PDA

Zobacz pełną wersję : Opinie na temat rynien Budmatu Flamingo



tofek
27-06-2009, 16:59
Czy ktos ma doswiadczenie z rynnami Budmatu "flamingo" ??
Czekam na opinnie

tofek
01-07-2009, 08:59
j.w. ??

qnik111
06-01-2011, 18:06
J. w. zna ktoś ? http://www.rynnyflamingo.pl/flamingo.html

deratus
04-03-2011, 09:52
Może ktoś coś wie więcej na temat tych rynien, oprócz tego,że mają 30-letnią gwarancję ?

andrzej belka
04-03-2011, 11:43
bardzo liche jak dla mnie , zwlaszcze złaczki niedopracowane ,gdyz sie rozszczelniaja , jaka cena taki produkt po krotce

Jan P.
04-03-2011, 13:33
30 lat gwarancji na gumkę . Dobre. Daj cynk albo miedż , wtedy przy prawidłowym montażu masz 100 % pewności. Jan.

Jacek Kulik
04-03-2011, 15:02
30 lat gwarancji na rynnę która jest dwa lata na rynku jest trochę śmieszne...
Opinie dekarzy wskazują raczej na średnie wykonanie tej rynny, zwłaszcza wspomnianej złączki

awieuro
04-03-2011, 15:55
Haki doczołowe zginam jedną ręką. Ratując inwestora dałem co 30cm a i tak pewnie kiedyś je wygnie...
pozdrawiam

andrzej belka
04-03-2011, 22:11
dokladnie ile moze byc wart hak wygiety z blachy ,

andrzej belka
04-03-2011, 22:12
mialem problemy z tymi nieszczesnymi zlaczkami i juz tego dziadostwa napewno nikomu nie zaloże

deratus
13-03-2011, 08:47
A czy jest alternatywa cenowa dla rynien Galeco ?

markon2
13-03-2011, 17:34
Witam a ja napisze ze nie sa takie złe oczywiscie tu dominuje proporcja jakosc do ceny w tym przypadku.
Jak ktos chce wydac mniej kasy na rynny jednorazowo to moga byc.

REMONTUJĄCY
05-04-2011, 08:33
Witam

wczoraj widziałem reklamę Budmatu z badaniem blachy a że jestem na etapie wyboru materiału pokryciowego przeszukałem parę wątków i natrafiłem na ten.
Sprzedawca strasznie mi zachwalał rynny Flamingo a z tego co widzę to jakieś nieporozumienie jest...

Jacek Kulik
05-04-2011, 20:08
Witam

wczoraj widziałem reklamę Budmatu z badaniem blachy a że jestem na etapie wyboru materiału pokryciowego przeszukałem parę wątków i natrafiłem na ten.
Sprzedawca strasznie mi zachwalał rynny Flamingo a z tego co widzę to jakieś nieporozumienie jest...

Dokładnie...
Budmat czepia się Pruszyńskiego o jakość blachy a zapomina o swoich rynnach:)

B***lski
12-04-2011, 15:40
Panie Janie.

Ta gumka to EPDM czyli terpolimer etylenowo-propylenowo-dienowy podobny do uszczelek stosowanych we wkrętach farmerskich.

Panie dziobo

Gwarancja 30-letnia jest udzielana na korozję a dodatkowo huta za naszym pośrednictwej udziela aż 15-letniej gwarancji na zachowanie powłoki organicznej. Oczywiście są to gwarancja na materiał i bez jakiegokolwiek znaczenia jest okres od jakiego produkujemy system rynnowy FLAMINGO.
Jeszcze proszę o informację gdzie firma BUDMAT czepia się Pruszyńskiego

Panie awieuro i andrzej belka.

Hak tłoczony jest z blachy powlekanej, posiada klasę nośności H według wymagań normy PN-EN 1462, gdzie podczas badań haki są rozstawione co 1mb natomiast PN-61/B-10245 w punkcie 2.6.7 mówi o zdecydowanie innym rozstawie haków

Pozdrawiam

Jacek Kulik
12-04-2011, 19:20
Panie Budmat

może i nie jest napisane że chodzi o Pruszyńskiego , ale ludzie z branzy wiedzą że to oni najwięcej sprzedają i w nich to jest skierowane..

winiu1
12-04-2011, 19:47
Panie Budmat.

Haki niektórych firm są wyprodukowane z dużym zapasem ponad normę, a Wy lecicie po najniższej linij oporu.

