PDA

Zobacz pełną wersję : Ile wynoszą u Was opłaty przesyłowe za gaz?



cieszynianka
29-06-2009, 17:56
Jeszcze nie mieszkamy, więc nie zużywamy gazu (będzie ogrzewał dom zimą i ciepłą wodę użytkową cały rok). Zimą już grzaliśmy, żeby nie wypaczyło drzwi i żeby można działać z wykończeniówką, więc zużycie było. Sezon grzewczy za nami, zużycia nie ma, ale rachunki do płacenia i owszem :roll:

Dostałam dzisiaj rachunek z PGNiG i :o

pozycje na rachunku:
- należność za paliwo: 0,00 zł
- abonament: 8,66 zł + 10,00 zł
- opł. sieciowa stała: 33,67 zł + 33,92 zł
- opł. sieciowa zmienna: 0,00 zł
-------------------------------------------------------------------------------------
razem do zapłaty: 91,55 zł

Jasno wynika, że nie zużywając gazu należy płacić haracz, który w naszym przypadku wynosi 91,55 zł za gotowość PGNiG do sprzedania nam gazu, bo przecież nie za darmo :-?

Czy w Waszym przypadku ta gotowość też została na tyle wyceniona czy też my mamy jakieś szczególnie "względy" w gazowni :roll:

josephine
29-06-2009, 18:08
Nasza piewsza f-ra była juz po konsumpcji gazu do podłogówki i w przedstawiała się następująco (dla porównania z prawej druga f-ra):

paliwo gazowe 357,67 ----- 2,49
opł. sieciowa zmienna 128,61 ----- 0,89
opł. sieciowa stała 45,84 ----- 39,47
opł. abonamentowa 17,32 ----- 8,66

Jak widać, przy większym zużyciu gazu opłaty okołopaliwowe były większe, co dla mnie też jest bez sensu. W każdym razie zapłaciliśmy i tak mniej niż Ty.

Edybre
21-07-2009, 08:21
U mnie jest tak (ceny NETTO z ostatniego rachunku):
gaz: 0,7660
abonament: 6,40 (za miesiąc)
opłata sieciowa stała: 9,30
opłata sieciowa zmienna: 0,2442
woj. dolnośląskie, gaz gz-35, taryfa s-2

honefoss
30-06-2013, 09:07
Mam nieco inne pytanie na temat opłat przesyłowych za gaz i prąd. Mieszkam w domu który kiedyś był domem dwurodzinnym w związku z czym mam dwa osobne liczniki na gaz i aż 4 liczniki na prąd. Jakoś wcześniej nie przyszło mi to do głowy, ale czy oni przypadkiem nie liczą mi opłaty przesyłowej i abonamentu do każdego licznika oddzielnie?? To mogłoby wyjaśniać dlaczego moje wydatki na media są horrendalnie wysokie, mimo dużej oszczędności (nowoczesne, dobrej klasy agd, żarówki energooszczędne itp)...

cieszynianka
11-09-2013, 22:14
Mam nieco inne pytanie na temat opłat przesyłowych za gaz i prąd. Mieszkam w domu który kiedyś był domem dwurodzinnym w związku z czym mam dwa osobne liczniki na gaz i aż 4 liczniki na prąd. Jakoś wcześniej nie przyszło mi to do głowy, ale czy oni przypadkiem nie liczą mi opłaty przesyłowej i abonamentu do każdego licznika oddzielnie?? To mogłoby wyjaśniać dlaczego moje wydatki na media są horrendalnie wysokie, mimo dużej oszczędności (nowoczesne, dobrej klasy agd, żarówki energooszczędne itp)...
Sprawdź to na rachunkach:yes: