PDA

Zobacz pełną wersję : Drzwi zewn?trzne POL-SKONE



joogjan
11-12-2003, 20:14
Bardzo ładny wygląd struktury starego dębu, na ,,oko'' bardzo solidne wykonanie, okucia przeciwwyważeniowe itp.Gdyby nie wzornik przekroju podany przez sprzedawcę, kruszył bym kopię o swoje ,że to dębowe.
Okazło sie ,że POL - SKONE produkuje drzwi zewnętrzne z wytłoczeń z włókna szklanego wypełnianych pianką PE , na ramiaku drewnianym z dębową klejoną warstwowo futryną.
Ciekaw jestem waszej opini( jako użytkowników) na temat tych drzwi.
Oglądając ostatnio wiele wytworów rodzimej stolarskiej, produkcji (podkarpacie) bardzo poważnie rozważam propozycje POL-SKONE .

16-12-2003, 10:21
Mamy 2 pary drzwi zewnętrznych POL-SKONE od 2 lat. Jedne są właśnie z włókna szklanego, drugie to Orion z blachy (też ocieplane). Do tego wkładki klasy C (z atestem) też z POL-SKONE.
Jesteśmy bardzo zadowoleni. Aha, te z włókna szklanego mają jeszcze blachę z obydwu stron, dopiero na wierzch jest włókno szklane.

Wowka
16-12-2003, 10:25
Mam Roztocze. Czy będę nadal zadowolony? Odpowiem na wiosnę :wink:

Karolek
16-12-2003, 10:28
POL-Skone sprawuje sie dobrze (mam od 5 lat) zastrzezenia budzi tylko początkowe trudne zamykanie - uszczelki muszą się dobrze ułozyć

minuszka
16-12-2003, 11:25
a nie wiecie, czy ta firma wykonuje nietypowe zamowienia, tzn. ja mam szer drzwi 150 x 195. Moze macie jakies namiary na WAW?

busstop
16-12-2003, 11:32
Może zadam głupie pytanie, ale czy włókno szklane nie ma jakiegoś niekorzystnego wpływu na zdrowie (np. tapety z włókna szklanego 'pylą' i znam ludz, którym to bardzo szkodzi, prz vczym po polamlwaniu już chyba wszytko jest o.k.)?
Jaka jest trwałość takich drzwi?

Wowka
16-12-2003, 11:46
Jaka jest trwałość takich drzwi?

Większa. Nie rozsychaja się ....

busstop
16-12-2003, 11:57
to prawda...
tapety z włókna szkl. także są badzo trwałe (20 lat)
a jak wygląda sprawa termicznej rozszerzalności (liniowej)?
przyznaję, drzwi wyglądają interesująco! jaka jest grubość tej blachy pod włóknem szkl.?

busstop
16-12-2003, 12:01
no i jaka jest trwałość koloru?
wydaje się to bardzo ciekawą alternatywą dla drewna. bo drzwi z pvc to troche 'jakby nie tędy droga", alu to jak w sklepie.

1an
03-01-2004, 21:11
Nie kupujcie drzwi z włókna szklanego ,bardzo łatwo odpryskuje lakier z zewnetrznej warstwy - wiem bo sprzedaje te drzwi .

skrysztofik
07-01-2004, 17:00
Kupiłem drzwi sosnowe Elegant wydają mi się na solidne mają system antywłamaniowy ,ale jak będą wyglądały w użytkowaniu jeszcze nie wiem ale mam nadzieję że dobrze bo nie były zbyt tanie.
Pozdrawiam

07-01-2004, 17:01
Do 1 an:
Co też za bzdury opowiadasz....
Jak długo sprzedajesz drzwi POL-SKONE, a może jesteś przedstawicielem konkurencji? Mam drzwi z włókna szklanego i nie pamiętam, żeby gdzieś (w papierach) było zaznaczone, że są one lakierowane
Odpryski lakieru są wadą technologiczną i wydaje mi się, że taka firma jak POL-SKONE uznałababy opisywaną przez Ciebie wadę. Ponadto, znowelizowana ustawa o ochronie konsumentów wprowadziła 2-letni okres rękojmii dla klientów.
Pozdrawiam

boniucha
14-09-2012, 12:44
Podbijam STARY temat, bo nie znalazłam innego...jeżeli ktoś uprzejmy zna inny odpowiedniejszy temat to proszę o link :)
Zdecydowaliśmy się na drzwi zewnętrzne Pol-Skone Nordic 01 białe - czekamy na realizację zamówienia. Dlaczego właśnie te? W firmie, która nam je zaoferowała wybraliśmy też bramę garażową, drzwi wewnętrzne, okno i napęd do bramy posesyjnej :P Byliśmy w kilku miejscach i mało kto fachowo nas potraktował - zaufaliśmy panom z ostatniej odwiedzonej firmy i czekamy niecierpliwie na montaż...
Ma ktoś doświadczenie z tymi drzwiami?

Edit:
Brak odpowiedzi, więc dodam zdjęcie do posta:
pierwsze wrażenie...143413
niezbyt ciekawe - montażysta z łaską oświadczył, że zamek jest popsuty (?) i zabrał klamkę, żeby nikt " nie łaził" - swoją drogą my mamy jeszcze obok stare drzwi...a jakby ich nie było to co? przez komin wchodzić? - serwis POLSKONE ma dotrzeć pon-wt... nie omieszkam im wspomnieć, że montowali bez rozpórek...czy faktycznie od tego się już odchodzi?! Bo nie znalazłam nigdzie takiej informacji...

cdn.