B***lski
13-04-2011, 07:58
Pani(e) winiu1

Robiliśmy badania porównawcze różnych haków i wyniki były mocno zadziwiające.
A jaką nośność według Pani(a) powinien mieć hak?
Pozdrawiam

winiu1
13-04-2011, 16:38
Hak powinien mieć taką nośność żeby zalegający śnieg w rynnie jej nie "wyprostował". A miałem taki przypadek. Haki zamontowane co 50cm, rynna niebyła w kolizji ze zsuwającym się śniegiem

eurodance1990
10-10-2011, 21:32
Panie ARKADIUSZU KOWALSKI jeżdżący na REKLAMACJE firmy BUDMAT producenta Flamingo!!!! Teoretycznie masz racje! Ale nigdy nie montowałeś tego cacka więc teorie zostaw dla filozofów!!!!! Prawda jest taka , Ze jest to rynna do dopracowania. Jak Więckowi się mówiło że złączka jest do bani to mówił, że nic podobnego!! ( poprawili po 6 miesiącach). Ale wy zawsze będziecie gadać o polskiej normie zasłaniając przy tym wasze "KULAWE" rozwiązania techniczne!!!
Gadaliście na PRUSZKA że co on wymyśla jednocześnie podrabiając KRONA!!! Gadacie na RUUKKI że daje gorszą gwarancje a tak uczciwie to wasza gwarancje jest do BANI ( kwaśne środowisko)

P.S. To tak samo jak z KOREAŃCZYKIEM którego znakowaliście FOR SSAB ( czyli że niby SZWEDZKIE)!!!
To tak samo jak z POLONIĄ z polskiej blachy ( Z CHIŃSKIEJ HUTY)

30 lat GWARANCJI??? Jak to reklamuje BUDMAT- NIE DAJCIE SIĘ OSZUKAĆ!!!!
TO TYLKO MARKETING!! Przykład. Blachodachówka w powłoce NOVA która teraz ma 30 LAT GWARANCJI jeszcze niedawno miała tylko 15 LAT GWARANCJI. NIC DODAĆ NIC UJĄC. WSZYSTKO JASNE!!

Pozdrawiam!!!

REMONTUJĄCY
12-10-2011, 17:46
posty takie jak mojego poprzednika utwierdziły mnie w przekonaniu iż warto było dołożyć parę złotych do oryginalnych rynien pomimo usilnych prób handlowca wlepienia mi Flamingo

leemureek
20-01-2015, 17:42
czy w jakości od tamtego czasu coś się zmieniło w rynnach tej firmy? Sam już nie wiem co mam wybrać? Galecco, Flamingo, czy jeszcze coś? Muszę kupić rynny na dom i garaż wolno stojący i normalnie nie wiem ...

Co teraz polecacie?

bolek1986
20-01-2015, 18:27
Ja za ok 2 tygodnie finalizuje pokrycie i mam oferty pomiędzy Galeco i Lindab... Sam nie wiem na które się jeszcze zdecyduje... w domu mam Planje Siba już 8 rok i wsio oki...

jedrek188
21-01-2015, 19:39
Sam mam na dachu wenecje wersje szwedzka,lezy od roku,prezentuje sie cacy,natomiast jak ja kupywalem handowiec usilnie namawial mnie na. rynny galeco,wiec. takowe nabylem,rynny jak rynny,na wenecji na pewno nie bylo wypalone for sabb,pozdrawiam

leemureek
22-01-2015, 19:20
Dzięki za podpowiedź. Rozesłałem zapytanie do kilku firm po wycenę rynien między innymi Ruuki, Galecco, Lindab. Zobaczymy co ciekawego z tego wyjdzie ...

jedrek188
27-01-2015, 10:53
P.s jest wypalony znak ssab bez for,czyli orginal,pozdrawiam

homecactus
27-01-2015, 12:55
Jedno jest pewne, gwarancja budmatu jest warta tyle co nic. Miałem do czynienia z tym Państwem i wiem, że gwarancja jest na papierze.
Budmat wychodzi z założenia, że wiekszość nie będzie chciała się sądzić.

pzdr

photos
27-01-2015, 14:49
Jedno jest pewne, gwarancja budmatu jest warta tyle co nic. Miałem do czynienia z tym Państwem i wiem, że gwarancja jest na papierze.
Budmat wychodzi z założenia, że wiekszość nie będzie chciała się sądzić.

pzdr
Myslisz ze tylko budmat?? Pacuję z w handlu pokryciami okolo 10 lat i nie przypominam sobie aby kiedykolwiek jakaś reklamacja została uznana. Gdzies wczesniej ktos pisał o ruukki finera, Rdza od opiłków po wkretach...takie było stanowisko firmy.

ŁukaszC4
20-09-2015, 09:22
Myślicie że warto kupić rynny Budmat Flamingo czy lepiej dołożyć i kupić coś droższego?
Skoro są robione ze stali SSAB to pod względem korozji pewnie są takie same jak drogie marki tylko boję się jak jest z wytrzymałością różnych uchwytów itp.