PDA

Zobacz pełną wersję : Rekuperator - filtr i producenci



leszekg
29-06-2009, 11:24
Witam,

Będę instalował rekuperacje w swoim domu. Mam jednak pewien dyskomfort co do firm instalacyjnych. Chodzi o to, że większość z nich produkuje własne rekuperatory. Czy instalowaliście inny niż "polecany" przez firmę montażową? Chodzi o to, że czesto widzę, że te wytwarzane przez nich po prostu są słabe. Jak widzę taki z filtrem z papieru to mnie krew zalewa. Bo niby jak w takiej sytuacji mozna miec 98%. :)) Jakie jest wasze doswiadczenie w temacie.

Dzieki za info i pozdrawiam.

Leszek

Lookita
29-06-2009, 11:41
To chodzi o rekuperatory ,czy filtry?Reku-dedykowane-kilka powodow-sprawdzony,przetestowany,nie zawsze najlepszy,ale gwarancje daja wieksza niz,na cos "nie ich''.Ale uwazam,ze porzadna firma,nawet z nie najlepszym na rynku reku,qpy nie zalozy.....A czy,te 98% ,czy 90% osiagniesz,to nie zauwazysz tego w praktyce.Filtry-ja mam z wlokniny,wymieniam,wiem,ze dzialaja,mase syfu zatrzymuja.Zmieniam,czyszcze,nowki zakladam,warto,bo syf jest w domu i do domu wlazi.Moja firma zalozylaby kilka innych reku-moze nie kazdy dostepny na rynku,ale kilka znanych firm.Koszta byly inne,ale na kazdy dawala gwarancje dzialania,choc od razu mowili,ze z moim modelem maja pod moja instalacje-gwc plytowy-uklad pracujacy juz kilka lat,zamontowanych kilkanascie maszyn,sprawdzanych,dzialajacych...Mam reku dedykowany do gwc.Najlepszy na rynku na pewno nie,ale sprawdzony i dzialajacy....Mistral geo 400 z gwc plytowy.

Depi
29-06-2009, 19:18
Jak widzę taki z filtrem z papieru to mnie krew zalewa. Bo niby jak w takiej sytuacji mozna miec 98%. :))

Co ma filtr wspólnego ze skutecznością odzysku? Czy może chodzi Ci jakość filtracji, ale to wtedy 98% nic nie znaczy.

Czy przeczytałeś już wszystko, co na ten temat napisano na forum? Nawet nie wszystko, ale czy chociaż wpisałeś w wyszukiwarkę "rekuperator"? Bo jak ludzie tego nie robią, to mnie krew zalewa...

leszekg
29-06-2009, 21:49
Jak widzę taki z filtrem z papieru to mnie krew zalewa. Bo niby jak w takiej sytuacji mozna miec 98%. :))

Co ma filtr wspólnego ze skutecznością odzysku? Czy może chodzi Ci jakość filtracji, ale to wtedy 98% nic nie znaczy.

Czy przeczytałeś już wszystko, co na ten temat napisano na forum? Nawet nie wszystko, ale czy chociaż wpisałeś w wyszukiwarkę "rekuperator"? Bo jak ludzie tego nie robią, to mnie krew zalewa...

Kolego, życzę ci serdecznie aby w tym bałaganie który jest na tym forum całkiem cie zalała twoja błękitna krew. Wpisz w wyszukiwarkę rekuperator i zobacz ile postów zostanie ci zwróconych jako wynik wyszukiwania. Powiedz mi później ile dla ciebie miało znaczenie.

Tak się składa, że ja mam w życiu bardzo mało czasu i generalnie potrzebuje odpowiedzi na stawiane pytania. Nie posiadam natomiast czasu na godziny przeszukiwania forum. Moze ty masz czas. Moze ty nie musisz poswiecac go swojej rodzinie, dzieciam, psu, itd. Wtedy krew cie nie zalewa bo siedziesz sobie jak tzw Geek i szukasz po tym forum czego tam chcesz. Ale do poki nie jestes wlascicielem tego forum to proponuje o wstrzymanie sie od komentarzy ktore nic nie wnosza.

Jesli tego typu posty jak moje zalewaja twoje piekne oczeta to ich po prostu nie czytaj. Pomysl sobie ze to pisze jakis idiota, nic nie wie i jest totalnym ignorantem. Zglos mnie do administratora aby goscia wyrzucic z forum itp. Dzialaj rusz swoje cztery litery i rob cos aby nie pozwolic sie zalewac. Zdecydowanie pisanie postow w twoim stylu jest typowym robieniem Polaka czyli nic nie robic byle powiedziec ze wszyscy sa glupi i beee.

leszekg
29-06-2009, 21:51
[quote=leszekg] Jak widzę taki z filtrem z papieru to mnie krew zalewa. Bo niby jak w takiej sytuacji mozna miec 98%. :))

Co ma filtr wspólnego ze skutecznością odzysku? Czy może chodzi Ci jakość filtracji, ale to wtedy 98% nic nie znaczy.

