PDA

Zobacz pełną wersję : parapet z lastryka - co z nim zrobić?



wa_wo
27-06-2009, 18:48
Rozważamy albo skucie, co i tak niewiele da, bo kaloryfery (design z końca lat 80-ych) muszą pozostać pod firanką, więc parapety nawet ładne pozostaną niewidoczne albo...? Brzegi są zaokrąglone, więc nie sądzę by okleinowane wyszło ok. Gdzieś widziałem próbę przykrycia lastrykowego parapetu umiejętnie dociętymi panelami, pytanie jednak o krawędzie (grubość 4 cm). Te krawędzie są też za szerokie, by założyć (nie znam nazwy) listę (taką na wcisk), poniekąd listwy są wyłącznie do 18 mm - one z racji ich giętkości rozwiązałyby problem zaokrąglonych brzegów.
Czy ktoś próbował się z tym problemem uporać?

Marek_B
27-06-2009, 19:25
wszystko zależy od zamierzonego efektu i porządanej estetyki... Są w sprzedaży specjalne "nakładki renowacyjne" z pcv - zamawia się na konkretny wymiar np w hurtowni parapetów. Przy tym rozwiązaniu trzeba sprawdzić za pomocą poziomicy czy stary parapet nie jest "ugięty" - najczęściej jest ;) i czy z warstwą wyrównującą nie przekroczy ~48mm. Widziałem także parapety obłożone panelami podłogowymi (góra i czoło) - w tym przypadku łączenie zakrywa się np drewnianym kątowniczkiem. Zdecydowanie najefektowniej wygląda obłożenie nakładką drewnianą (robione najczęściej na zamówienie przez stolarza) - wariant chyba najdroższy... O obklejaniu płytkami nie wspominam bo to chyba oczywisty wariant.

Claudii
11-07-2009, 22:22
te parapety z lastryka są najlepsze,mam takie w bloku tzn w jednym pokoju już nie mam bo zlikwidowałam kosztem jakiegoś plastikowego badziewia.Żałuję,że się go pozbyłam, bo na plastikowe niezbyt mogę wchodzić aby np.zawiesić firanki.