PDA

Zobacz pełną wersję : Czy to stanowi jakikolwiek problem?



A_dam
29-06-2009, 20:40
Witam!
Na ukończeniu mam "zbieranie" papierów przed oddaniem ich do starostwa.
Papiery zbiera "mój" projektant. Otrzymałem rzut poziomy mojego przyszłego domu i zauważyłem odstępstwa od ustaleń z projektantem. Rozbieżności dotyczą umiejscowienia jednego ze słupów przy wejściu do budynku. Proszę spojrzeć na rysunek tego wejścia.

http://img177.imageshack.us/img177/396/wejcie.jpg (http://img177.imageshack.us/i/wejcie.jpg/)

Chciałem, aby za słupem po prawej stronie ściana była cofnięta ok. 5 cm. Teraz w projekcie jest tak, że wchodząc na schody po prawej stronie "wchodzimy" na ocieplenie. Miało być odwrotnie, ta ściana miała być cofnięta. Słup miał się zaznaczać na ścianie.
Najłatwiej przesunąć słup, ale zmniejszy się szerokość wejścia. Obecnie 185 cm byłoby 180 cm uważam, że będzie za wąsko. Myślę o przesunięciu w prawo całej ściany przy wejściu o jakieś 10-15 cm. Zastanawiam się czy z tym podciągiem nie będzie problemów. Nie mam jeszcze kierownika budowy, nie rozmawiałem z ekipą murarską o takiej zmianie. Rysunek otrzymałem dzisiaj i tak sobie rozmyślam.
Coraz bardziej jestem przekonany, że takie zmiany nie będą problemem w tej sytuacji.
Tylko dlaczego jest tak, jak jest a nie tak jak miało być.
Może mi coś poradzicie, jak bezboleśnie z tego wybrnąć. A może nic nie zmieniać, tylko próbować przyzwyczaić się do tego rozwiązania.
Pozdrawiam.

edde
29-06-2009, 21:02
płacisz mu to wymagaj aby było tak jak ty chcesz a nie on!
oprócz tego innym problemem jest brak izolacji termicznej w tym miejscu, masz tam słynny mostek cieplny, ja bym wolał tego uniknąć...

Rav
30-06-2009, 09:08
Z powodu słupka przesuwać ścianę i zwężać o 15 cm pomieszczenie za tą ścianą... ?! :-? :roll:
Ja poprosiłbym projektanta o przerysowanie ganku w ten sposób, żeby oba słupy przesunąć o 10-15cm w lewą stronę (patrząc na Twój rysunek) i po kłopocie... Oknu kuchennemu to nie zaszkodzi, ponieważ tam nie ma ściany na ganku...

Alvarez
30-06-2009, 18:33
płacisz mu to wymagaj aby było tak jak ty chcesz a nie on!

Dokładnie to nie są te czasy kiedy mogli przebierać w klientach, także naciskać, niech trochę się wysili.

A_dam
05-07-2009, 13:20
Z powodu słupka przesuwać ścianę i zwężać o 15 cm pomieszczenie za tą ścianą... ?! :-? :roll:
Ja poprosiłbym projektanta o przerysowanie ganku w ten sposób, żeby oba słupy przesunąć o 10-15cm w lewą stronę (patrząc na Twój rysunek) i po kłopocie... Oknu kuchennemu to nie zaszkodzi, ponieważ tam nie ma ściany na ganku...

Nie zależy mi na pomieszczeniu za ścianą, bo to jest miejsce na komputer. Obecnie ma wymiary 1,75m x 2,2m (po zmianie 1,6m x 2,2m)
Zależy mi na wejściu, bo miało wyglądać tak , jak na tym zdjęciu
http://www.dobredomy.pl/widok.php?id=145
Przesunięcie słupów w lewą stronę spowoduje "kłopoty" z dachem w tej części domu. Dach na prawo od wejścia ma być taki, jak na tym zdjęciu powyżej. Chyba, że da się przesunąć te słupy bez naruszania dachu. Wtedy sprawa jest oczywista. Ten po prawej można przesunąć, ale zmniejszy się szerokość wejścia i będzie (moim zdaniem) za wąsko.
Projektantowi już nic nie chcę mówić, bo znowu będzie to trwać ...

Co do tego mostka cieplnego ... a jeśli te słupy będą wymurowane z cegły pełnej? To chyba będzie tak jak być powinno?

Póki co, zgodzicie się chyba ze mną, że to wejście jest spaprane.
Pozdrawiam.