PDA

Zobacz pełną wersję : Morderca "James Bond"



tutli_putli
29-06-2009, 22:29
Mam nadzieję, że nikogo nie uraże ale jakoś to muszę wywalić z siebie.
Jestem dzisiaj w wielkim szoku i jest mi jednocześnie smutno i wściekam się na ten cholerny świat.
Dowiedzieliśmy się z mężem po południu przypadkiem całkiem z netu, że żona jego kolegi została brutalnie zamordowana dziś w południe przez swojego byłego ucznia. Historia jak z jakiegoś koszmaru.
Przeczytałam na onet artykuł i pytam swojego małża gdzie jest taka a taka ulica w moim mieście bo tam dokonano dzis zbrodni na jakiejś nauczycielce. Mój małż pomyślał chwilę i zbladł jak uświadomił sobie, że jedyna nauczycielka niemieckiego z tej ulicy to żona jego kolegi. Nie wierzyłam, myslałam, że to jakiś zbieg okoliczności...kurcze jak jest mi cholernie smutno
Osoby świetna, lubiana przez uczniów w szkole średniej gdzie uczyła, dowcipna z sercem na dłoni. Miała wkacje, odpoczywała i przylazł do niej... ten... bandyta z siekierą bo cos mu odpier....lo po 6 latach od zakończenia szkoły i .......wszystko się skończyło dla niej i jej rodziny.
Kilka miesiecy temu policja wypuściła go w marcu bo był niepoczytalny i miał dostać nakaz przymusowego leczenia po groźbach, że ją i jej bliskich zabije.
Kuźwa jakie my mamy prawo w tym kraju? Sprawa ciągnęła się od marca do dziś i gość ze stwierdzonym szaleństwem sobie biegał po ulicach.
Mało tego pracował jako ...listonosz, miał kontakt z ludźmi codziennie, dostęp do prywatnej korespondencji, pieniedzy itp. niedawno został dopiero wywalony z poczty.
I jeszcze do tego lansował się w TV. Zrobili z niego bohatera walczącego z urzędami które nie chcą mu nazwiska zmienić na James Bond w USC . zachwycali sie w programie z Janem Nowickim takim świrem, przyszłym mordercą.

http://www.youtube.com/watch?v=LLJyjhpnR9Y

Teraz jest poszukiwany listem gończym po Polsce.


Nie rozumiem tego świata czasami...albo to mi się wszystko śni.

retrofood
29-06-2009, 22:32
Nie uraziłaś. Mnie przynajmniej. Straszne.

Afrodyta
29-06-2009, 22:41
Współczuję Twojemu mężowi, dla Niego to też wielki szok. Że nie wspomnę jak czuje się rodzina zmarłej :(


:o :o :o Widziałam ten program :o :o :o Ciekawe, co teraz myśli Figurski. W końcu zaprosił do programu przyszłego mordercę

JoShi
29-06-2009, 22:43
I jeszcze do tego lansował się w TV. Zrobili z niego bohatera walczącego z urzędami które nie chcą mu nazwiska zmienić na James Bond w USC .

Widziałam tego gnoja w TV. Coś tam opowiadał, że jak on ma czegoś w życiu dokonać z takim beznadziejnym nazwiskiem. No i dokonał. Szlak.


:o :o :o Widziałam ten program :o :o :o Ciekawe, co teraz myśli Figurski. W końcu zaprosił do programu przyszłego mordercę
Figurski? Ja go widziałam w innym programie (Figurskiego nie oglądam), więc widać, że się nieźle lansował.

tutli_putli
29-06-2009, 22:46
Mój małżonek to twardy gość ale widziałam jak go to ścieło.
Dla rodziny rzecz chyba niewobrażalna, ja sobie tego nie mogę poukładać a co dopiero najbliżsi.

tutli_putli
29-06-2009, 22:49
Najgorsze jest to, że nawet jak gościa złapią i dostanie wyrok to na żółtych papierach wypuszczą go po 5 latach, albo trafi do sanatorium dla psycholi i będzie sobie żyl jak pączek w maśle z całodobową opieką, wiktem i opierunkiem za nasze podatki :evil: :evil: :evil: :evil:

Afrodyta
29-06-2009, 22:52
:o :o :o Widziałam ten program :o :o :o Ciekawe, co teraz myśli Figurski. W końcu zaprosił do programu przyszłego mordercę
Figurski? Ja go widziałam w innym programie (Figurskiego nie oglądam), więc widać, że się nieźle lansował.

Ja czasem, gdy są fajni goście. Wtedy był Nowicki. Z resztą na końcu tegoż programu zawsze jest ktoś bleeeee.

