PDA

Zobacz pełną wersję : Pierwsze malowanie wnetrza - jaki podkład ?



KrzysiekS
12-12-2003, 09:41
Mam tynki cementowo wapienne.

W przyszłym tygodniu zamierzam rozpocząc malowanie wnetrza.

Co zastosowac jako podklad?

Niektorzy polecają UniGrunt. Inni twierdzą, że jest to zbedny klej na nowym, stabilnym tynku. Inni polecają białkowanie wapnem, oponenci twierdzą, że wapno tylko "osłabia tynk". Jeszcze inni mowią o zwykłej, taniej białej farbie akrylowej, ale ich oponenci twierdzą, że farba akrylowa jak najbardziej, ale nie tania, tylko droga i nie wewnetrzna, a do malowania zewnetrznego, gdyz ona jest najtrwalsza i nastabilniejsza.

Ktos poleca mi WinylZ (farbe zewnetrzną) cena 66,84 zł za 10 litrow jako stabilny podklad w dobrej cenie.

Co o tym sądzicie?

RobertOC
12-12-2003, 09:49
Widziałem białą emulcję gruntującą (chyba Śnieżka) pod farbę ostateczną. Polecają na wszystkie podłoża podłoża mineralne.

Jacek Arafat
12-12-2003, 10:33
Ja bym to najpierw przeszpachlował.No chyba że te tynki są tak super wykonane.W takim przypadku wydaje się być odpowiedni unigrunt.

Majka
12-12-2003, 11:51
Tynk sie gruntuje, aby nie "pił" drogiej farby. najlepiej uzyc rozcieńczonej, zwyklej białej farby emulsyjnej. Unigrunt - drogi.

majo
12-12-2003, 13:12
nie polecam tanich farb - efekt żaden a zużycie x razy wieksze niż dobrej farby typu akrylit czy polinak
pod podkład używałem właśnie akrylitu w

KrzysiekS
12-12-2003, 13:21
A co myslisz o Sniezka Ultra Biel lub Nobiles oraz o stosowaniu farby zewnetrznej jako podkladu?

księgowa
12-12-2003, 14:24
Jestem właśnie na etapie malowania ścian pokrytych tynkiem cementowo-wapiennym - jako grunt stosuję jedynkę rozcieńczoną z wodą. Tą samą farbą maluję również na gotowo (dodaję jedynie barwnik) - wychodzi mi średnio ok. 6 m.kw na litr. Dodam teraz jest w Castoramie promocja na jedynkę - 10 litrów kosztuje coś 29,60 zł a w porównaniu z cieszynką to zupełnie inna bajka, lepiej kryje. A i malowanie dwukrotne farbą nierozcieńczoną + raz gruntem (farbą rozcieńczoną) :lol:

ma
12-12-2003, 14:33
gdybys przypadkiem zaastosowal unigrunt (jest ok), to pamietaj, zeby zmyc od razu porzadnie framugi czy zapackane parapety - unigrunt jest bezbarwny i na poczatku nic nie widac, dopiero po paru miesiacach wylazi jako szare smugi czy zacieki wlasnie na zachlapanych bialych ramach i drzwiach - wtedy trudno sie zmywa.

12-12-2003, 15:46
Niektórzy piszą tu, że UNIGRUNT nie jest OK.
http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=13105&highlight=unigrunt

marcek15
06-04-2004, 13:50
Ja właśnie skończyłem kłaść gładź gipsową na ściany i przykręcać płyty gipsowo-kartonowe na poddaszu.
Poradzcie czym coś takiego pomalować na pierwszy raz - zacząłem malować Gruntsnieżką jedną ścianę ale nie podoba mi się to co pozostaje pod wałkiem - ściana nie ma takiej struktury jak przed malowaniem (jest troche chropowata i wygląd kiepsko).
Może ktoś poleci jakiś dobry sposób na pomalowanie gładzi i płyt

Dzięki
Marcek

06-04-2004, 14:37
Czy na tynk gipsowy też dajemy grunt

kaltam
07-04-2004, 06:18
Polecam na tynki gispowe i płytę g-k "Grunt Śnieżka" - nazwa handlowa. Sprawdzone.

marcek15
07-04-2004, 08:18
wlasnie zaczalem Grunt Śniezka - ale wydaje mi sie ze jest do niczego. Nie podobam mi się ściana po jej malowaniu.
Może ktoś pomoże czym pomalować świeże ściany i sufity - czym zagruntować gładź i płyty gipsowo - kartonowe?

Marcek