PDA

Zobacz pełną wersję : Odległość kominka od okna.



palmus
28-06-2009, 20:29
Witam na forum po raz pierwszy.
Czy ktoś z was użytkuje kominek narożny przy oknie?
Mam problem - jaka byłaby bezpieczna odległość kominka od ramy okiennej z PCW?
Okno sufit-podłoga.Boję się,ze temperatura możne mi niebezpiecznie zmiękczyć okna..

palmus

Teklin
02-07-2009, 11:48
Zajrzałem do infstrukcji instalowania wkładów kominkowych firmy Spartherm. Napisano tam, że odległość szyby kominkowej od elementów palnych powinna wynosić 80cm. Heh, wydaje się to być lekko na wyrost, ale obawiam się, że nikty na tym forum nie weźmie odpowiedzialności za podanie Ci odpowiedzi, będącej w sprzeczności z tym co mówi instriukcja do Twojego wkładu kominkowego.

palmus
02-07-2009, 18:17
Dzięki:)
Kąt szyby wkładu do okna wynosiłby 45st, więc 80 cm w linii prostej to napewno sporo.Pewnie byłoby to istotne przy prostopadłym położeniu wkładu do okna

l-poczta
08-09-2013, 07:51
Witam na forum po raz pierwszy.
Czy ktoś z was użytkuje kominek narożny przy oknie?
Mam problem - jaka byłaby bezpieczna odległość kominka od ramy okiennej z PCW?
Okno sufit-podłoga.Boję się,ze temperatura możne mi niebezpiecznie zmiękczyć okna..

palmus

Witam ...mam ten sam problem. Kominek narożny umiejscowiony jest 10-15cm od dużego przeszklenia z drzwiami. Witryna jest z Pcv... jak rozwiązać ten problem? Czy jest to bezpieczne? Może ktoś się uporał... Proszę o pomoc... l-poczta @wp.pl

Kominki Piotr Batura
08-09-2013, 19:59
Problem należało rozwiązać przed montażem kominka lub drzwi. Teraz możesz np nie palić w kominku:(

Forest-Natura
08-09-2013, 21:47
Witam.
Zawsze można okno zamurować ...
Ogień także światło daje ...
Pozdrawiam.