:28
A ja dodam ze w każdej gminie mają różne zwyczaje - poczytaj sobie wątek o odbiorach :D
U mnie np wymagali aktu notarianego zakupu działki, decyzji o nadaniu numeru posesji, zaświadczeń o wymeldowaniu, dowodów osobistych, książeczki wojskowej męża i aktów udrodzeń dzieci. Natomiast, co jest ciekawe, nie wymagali żeby budynek był formalnie odebrany :o
Najlepiej wybrać się do właściwego urzędu w którym będziesz się meldować i tam zapytać :)
Ja zameldowałam naszą rodzinkę przedwczoraj :). W ciągu 2 tygodni trzeba złożyć wniosek o nowe dowody osobiste, chyba miesiąc jest na przerejestowanie samochodu ( o ile zmienia się powiat ) i zmianę dokumentu prawa jazdy. Zgłosiłam też ten fakt w pracy skąd pójdą zawiadomienia do US i ZUS-u, muszę to jeszcze zgłosić w funduszach emerytalnych, w banku, w ZE, u dostawcy gazu..ufff O czym jeszcze zapomniałam??

garo
12-12-2003, 12:44
Przeglądnij ten temat
http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=18089&highlight=
Pozdrawiam

pyzia
16-12-2003, 10:51
dzięki za info, będę uważać :wink:
pozdrawiam