Afrodyta
29-06-2009, 23:00
Najgorsze jest to, że nawet jak gościa złapią i dostanie wyrok to na żółtych papierach wypuszczą go po 5 latach, albo trafi do sanatorium dla psycholi i będzie sobie żyl jak pączek w maśle z całodobową opieką, wiktem i opierunkiem za nasze podatki :evil: :evil: :evil: :evil:

Tu masz absolutną rację. A w więzieniach tak samo. Mogliby na siebie pracować.
Na więźnia rząd przeznacza ok 2000zł/m-c i jeszcze takiemu jedzenie nie smakuje :evil: :evil: :evil: Dzieci w domach opieki, domach dziecka nie mają się w co ubrać, o wybrzydzaniu w jedzeniu nie ma mowy, bo cieszą się, że JEST jedzenie.

retrofood
29-06-2009, 23:13
Ale tu pojawił się jeszcze inny problem, jak "celebryci" szukają sensacji i wmawiają nam, że mamy ich oglądać, bo mają nam coś ciekawego do powiedzenia. I jakie osobowosci promują. I nie zaczęło się to od Big Brothera. Tyle, że wtsy przyspieszyło.
Szkoda, że młodzi na to lecą. Głosują, dzwonią i wydaje im się jak to dużo mogą... Oj, naiwni...

tutli_putli
29-06-2009, 23:35
Tak przy wspomnianym Big Brather ten morderca "James Bond" na NK obściskiwał się ze "wspaniałą" Jolantą Rutowicz. - ohyyyyda.
Dlatego ja już coraz mniej ogladam tv. Robi się coraz bardziej żenujaca i płytka. Jak już jest coś konkretnego to w godzinach typu 2.30 w nocy albo na zachodnich kanałach.
Taką płycizną jest pojona nasza młodzież i potem mamy efekty w stylu mordercy z siekierą - wydawało mu się może, że jest bohaterem. :cry:

cieszynianka
30-06-2009, 00:01
Wstrząsająca i przygnębiająca wiadomość. Bardzo współczuję rodzinie zamordowanej.

Ilu jeszcze takich świrów "dojrzewa" żeby się kiedyś uaktywnić, ilu ludzi będzie przez nich cierpieć okrutnie?
Coś się niedobrego dzieje z psychiką niektórych młodych ludzi. Dlaczego tak się dzieje.

Jak to się może dziać w cywilizowanym kraju, żeby jak wcześniej napisano ktoś taki ganiał luzem po ulicach grożąc i zapowiadając głośno zbrodnię!!!!!!!!!!!! Czy nie ma żadnych możliwości prawnych zapobiegania realizacji takich "ogłaszanych" planów :evil: Czy dopiero gdy się już stanie tragedia robi się łapanie potwora :evil: :evil: :evil:

Co teraz myślą ci, którzy go wypuścili z uwięzi i pozwolili na tę tragedię?
Brak słów ....

shell
30-06-2009, 00:09
Dlatego ja już coraz mniej ogladam tv. Robi się coraz bardziej żenujaca i płytka.
Z racji przebywania na urlopie włączyłam dzisiaj tv w godzinach popołudniowych. Trafiłam na wspomnianą JR. Wpatrywałam się w ekran jak zahipnotyzowana :o nie mogąc uwierzyć w to co widzę. Dla kogo oni robią te programy???
A moi elektrycy jeszcze dziwili się, że nie chcę mieć TV w każdym pokoju tylko w piwnicy :lol:

Afrodyta
30-06-2009, 00:11
Tak przy wspomnianym Big Brather ten morderca "James Bond" na NK obściskiwał się ze "wspaniałą" Jolantą Rutowicz. - ohyyyyda.
Dlatego ja już coraz mniej ogladam tv. Robi się coraz bardziej żenujaca i płytka. Jak już jest coś konkretnego to w godzinach typu 2.30 w nocy albo na zachodnich kanałach.
Taką płycizną jest pojona nasza młodzież i potem mamy efekty w stylu mordercy z siekierą - wydawało mu się może, że jest bohaterem. :cry:

Dlatego ja mam tylko 3 kanały. Wystarczają.

A miałam już iść spać :roll:

Dobranoc :wink:

shell
30-06-2009, 00:13
Czy nie ma żadnych możliwości prawnych zapobiegania realizacji takich "ogłaszanych" planów :evil:
nie ma


Co teraz myślą ci, którzy go wypuścili z uwięzi i pozwolili na tę tragedię?
Brak słów ....
Sądzisz, że oni myślą?

cieszynianka
30-06-2009, 00:17
Jak wyżej :-?
Już od dłuższego czasu nie chce mi się patrzeć na gadające pudło, bo większość programów, to obraza dla myślącego człowieka.

Może dlatego, że mam tylko 1,2 i Polsat, może gdybym miała jakieś programy z treścią to by mnie przyciągnęło.

:-?

cieszynianka
30-06-2009, 00:20
Czy nie ma żadnych możliwości prawnych zapobiegania realizacji takich "ogłaszanych" planów :evil:
nie ma


Co teraz myślą ci, którzy go wypuścili z uwięzi i pozwolili na tę tragedię?
Brak słów ....
Sądzisz, że oni myślą?

Mam nadzieję, że zostaną zmuszeni do przemyśleń :evil:

To może również spotkać każdego, kto przypadkiem znajdzie się na drodze takiego nawiedzonego potwora.

retrofood
30-06-2009, 00:23
Jak wyżej :-?
Już od dłuższego czasu nie chce mi się patrzeć na gadające pudło, bo większość programów, to obraza dla myślącego człowieka.

