PDA

Zobacz pełną wersję : Kto może wykonać chudziak



tofee
29-06-2009, 17:07
Chcemy jak najszybciej rozstać się z naszym wykonawcą. Nie zrobił nam chudziaka i wolimy to zlecić komuś innemu. Kto może nam to wykonać, czy np. ekipy od tynków i ew. wylewek zajmują się takimi rzeczami, jak sądzicie. Na wylanie tylko chudziaka to boje się że nikomu nie będzie się chciało fatygować na naszą budowę ... a może się mylę???

Sory za może naiwne pytanie, ale jest to raczej mało spotykany problem :(.

P:)apolinek
29-06-2009, 17:50
Ekipy od tynków raczej nie sa zainteresowane wylewaniem chudziaka.Jesli masz mniej niz 100 m2 do wylania chudziaka to ekipe od wylewek bedzie trudno znalezc.Tłumacza sie iz wiecej schodzi z transportem maszyn i rozstawianiem niz z wylewka.

tofee
29-06-2009, 18:00
No właśnie tego się obawiamy :cry:

chrobry
29-06-2009, 18:35
Mialem do zrobienia ok 90m2 chudziaka, kontaktowałem sie co prawda tylko z 2 firmami (typowo od wylewek - mixokret), ale żadna nie robiła problemu. Przyjechali ok 6 gdzin roboty, skaowali, pojechali.

P:)apolinek
29-06-2009, 19:15
Mialem do zrobienia ok 90m2 chudziaka, kontaktowałem sie co prawda tylko z 2 firmami (typowo od wylewek - mixokret), ale żadna nie robiła problemu. Przyjechali ok 6 gdzin roboty, skaowali, pojechali.
90 jest blisko 100.Gdybys jednak mał do wyklonania 50 m2 mógłbyś miec problem ze znalezieniem ekipy.

komodo
29-06-2009, 19:55
Wszystko kwestją ceny, płacisz jak za blisko 100m2 i lejemy i 10m2 :wink:

tofee
30-06-2009, 07:43
Mialem do zrobienia ok 90m2 chudziaka, kontaktowałem sie co prawda tylko z 2 firmami (typowo od wylewek - mixokret), ale żadna nie robiła problemu. Przyjechali ok 6 gdzin roboty, skaowali, pojechali.

Ale była mowa o dalszej współpracy, czy i bez tego byli chętni?

Vafel
30-06-2009, 08:41
A nie możesz zamówić betonu w betoniarni i wynająć jakiegoś Pana Józka czy innego Mietka, który już wcześniej w życiu coś takiego robił?

Zrobienie chudziaka to nie jest jakaś wielka filozofia...

bombel79
30-06-2009, 08:54
dokladnie, umowic sie z kierbudem, wziac 3-4 chlopa z wibratorem (jak nie maja to wypozyczyc) i zamowic beton i tyle...
oczywiscie trzeba wczesniej przypilnowac czy jest kanaliza rozprowadzona i czy podloze pod chudziakiem jest odpowiednio zageszczone

tofee
30-06-2009, 16:55
dokladnie, umowic sie z kierbudem, wziac 3-4 chlopa z wibratorem (jak nie maja to wypozyczyc) i zamowic beton i tyle...
oczywiscie trzeba wczesniej przypilnowac czy jest kanaliza rozprowadzona i czy podloze pod chudziakiem jest odpowiednio zageszczone

To na 100% bardzo fajny pomysł, problem w tym że ja nie mieszkam okolicy w której się buduje i nie bardzo wiem skąd miałabym sobie wziąć 3-4 chłopa do takiej pracy. Nie wszyscy mają za sąsiada bezrobotnego co to na czarno wszystko zrobi ... :roll:
kierbud jest od wykonawcy więc pomysł też odpada ...

pozdrawiam,

les111
30-06-2009, 17:45
A może inaczej ,sprawdz czy może ktoś obok Ciebie się nie buduje jak tak to pytasz jednego z gości budujących owy domek czy nie podjeliby się po fajrancie podkopać ,ubić i zalać chudziaka to raptem kilka godzin o ile beton z gruchy

Alvarez
30-06-2009, 17:47
Mialem do zrobienia ok 90m2 chudziaka, kontaktowałem sie co prawda tylko z 2 firmami (typowo od wylewek - mixokret), ale żadna nie robiła problemu. Przyjechali ok 6 gdzin roboty, skaowali, pojechali.

Przy aktualnym zastoju to raczej firmy nie są zbyt wybredne jeśli chodzi o zamówienia.

BMS
30-06-2009, 18:32
Mialem do zrobienia ok 90m2 chudziaka, kontaktowałem sie co prawda tylko z 2 firmami (typowo od wylewek - mixokret), ale żadna nie robiła problemu. Przyjechali ok 6 gdzin roboty, skaowali, pojechali.

Przy aktualnym zastoju to raczej firmy nie są zbyt wybredne jeśli chodzi o zamówienia.

Przy aktualnym zastoju lejemy na trzy brygady i nadal mamy zaległości, nas kryzys dopadnie dopiero w przyszłym roku, jak w tym spadnie ilość nowowybudowanych domów :)

30-06-2009, 22:28
Chcemy jak najszybciej rozstać się z naszym wykonawcą. Nie zrobił nam chudziaka i wolimy to zlecić komuś innemu. Kto może nam to wykonać, czy np. ekipy od tynków i ew. wylewek zajmują się takimi rzeczami, jak sądzicie. Na wylanie tylko chudziaka to boje się że nikomu nie będzie się chciało fatygować na naszą budowę ... a może się mylę???

Sory za może naiwne pytanie, ale jest to raczej mało spotykany problem :(.


to dość częsty przypadek ...
/tzn. szukanie idealnego wykonawcy/

a nie próbowałaś męża zagonic do roboty ?
mobilizuj go w ten sposób - kup łopate, łate 2 m, pace dużą i pace małą, nakolanniki, zamów beton - niech sie uczy ...

bombel79
01-07-2009, 07:42
i tak musisz znalesc kierbuda i poczekaj co ci doradzi...

teka
19-02-2013, 16:49
Nie każda budowa ma 200m2 więc moi koledzy nie mogą wybrzydzać.Mieliśmy i takie dni ,ze robiliśmy 3 budowy po 40-60m2 nie myliśmy maszyny i węży i przejeżdzaliśmy.Oczywiście kwestia ceny 40-50m2 kosztuje miedzy 15-17pln/m2.Jeśli komuś pasuje cena to nie jest problemem wylać 300m2(jednego dnia 220-250 na drugi skończyć pierwszą budowę i jechać na te 50m)najmniejsze metry jakie braliśmy były i po 12-15m2 tylko to już jest okolo 500zl.Każdy klient powinien być poważnie traktowany nie zależnie jaką ma budowę.Tylko kwestia ceny......

skrabi
19-02-2013, 18:26
u znajomych we Wroclawiu robili w mieszkaniu ok. 50m2 bez problemu zadnego

wanker
05-04-2013, 21:15
90 m2 to np 9 krokow na 10 krokow , ciekawe ile cie skasowali za taki wielki plac :) :) :)