PDA

Zobacz pełną wersję : Pion kanalizacyjny z "uskokiem" - można?



Jarek.P
28-06-2009, 11:51
W trakcie budowy zmieniła mi się końcepcja zrobienia czegośtam i niestety wymaga to delikatnego przesunięcia jednego z pionów kanalizacyjnych. Przesunąć go trzeba dosłownie o 15cm. Póki co kanalizacja jest jedynie wykonana w poziomie fundamentu, więc z resztą pionu nie ma problemu, niestety z wylewki początek tego pionu wystaje w pierwotnie zakłądanym miejscu. Rozkucie wylewki i przesunięcie czy nawet wygięcie pod kątem tego początku byłoby bardzo kłopotliwe i nie wchodzi raczej w grę.

Rozpatruję więc inną możliwość: kolanko 30 stopni (albo może nawet 15), krótki odcinek rury (sam kielich?) biegnący pod takim kątem i znów kolanko zawracające go do pionu, na tym oczywiście rewizja (i tak musi być). W ten sposób pion przesunę tak jak chcę, ten kawałek rury wychodzącej z podłogi i wchodzacej skosem w ścianę w dużej mierze powinien mi "zginąć" w dalszych warstwach podłogi (17cm), a jak cośtam zostanie na widoku - trudno, to i tak nie w salonie będzie, tylko w gospodarczym.
Pytanie tylko, czy takie rozwiązanie jest dopuszczalne. Wg "warunków" pion powinien być pionowy i basta, ale tu byłoby tylko delikatnie jego przegięcie i nad tym newralgicznym miejscem rewizja jeszcze, więc na chłopski rozum powinno to grać. Co o tym sądzicie?

J.

j-j
28-06-2009, 12:07
Pion to nie znaczy że ma być pionowy jak ... pion ;), bedzie prawidłowo, spoko.
I bardzo dobrze że dasz rewizję.

pzdr

edde
28-06-2009, 21:19
też uważam ze śmiało możesz tak zrobić

bm_mi
29-06-2009, 08:41
ja też mam zrobiony "pion" kanalizacyjny z uskokiem :)