Może dlatego, że mam tylko 1,2 i Polsat, może gdybym miała jakieś programy z treścią to by mnie przyciągnęło.

:-?

No, widzę bratnią duszę... Ja chcę ... National Geografic! I też mam 1, 2, Polsat i TVN. I to wszystko. Na głupoty nie mam czasu.

cieszynianka
30-06-2009, 00:30
Jak wyżej :-?
Już od dłuższego czasu nie chce mi się patrzeć na gadające pudło, bo większość programów, to obraza dla myślącego człowieka.

Może dlatego, że mam tylko 1,2 i Polsat, może gdybym miała jakieś programy z treścią to by mnie przyciągnęło.

:-?

No, widzę bratnią duszę... Ja chcę ... National Geografic! I też mam 1, 2, Polsat i TVN. I to wszystko. Na głupoty nie mam czasu.


Dziękuję za wsparcie, bo mnie już za dziwaka biorą, co seriali nie ogląda, programów o tańcach też nie, normalnie nienormalna :o
Też bym chciała te, o których piszesz. Podobno są też ciekawe programy o nowych technologiach, wynalazkach i odkryciach.
Choć sobie myślę, że lepiej ich nie mieć, bo by mi zabierały sporo czasu :roll:
I do tego dochodziłaby walka o pilota, bo moja większa połowa z pewnością chciałaby oglądać jakieś Eurosporty :o Mogłaby się krew polać, bo nierównowaga w sile i masie między nami :lol:

tutli_putli
30-06-2009, 08:15
Wiecie w tym zwariowanym świecie to chyba jest coraz wiecej osób co nie oglądaja lub wręcz nawet nie mają tv.
Co do myślenia tych co wypuścili wariata - właśnie dlatego, że nim był go wypuścili. Niezły paradoks? Ale tak właśnie działa polskie prawo. Wystarczy mieć żółte papiery i można wszystko - nawet zabić z usprawiedliwieniem.
Kiedyś oglądałam program w ekspresie reporterów o małżeństwie co wynajmowało czy sprzedało (nie pamietam już dokładnie ) dom. Ludzie ten dom kupili w stanie chyba surowym. Doprowadzili do stanu używalności i na koniec małżeństwo sprzedający zażądali zwrotu nieruchomości, powołując się na swoją udokumentowaną niepoczytalność w chwili sprzedaży. :-? I zdaje się jak wynikało z programu, że Ci ludzie powinni im zwrócić nielegalnie (bo od wariatów) nabyty dom. To że go im elegancko wykończyli pod klucz za grube pierniądze nikogo nie obchodziło ani też to, że nie będą mieli gdzie mieszkać. Prawo jest takie i trza go przestrzegać a nieznajmość prawa szkodzi. Tylko skąd człowiek nabywający dom może przypuszczać, że właściciel to udokumentowany świr. Pasowałoby żądać zaświadczenie o zdrowiu psychicznym w chwili podpisywania umowy.
Coraz więcej też krzyczy się w mediach o tolerancjach różnego rodzaju - ale coraz mniej jest tolerancji dla ludzi zwyczajnie normalnych. Odchodzą pomału gdzieś na margines Ci którzy chcą normalności w otaczającym ich świecie. I poniekąd media się wspaniale do tego przyczynijają - szukając co rusz nowych, płytkich, chwilowych sensacji.
Ten morderca przypuszczam, że dzięki takiej pozytywnej promocji w TV poczuł się bardzo ważny, doceniono w końcu jego wariactwo. Pewnie też dzięki temu poczuł się bezkarnym bohaterem, niczym filmowy James Bond, walczący ze złym światem. Dla nie go tym złem byla pani od niemieckiego co mu 6 czy 8 lat temu postawiła może pare jedynek z niemieckiego w trakcie 5 letniej nauki.

JoShi
30-06-2009, 11:32
Czy nie ma żadnych możliwości prawnych zapobiegania realizacji takich "ogłaszanych" planów :evil:
nie ma
Jak to? Przecież to są groźby karalne!!!

JoShi
30-06-2009, 11:34
No, widzę bratnią duszę... Ja chcę ... National Geografic!
Zawiódłbyś się.

anna99
30-06-2009, 11:49
Dzięki Bogu złapali go. Oby tylko nie wypuścili! :evil:

http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,35136,6773032,Zabil_nauczycielke_siekiera_i_ucie kal_do_Danii.html

mario1976
30-06-2009, 11:58
Dowiedzieliśmy się z mężem po południu przypadkiem całkiem z netu,.

Niesamowite. Oglądałem go u Figurskiego i był kiedyś w jakimś programie informacyjnym (Dziennik, Teleexpres, Panorama ???). Zastanawiało mnie wtedy jedno:

Jak tak tłuczek (nikt nie mówił o jego problemach psychicznych a gośc był schizofrenikiem :o ) może być listonoszem i mieć kontakt z ludźmi. Infantylizm i prostota wypowiedzi biła po oczach. Wypowiadali się jeszcze mieszkańcy miejscowości gdzie roznosił listy, że miły i uczynny i fajnie jakby Bond doręczał im rentę. A gośc miał szaleństwo i chorobę w oczach :o .

tutli_putli
30-06-2009, 12:58
Czy nie ma żadnych możliwości prawnych zapobiegania realizacji takich "ogłaszanych" planów :evil:
nie ma
Jak to? Przecież to są groźby karalne!!!

Ale wariatowi w Polsce wszystko wolno.
Niedawno na wiosnę w Radomsku jeden wariat wyrąbał siekierą po wyjściu na wolność, w celu leczenia schizofrenii, swoją rodzinę - żonę i śpiacą córkę. Druga córka ocalała bo była w tym czasie nie obecna w domu. Czekał na nią z siekierą i dopiera policja go musiała obezwładniać.

Tak w ogóle to się zaczynam zastanwiać w jakiej ja koszmarnej mieścinie mieszkam :-?

tutli_putli
30-06-2009, 13:03
Dowiedzieliśmy się z mężem po południu przypadkiem całkiem z netu,.

Niesamowite. Oglądałem go u Figurskiego i był kiedyś w jakimś programie informacyjnym (Dziennik, Teleexpres, Panorama ???). Zastanawiało mnie wtedy jedno:

Jak tak tłuczek (nikt nie mówił o jego problemach psychicznych a gośc był schizofrenikiem :o ) może być listonoszem i mieć kontakt z ludźmi. Infantylizm i prostota wypowiedzi biła po oczach. Wypowiadali się jeszcze mieszkańcy miejscowości gdzie roznosił listy, że miły i uczynny i fajnie jakby Bond doręczał im rentę. A gośc miał szaleństwo i chorobę w oczach :o .

Dokładnie - szaleństwo miał w oczach i wypowiedziach. Aż strach bierze jak człowiek pomyśli kogo Poczta Polska zatrudnia.
W TV za to czego się nie robi dla wzbudzenia sensacji i podniesienia ogladalności :-? Skoro można lansować np. taką JR to i schizol się nada na "gwiazdę"

Sh'eenaz
30-06-2009, 13:59
:o :o :o Widziałam ten program :o :o :o Ciekawe, co teraz myśli Figurski. W końcu zaprosił do programu przyszłego mordercę

Pomijajac makabryczność historii - co u licha ma do tego Figurski?! Co ten facet ma sobie zarzucać - wszak zpracuje w zawodzie w którym ma sie kontakt z wieloma ludzmi - skąd ma wiedzieć czy jakiś to psychopata czy tylko lekki i niegroźny swirek? A moze całkiem normalny człowiek?
Co on - telepata ze wiedział ze facet jakis czas póżniej zarąbie kogoś siekiera? No litosci - troche pomyślunku...
Idąc twoim tokiem myslenia mozna by było powiedziec - co ta nauczycielka sobie myślałą ze wpusciłą do domu morderce i świra. (wszak wg ciebie jakimś cudem z góry wiemy z kim się kontaktujemy i rozmawiamy, prawda?)

JoShi
30-06-2009, 14:02
Pomijajac makabryczność historii - co u licha ma do tego Figurski?!
Nic poza tym, że bierze udział w produkcji durnych, beznadziejnych, płytkich, bezwartościowych programów zalewających polskie TV, kreując się przy okazji na durnia. A poza tym to OK.

Sh'eenaz
30-06-2009, 14:03
.... A gośc miał szaleństwo i chorobę w oczach :o .



Dokładnie - szaleństwo miał w oczach i wypowiedziach.

Nastepna "mundrzy" :o - tak po OCZACH można zdiagnozowac szaleństwo i chorobę. SIC!!! Tak samo po "prostych zdaniach i infantylizmie wypowiedzi"
Taaak, bardzo prosto (zwłaszcza po fakcie, prawda?)
Ludzie, puknijcie się zanim taką bzdurę napiszecie (bo zmienie zdanie ze faktycznie mozna diagnozować chorobę - ale po wpisach na forum...)

Sh'eenaz
30-06-2009, 14:06
Pomijajac makabryczność historii - co u licha ma do tego Figurski?!
Nic poza tym, że bierze udział w produkcji durnych, beznadziejnych, płytkich, bezwartościowych programów zalewających polskie TV, kreując się przy okazji na durnia. A poza tym to OK.

Co do durnowatosci , beznadziejnosci tego typu produkcji - to się zgodze z Tobą JoShi - w 100% :)
Ale litości - oni każą biednemu Figurskiemu miec rentgena w oczach i doktorat z psychiatrii coby wykluczyć potencjalnych morderców ...

mario1976
30-06-2009, 14:15
Nastepna "mundrzy" :o - tak po OCZACH można zdiagnozowac szaleństwo i chorobę.

Sam się walnij ale tak porządnie :wink: . Nie zdiagnozowałem choroby bo o chorobie przeczytałem dzisiaj. Oglądałem tylko dwa wywiady z tym człowiekiem, który był listonoszem, kontaktował się z ludźmi i nosił im mamone do domu i kazał zwać się Bondem, Jamesem Bondem i (teraz uwaga) bo znowu źle zrozumiesz.

Nie wiedziałem, że miał konflikt z prawem i że zrobi to co zrobił, i że miał zdiagnozowaną chorobe psychiczną ale wyglądał mi na idiotę - w potocznym tego słowa znaczeniu. Czasem oglądałem program Figurskiego i zapraszanie "idiotów w potocznym tego słowa...." jest tam standardem (James Bond, niejaki Gracjan Roztocki znany z jutuba etc). I nie trzeba nawet im patrzeć głeboko w oczy aby stwierdzić, że dla słupków oglądalności zaprasza tam czasem pacjentów przychodni zdrowia psychicznego...robiąc z nich dodatkowo pośmiewisko i wmawiając, że są "celebrytami"

Nie miałeś nigdy takiego odczucia, że ktoś kogo widzisz w TV, ktoś kto zaczepia Cię na ulicy i masz z nim kontakt przez kilka minut jest Twoim zdaniem chory psychicznie a jak Ci patrzy w oczka to masz ochotę na ewakuację ? Ja co do kilku gości Figurskiego miałem takie podejrzenia.

Paniał ?

bobiczek
30-06-2009, 14:22
Ale tu pojawił się jeszcze inny problem, jak "celebryci" szukają sensacji i wmawiają nam, że mamy ich oglądać, bo mają nam coś ciekawego do powiedzenia.

raz przełączyłem na cos takiego co się nazywało J&J czy JiJ już nie pamietam.
Tam siedzieli Rutowicz Jola i JArek niejaki (Jakimowicz chyba z Młodych Wilków)
Za chiny ludowe nie załapałem o czym ten program, dla kogo i czemu służy.- choc starałem się mocno :-?

I.W.
30-06-2009, 15:42
Wszystko schodzi na psy i tyle.Wmawiają nam że powinniśmy być bardziej tolerancyjni od papieża wobec wszystkiego i otwarci a jednocześnie z byle g,ówna robi sie dziś atrakcję (typu k..wa zamki z piasku w centrum handlowym, czy występ jakiejś tępej sztuki typu doda która ma swoją publiczność i w ogóle wszystkich za ścierwo jakieś). Tłuszcza wszelkiej maści ma chleb więc potrzebuje igrzysk, choćby to było najgorsze g.. . Tak jak mówił Żorż Ponimirski o Dyzmie: "to wy wynieśliście to bydlę na piedestał". Dzisiejsze wartości są zdrowo popieprzone i nawet ja to widzę trzydziestoletni niespecjalnie religijny (w sensie obrządków) i niespecjalnie spokojny człowiek.
I ten chłoptaś pewnie pomyślał że w ten sposób zamanifestuje "swoje ja"bo to modne i zostanie idolem. O ile on w ogóle myśli w naszym rozumieniu tego słowa. Niewiadomo co takiemu paranoikowi się roi w głowie.

Afrodyta
30-06-2009, 18:12
Jak wyżej :-?
Już od dłuższego czasu nie chce mi się patrzeć na gadające pudło, bo większość programów, to obraza dla myślącego człowieka.

Może dlatego, że mam tylko 1,2 i Polsat, może gdybym miała jakieś programy z treścią to by mnie przyciągnęło.

:-?

No, widzę bratnią duszę... Ja chcę ... National Geografic! I też mam 1, 2, Polsat i TVN. I to wszystko. Na głupoty nie mam czasu.

Pisałam wcześniej. 3 programy 1, 2 i 4-ka z powyższych powodów

Afrodyta
30-06-2009, 18:26
:o :o :o Widziałam ten program :o :o :o Ciekawe, co teraz myśli Figurski. W końcu zaprosił do programu przyszłego mordercę

Pomijajac makabryczność historii - co u licha ma do tego Figurski?! Co ten facet ma sobie zarzucać - wszak zpracuje w zawodzie w którym ma sie kontakt z wieloma ludzmi - skąd ma wiedzieć czy jakiś to psychopata czy tylko lekki i niegroźny swirek? A moze całkiem normalny człowiek?
Co on - telepata ze wiedział ze facet jakis czas póżniej zarąbie kogoś siekiera? No litosci - troche pomyślunku...
Idąc twoim tokiem myslenia mozna by było powiedziec - co ta nauczycielka sobie myślałą ze wpusciłą do domu morderce i świra. (wszak wg ciebie jakimś cudem z góry wiemy z kim się kontaktujemy i rozmawiamy, prawda?)

Nie o to mi chodziło, lecz o fakt osobliwości, jaką był ten człowiek. I co później zrobił. Ja na miejscu Figurskiego miałabym kaca moralnego i tyle.

A wiadomo, że dziennikarze mają styczność z ludźmi różnego pokroju.

A co do toku myślenia, to idąc Twoim, można usprawiedliwić Pocztę, że takich ludzi zatrudnia. Nie wiem czy są przepisy nakazujące potencjalnym pracodawcom sprawdzać poczytalność, a nawet jeśli, to nikt tego nie stosuje.

