PDA

Zobacz pełną wersję : Sprawdzenie równości posadzki.



jarrobel
29-06-2009, 08:26
Witam!
Proszę o kilka szczegółów odnośnie sprawdzenia posadzki ( u mnie właśnie są wylewane z miksokreta). Na co zwrócić uwagę przy odbiorze, jakie mogą być dopuszczalne nierówności (np. przy sprawdzeniu łatą 2 m)?

FlashBack
29-06-2009, 08:48
np. odniesieniem beda drzwi wejsciowe poziom posadzki minus grubosc elementow wykonczeniowych kafel lub panel. moga byc tez drzwi tarasowe. panowie od posadzek i tak naniosa poziom 0 posadzki wiec bedzie mozna korygowac ew. rozbieznosci miedzy poziomami drzwi wejsciowych a tarasowych badz gospodarczych czy tez garazowych.
im masa na posadzke bedzie "sucha" (przypomina mocno wilgotny piach) tym mniej "siadzie".

a i wszelkie drzwi dobrze jest otworzyc i sprawdzic jak sie maja do poziomow

jarrobel
29-06-2009, 08:55
np. odniesieniem beda drzwi wejsciowe poziom posadzki minus grubosc elementow wykonczeniowych kafel lub panel. moga byc tez drzwi tarasowe. panowie od posadzek i tak naniosa poziom 0 posadzki wiec bedzie mozna korygowac ew. rozbieznosci miedzy poziomami drzwi wejsciowych a tarasowych badz gospodarczych czy tez garazowych.

Jeżeli chodzi o te punkty odniesienia to ustaliłem je z panami wykonawcami i mam nadzieję,że zostały poprawnie przeniesione na cała powierzchnię.
Interesuje mnie na co jeszcze zwrócić uwagę przy odbiorze wykonanego jastrychu np. jakie są dopuszczalne nierówności wykonanej powierzchni? itp...

komodo
29-06-2009, 11:23
im masa na posadzke bedzie "sucha" (przypomina mocno wilgotny piach) tym mniej "siadzie".

Nie może być też za sucha bo wtedy cement najzwyczajniej nie zwiąże.

Powinno być tak że kładąc łatę 2m, nierówności pod nią (dołki) nie mogą przekraczać 5mm, nierówność na całej powierzchni (poziom) nie może przekraczać także 5mm, natomiast różnica w poziomie na 2m łacie nie może przekraczać 2mm.

Poza tym wszystkie drzwi powinny się dać otworzyć ;)

janzar
30-06-2009, 22:17
Witam!
Proszę o kilka szczegółów odnośnie sprawdzenia posadzki ( u mnie właśnie są wylewane z miksokreta). Na co zwrócić uwagę przy odbiorze, jakie mogą być dopuszczalne nierówności (np. przy sprawdzeniu łatą 2 m)?



NIE MA POLSKIEJ NORMY STOSUJE SIĘ NORMĘ DIN 18202 TABELA 3


http://img91.imageshack.us/img91/8992/jastrychipomiar.jpg


http://www.hochbaupraxis.de/baubetrieb/bauabnahme/Kap.%202,%20S.%2092%20neu.pdf


POZDRAWIAM

jarrobel
01-07-2009, 06:21
Dzięki za pomoc!
Pozdrawiam!
PS. Przy okazji może ktoś przetłumaczy " z grubsza" opis w tej tabeli, bo ja " ni fersztejen" po niemiecku.

01-07-2009, 07:07
... jakie mogą być dopuszczalne nierówności (np. przy sprawdzeniu łatą 2 m)?


moga byc takie na jakie sie wczesniej z ekipa umówisz
jesli umówisz sie na Polskie Nosmy - sprawdzasz wg ich warunków
jesli na norme DIN 18202 - sprawdzasz wg niej
jesli sie umówisz ze wylewasz wiadro wody na posadzke i nie na byc na niej kałuż wiekszych niż ..... iles tam - prawdzasz wg wylanego wiadra z wodą
nie ma reguł - obowiazuje to, na co sie umówisz !

Barbossa
01-07-2009, 07:19
no brzoza
kongratulejszyn

01-07-2009, 07:39
kiedyś to musiało nastąpić ... :-?
odwlekałem ile sie tylko dało
/chodzi o okrągła liczbe postów - dla niezorientowanych/

dzięki Barbossa :D :wink: