PDA

Zobacz pełną wersję : Pęknięta ława fundamentowa piwnicy!!



Anecia2103
27-06-2009, 14:15
Tak jak w temacie...fundamenty zostały zalane tydzień temu,wczoraj przy sciąganiu paru desek z szalunku po prostu odpadł(odprysnął) kawałek ławy fundamentowej!!:( I teraz moje pytanie czy za szybko zostały sciągnięte deski czy betoniarnia zrobiła do du.. beton? beton był zamawiany B-15 ...Czy to nie osłabi fundamentu,na to będą dawane bloczki fundamentowe...Czy potrzebne jest jakieś dodatkowe wzmocnienie? PROSZĘ O RADĘ:(:(

neokowal2
27-06-2009, 15:21
Możesz zamieścić zdjęcie? Bo może niepotrzebnie panikujesz.

MBUNA
28-06-2009, 07:50
Beton uzyskuje pełną wytrzymałość po 28 dniach (wg normy to B15 ma być osiągnięte po tym czasie). Później jego wytrzymałość również wzrasta ale nieznacznie. Po tygodniu twój beton powinien mieć ok. 10 MPa (B10).

Jeśli odłamało się gdzieś na brzegu, bo przykleiło się do szalunku to bym się nie przejmował.

Anecia2103
28-06-2009, 12:52
Beton uzyskuje pełną wytrzymałość po 28 dniach (wg normy to B15 ma być osiągnięte po tym czasie). Później jego wytrzymałość również wzrasta ale nieznacznie. Po tygodniu twój beton powinien mieć ok. 10 MPa (B10).

Jeśli odłamało się gdzieś na brzegu, bo przykleiło się do szalunku to bym się nie przejmował.

No wiem że po 28 dniach , ale słyszałam że już po kilku dniach można zdejmować deski , ale chyba w naszym przypadku było inaczej bo od zalania i przez kilka dni mocno padało i fundament stał cały w wodzie, więc nie bardzo mógł chyba schnąć..(?

admiro
28-06-2009, 14:28
fundament stał cały w wodzie, więc nie bardzo mógł chyba schnąć..(?

Beton nie schnie a wiąże i woda jest mu do tego nawet niezbędna :)