Agduś
30-06-2009, 18:40
Telewizja telewizją - chyba nikt nie spodziewa się po niej, że będzie potencjalnych przestępców ścigała (ja się po niej jeszcze mniej spodziewam i bez żalu przyznam, że nie wiem, kto zacz Figurski, Jola Rutowicz i inni wyżej wymienieni), ale kto tego faceta na wolność wypuścił????????!!!!!!!!
Jak można furiata, który grozi, że kogoś zabije, wypuścić między ludzi, tłumacząc, że to z powodu jego... choroby psychicznej???!!! Ja chyba za prosta jestem, żeby to zrozumieć! No bo w moim prymitywnym umyśle pojawia się skojarzenie - skoro facet jest psychiczny i grozi komuś smiercią, to zamknąć w pierdlu go nie można (jeszcze nie zabił), ale i wypuścić też nie (są w końcu jakieś szpitale zamknięte)! Jednak ktoś ode mnie mądrzejszy wydumał, że skoro zamknąć go nie można bo JESZCZE nie zabił, to trza go wypuścić, żeby zabił i wtedy można go będzie zamknąć bez naruszania jego dóbr osobistych, godności, praw człowieka i obywatela... srutututu...

tutli_putli
30-06-2009, 19:27
.... A gośc miał szaleństwo i chorobę w oczach :o .



Dokładnie - szaleństwo miał w oczach i wypowiedziach.

Nastepna "mundrzy" :o - tak po OCZACH można zdiagnozowac szaleństwo i chorobę. SIC!!! Tak samo po "prostych zdaniach i infantylizmie wypowiedzi"
Taaak, bardzo prosto (zwłaszcza po fakcie, prawda?)
Ludzie, puknijcie się zanim taką bzdurę napiszecie (bo zmienie zdanie ze faktycznie mozna diagnozować chorobę - ale po wpisach na forum...)

Najwyraźniej nie wiesz o kim i o czym piszesz. Widziałeś ten program i tego gościa? Słyszałeś co i o czym opowiada? Znasz rodzinę o której tu pisze i zamordowaną kobietę?
Mam nadzieję, że coś takiego i kontakt z wariatem nie przytrafi się Tobie, Twoim bliskim lub znajomym.
Tak jak już napisano wcześniej, są tacy ludzie przy których człowiek ma ochotę się ewakuować. Ten miał stwierdzoną chorobę psychiczną, groził śmiercią bogu ducha winnej osobie od kilku lat. Chodził po świecie jakby nigdy nic.
Wiesz są jednak kraje, gdzie za tego typu groźby przymyka się ludzi, nawet bez badania i udowodnienia winy, przynajmniej do czasu zakończenia procesu i badań. Jeśli gość okazuje się niewinny i zdrowy to się go wypuszcza.
Ale masz racje "mundrze" bo nie ma już na tym świecie niewinnej, dobrej osoby, z której mężem pracował mój mąż.
I pewnie to samo co ja czuje kilka pokoleń młodzieży którą uczyła i której była wychowawcą. Nie wspomnę o jej rodzinie, znajomych etc. etc.
I zapewne jestem dla ciebie "mundra" nie oryginalna i staroświecka, skoro dla mnie ktoś kto uważa sie za Jemsa Bonda i che nosić jego nazwisko jest nienormalny świrem. W końcu co drugi człowiek w tym kraju marzy o tym samym.
Tej tragedii można było uniknąć gdyby go przymusowo leczono. Obwiniał ja o swoje niepowodzenia od kilku lat, koniecznie obsesyjnie chciał się zwiazać z jej córką. Matka zabitej ciężko poraniona siekierą, leży po operacji w szpitalu.
Nie no normalny był.
I tylko chore mamy prawo bo nie chroni ofiar przed przestępcami. Ale ja się nie znam, mnie wystarcza moje imię i nazwisko i nie ciągnie mnie do oglądania płytkich programów ze świrami w roli głównej.

JoShi
30-06-2009, 19:44
Co do durnowatosci , beznadziejnosci tego typu produkcji - to się zgodze z Tobą JoShi - w 100% :)
Ale litości - oni każą biednemu Figurskiemu miec rentgena w oczach i doktorat z psychiatrii coby wykluczyć potencjalnych morderców ...
To teraz Ty się puknij w głowę. Myślisz, że ten kretyn wszystkim się zajmuje osobiście i nie ma ludzi do roboty?

cieszynianka
30-06-2009, 20:04
Telewizja telewizją - chyba nikt nie spodziewa się po niej, że będzie potencjalnych przestępców ścigała (ja się po niej jeszcze mniej spodziewam i bez żalu przyznam, że nie wiem, kto zacz Figurski, Jola Rutowicz i inni wyżej wymienieni), ale kto tego faceta na wolność wypuścił????????!!!!!!!!
Jak można furiata, który grozi, że kogoś zabije, wypuścić między ludzi, tłumacząc, że to z powodu jego... choroby psychicznej???!!! Ja chyba za prosta jestem, żeby to zrozumieć! No bo w moim prymitywnym umyśle pojawia się skojarzenie - skoro facet jest psychiczny i grozi komuś smiercią, to zamknąć w pierdlu go nie można (jeszcze nie zabił), ale i wypuścić też nie (są w końcu jakieś szpitale zamknięte)! Jednak ktoś ode mnie mądrzejszy wydumał, że skoro zamknąć go nie można bo JESZCZE nie zabił, to trza go wypuścić, żeby zabił i wtedy można go będzie zamknąć bez naruszania jego dóbr osobistych, godności, praw człowieka i obywatela... srutututu...

