PDA

Zobacz pełną wersję : O?wiadczenie kier. budowy - podpis projektanta?



Pepe
11-12-2003, 21:58
Dostałem z Inspektoratu Nadzoru Budowlanego druki:
1. Zawiadomienie o zakończeniu budowy
2. Oświadczenie kierownika budowy
Na tym drugim jest miejsce na 3 podpisy: kierownika budowy, inspektora nadzoru inwestorskiego i projektanta. Pytanie - dlaczego, skoro to jest oswiadczenie kierownika budowy. Przecież inspektora n.i. mogło wcale nie być, a projektant np. wyjechał lub umarł.

Luśka
11-12-2003, 22:04
Te trzy miejsca obejmują wszystkie potencjalne możliwości. Ale nie wszystkie podpisy muszą być. U nas był tylko kierownik budowy i inspektor nadzoru. I żadnych zastrzeżeń nie było.

Pepe
12-12-2003, 21:39
Dzięki, to już lepiej wygląda. A czy do odbioru musiałaś mieć badanie wody z sanepidu? u nas bez tego PWiK nie robią odbioru, toż to głupota i naciaganie nas na wydatki.

Moritz
15-12-2003, 08:13
Oświadczenie kierownika budowy.
Na tym drugim jest miejsce na 3 podpisy: kierownika budowy,
inspektora nadzoru inwestorskiego
Jeżeli nie było konieczności powołania insp. nadzoru na pozw. na budowę to Ciebie to nie dotyczy

i projektanta.
Jeżeli kierownik opisze na druku jakiekolwiek zmiany to musi być podpis projektanta zatwierdzający te zmiany (chociaż przyznaję, że spotkałem się z mniej lub bardziej rygorystycznymi urzędami jeżeli chodzi o brak podpisu projektanta).

Pytanie - dlaczego, skoro to jest oswiadczenie kierownika budowy. Przecież [...] a projektant np. wyjechał lub umarł.
To musisz wynająć innego (ale - jak napisałem powyżej).
Twarde prawo, ale prawo.
pzdr