Czy przeczytałeś już wszystko, co na ten temat napisano na forum? Nawet nie wszystko, ale czy chociaż wpisałeś w wyszukiwarkę "rekuperator"? Bo jak ludzie tego nie robią, to mnie krew zalewa...

Dodam tylko ze nie wiem czy kolega sie orientuje ale rozne materialy w rozny sposob przepuszczaja powietrze a rowniez tak sie sklada ze cieplo (temperature). Nastepnym razem proponuje aby kolega zrobil sobie filtr ze zlota to na pewno bedzie mial najlepszy rekuparator na swiecie. Na prawde bedzie go mozna wystawiac na wystawach.

Lookita
30-06-2009, 07:29
Wlaczajac sie pomiedzy Wasza nerwowke,rodzaj filtra -tkaniny z jakiej jest wykonany,ma wplyw na v przeplywu powietrza przez reku....to chyba widaomoe.Poszperalem sobie wczoraj na stronie mojego producenta,znalazlem filtry i ich oznaczenia-EU 3 i EU4.Chyba sa to standardowe gestosci tkanin filtrowych.....Na allegro znalazlem wloknie tego typu w belce,zamierzam kupic i sam docinac pod wymiar wkladu...Leszqu-jak cos pisz,pytaj :-)

Depi
30-06-2009, 08:19
Tak się składa, że ja mam w życiu bardzo mało czasu i generalnie potrzebuje odpowiedzi na stawiane pytania. Nie posiadam natomiast czasu na godziny przeszukiwania forum.
[...]
Zdecydowanie pisanie postow w twoim stylu jest typowym robieniem Polaka czyli nic nie robic byle powiedziec ze wszyscy sa glupi i beee.

No to ja przepraszam mospana straaaszliwie! Skoro Pan tak wieeeeelce zajęty, a jeszcze na tyle niegramotny, żeby znaleźć sobie cokolwiek w internecie, że ŻĄDA Jaśnie Pan od forum, żeby szybko i skutecznie mu podało na tacy odpowiedzi na JEGO ARCYWAŻNOŚCI pytania, no to ja mały żuk chyba powinienem się schować pod jakiś kamień.

Koń by się uśmiał.

Człowieniu! Taka postawa jest roszczeniowa i dowodzi niestety tylko i wyłącznie Twojego lenistwa. Jak na ignoranta przystało prezentujesz też odpowiednią dawkę arogancji - "po prostu są słabe", "krem mnie zalewa jak je widze". Naprawde nie widzisz nic niestosownego w tonie, w jaki "zadajesz pytania"? Może jakbyś napisał "sorry, nie znam się, pomóżcie" to byś dostał inną odpowiedź? Widać, że nie wiesz o co chodzi w temacie, ale do krytyki jesteś pierwszy, prawda?

No i tekst, że nie chce Ci się szukac, ba masz psa (sic!) jest już po prostu szczytem wyrafinowania intelektualnego. Po to forum automatycznie dodanie nowym forumowiczom podpis "Zanim zapytasz - poszukaj", po to jest dział "najczęsciej zadawane pytania" żeby nie wałkować pewnych rzeczy w nieskończoność. Myślę, że wpisując "rekuperator" możesz w 15 minut dowiedzieć się, dlaczego filtr nie ma nic wspólnego ze skutecznością odzysku.

Ale jeśli to dla Ciebie zbyt wielki wysiłek, to może faktycznie biegnij pobawić się z psem. A budowę i decyzje znią związane zleć komuś, komu się chce wiedzieć, chce czytać. To taka dobra rada.

pzdr

seba_x
30-06-2009, 09:08
napisz do kolegi z forum " adam_mk " , zajmuje się reku. napewno ci doradzi

Depi
30-06-2009, 09:20
Wystarczy, że poczyta to, co adam do tej pory wyprodukował. Nie uważasz, że to marnowanie jego czasu?

leszekg
30-06-2009, 10:55
Wystarczy, że poczyta to, co adam do tej pory wyprodukował. Nie uważasz, że to marnowanie jego czasu?

Kolegę Depi'ego chyba dotkneło. :)))
Co do wypowiedzi kolegi który w pracy ma dużo czasu pozostawiam "NO COMMENTS. "