To co napisałaś jest straszne, ale niestety prawdziwe, bo już niejednokrotnie takie wydarzenia miały miejsce (łącznie z linczem dokonanym przez zastraszanych i nękanych przez podobnego potwora i doprowadzonych do ostateczności ludzi).
Ile razy będzie musiał się powtórzyć jeszcze taki scenariusz, żeby zostało zmienione prawo tak, aby chronić ofiary, a nie katów :evil:

Agduś
30-06-2009, 21:13
W nieskończoność! Kto by miał czas zmieniać prawo, kiedy trzeba przeciwnikom politycznym dowalić i o ciepłe posadki na przyszłość zadbać? To takie mało medialne - zmienić jakieś tam ustawy. W telewizji nie da się o tym pogadać, skandalu wywołać, nikt z kilofem nie walczy o te zmiany, opon nie pali...

Tedii
30-06-2009, 22:10
A jak gdzieś napisałem ,że niektórych trzeba by utylizować,to co niektórzy chcieli mnie zaszczekać.

30-06-2009, 22:22
:o :o :o Widziałam ten program :o :o :o Ciekawe, co teraz myśli Figurski. W końcu zaprosił do programu przyszłego mordercę

Pomijajac makabryczność historii - co u licha ma do tego Figurski?! Co ten facet ma sobie zarzucać - wszak zpracuje w zawodzie w którym ma sie kontakt z wieloma ludzmi ...

sam Figurski nie wyglada mi na normalnego
w jednym z programów /niedawno/ zaprosił Palikota ... a potem Go związał i zakneblował mu usta taśmą ...

cieszynianka
30-06-2009, 22:27
:o :o :o Widziałam ten program :o :o :o Ciekawe, co teraz myśli Figurski. W końcu zaprosił do programu przyszłego mordercę

Pomijajac makabryczność historii - co u licha ma do tego Figurski?! Co ten facet ma sobie zarzucać - wszak zpracuje w zawodzie w którym ma sie kontakt z wieloma ludzmi ...

sam Figurski nie wyglada mi na normalnego
w jednym ze swoich programów zaprosił Palikota a potem Go związał i zakneblował mu usta taśmą ...

Czy to o czym piszesz rzeczywiście miałao miejsce :o :o :o

30-06-2009, 22:33
uhmmm
a potem jeszcze zachęcał aby meile pisac - co telewidzowie o tym sądzą ...
ja /gdybym był na miejscu Palikota/ zaraz po rozwiązaniu wybił bym mu pare zębów za taki numer ...

malka
30-06-2009, 23:27
Straszne jest to co się stało, ale straszne jest też to co piszecie.
Czy ten człowiek jest winny tego, ze jest chory (jeśli faktycznie ma zdiagnozowaną schizofrenię) ?Czy na własne zyczenie został "wariatem" ? Czy myślicie ,że swiadomie zaplanował te zbrodnię ?
Ja sie pytam , gdzie byli ludzie wiedzący o jego chorobie, gdzie sa teraz....bo to oni sa odpowiedzialni za to co się stało, wszyscy ci, którzy przymykali oczy na niby niepozorne dziwactwa.
Nie wierzę w to, że jeśli by "gwiazdą" programów TV , nikt nie zauważył choroby. Ale lepiej robic schow, niż zainerweniować.
Łatwiej zignorować groźby, niz zadziałać.

To nie on zabił tą kobietą, zabiła ją znieczulica i niedopełnienie obowiazków.
Miejsce tego chorego człowieka, było w zamkniętym oddziale psychiatrycznym, a nie na ulicy z torbą listonosza na ramieniu.

tutli_putli
01-07-2009, 07:16
Malka jest wiele prawdy w tym co piszesz.
Ale wybacz ta historia jest mi bliżej znana i nie będę usprawiedliwiać teraz i współczuć" biednemu, choremu człowiekowi".
Wielu takich chorych i biednych ludzi z premedytacją postępuje źle i wbrew drugiemu człowiekowi, dzięki chorobie nie dotykają ich za to żadne konsekwencje, oni o tym wiedzą i to celowo wykorzystują.
Skoro ktoś taki był w stanie w lepszy czy gorszy sposób wykonywać jednak swoją pracę, skończyć szkołę i studiować, grozić wielokrotnie śmiercią przez kilka lat na 1000 przemyślanych sposób, wziąść siekierę i udać się pod dany adres i zarąbać niewinnego człowieka, to wychodzi na to że zaplanował jednak tę zbrodnię.
Owszem wina leży po stronie systemu i prawa. Ponieważ takich ludzi nie powinno się wypuszczać w oczekiwaniu na proces tylko od razu poddawać przymusowemu leczeniu. Z własnej woli (czyli jednak ją posiadał w obliczu sądu) nie chciał bowiem się leczyć, aż tak bardzo widocznie chory nie był skoro pozowolonu mu wyjść na wolność. Sorry ale dla mnie każdy morderca, który dokonuje przemyślanej zbrodni z premedytacją jest świrem. Normalni ludzie tak nie postepują i ja nie zamierzam współczuć mordercom ich strasznej choroby.
Wole jednak współczuć pokrzywdzonym przez nich rodzinom.
Taki sposób rozumowania jaki mi przedstawiłaś przypomina mi od razu to jak usprawiedliwia się często gwłaciciel - to ofiara go sprowokowała.

Ulka
01-07-2009, 08:17
Ja sie pytam , gdzie byli ludzie wiedzący o jego chorobie, gdzie sa teraz....bo to oni sa odpowiedzialni za to co się stało, wszyscy ci, którzy przymykali oczy na niby niepozorne dziwactwa.
Nie wierzę w to, że jeśli by "gwiazdą" programów TV , nikt nie zauważył choroby. Ale lepiej robic schow, niż zainerweniować.
Łatwiej zignorować groźby, niz zadziałać.

To nie on zabił tą kobietą, zabiła ją znieczulica i niedopełnienie obowiazków.
Miejsce tego chorego człowieka, było w zamkniętym oddziale psychiatrycznym, a nie na ulicy z torbą listonosza na ramieniu.


Malka, masz niewątpliwie rację, ale o ile znam prawo, to nawet ci, którzy widzieli, że jest chory, nie mogli wiele zrobić. No bo co może zrobić sąsiad, niedoszła ofiara, czy nawet matka takiego człowieka? Gdyby miał 10 lat, wzięłaby go za rękę i poszła do lekarza.

jola_krzysiek
01-07-2009, 09:41
Przecież chorych osób wśród nas jest niezwykle dużo. Myslę oczywiście o chorobach psychiki. Wiele z nich doskonale się maskuje, inni wręcz przeciwnie: manifestują swoją "inność". Gdybyśmy chcieli izolować każdego "świra" to sądzę, że co 5 sąsiad musiałby zmienić adres. Też nie każdego zachowującego się dziwacznie czy agresywnie można skierować na leczenie. Nie zmienia to jednak faktu, że niektóre służby bagatelizują pewne symptomy, zachowania - tłumacząc to tym, ze w ramach prawa nie są w stanie nic zrobić. Jest to fałszywe podejście do tematu. To nie kwestia zapisów prawa tylko ich interpretacji i własnej wygody: usprawiedliwienie nicnierobienia.

Seba7207
01-07-2009, 10:29
Całe życie z Psycholami...
A swoją drogą to telewizora nie mam już od 3-ch lat

agnieszkakusi
01-07-2009, 10:45
dziś będąc w sklepie widziałam pierwszą stronę SE, na której był pokazany ten facet i pod jego zdjęciem tekst, że zabił, bo chciał się znaleźć na pierwszych stronach gazet :o :evil:
I nie rozumiem jednego. Po co ta cholerna gazeta umieściła ten artykuł i jego zdjęcie?! Żeby spełnić jego marzenie, żeby pokazać innym świrom, że mogą znleźć się na pierwszych stronach gazet jak tylko kogoś załatwią?!?! Naczelnym SE jest teraz były rzecznik policji. Szczerze mówiąc tego najbardziej nie rozumiem. Czy ten facet w ogóle już nie myśli?
Jeśli chodzi o stronę prawną. Wielokrotnie mąż wracał ze służby wk...wiony, bo okazywało się, że przestępcy, których oni łapali zostali wypuszczani przez prokuraturę czy sąd, bo mała szkodliwość czynu, bo coś tam....wkurza się, bo widzi, że policjanci zaczynają olewać, że robi się znieczulica, bo po co łapać jak następni od razu wypuszczą...później społeczeństwo twierdzi, że policja nic nie robi...błędne koło...

cieszynianka
01-07-2009, 11:09
dziś będąc w sklepie widziałam pierwszą stronę SE, na której był pokazany ten facet i pod jego zdjęciem tekst, że zabił, bo chciał się znaleźć na pierwszych stronach gazet :o :evil:
I nie rozumiem jednego. Po co ta cholerna gazeta umieściła ten artykuł i jego zdjęcie?! Żeby spełnić jego marzenie, żeby pokazać innym świrom, że mogą znleźć się na pierwszych stronach gazet jak tylko kogoś załatwią?!?! Naczelnym SE jest teraz były rzecznik policji. Szczerze mówiąc tego najbardziej nie rozumiem. Czy ten facet w ogóle już nie myśli?
Jeśli chodzi o stronę prawną. Wielokrotnie mąż wracał ze służby wk...wiony, bo okazywało się, że przestępcy, których oni łapali zostali wypuszczani przez prokuraturę czy sąd, bo mała szkodliwość czynu, bo coś tam....wkurza się, bo widzi, że policjanci zaczynają olewać, że robi się znieczulica, bo po co łapać jak następni od razu wypuszczą...później społeczeństwo twierdzi, że policja nic nie robi...błędne koło...

I to jest największa pomyłka - dawanie satysfakcji mordercy, popularyzowanie jego "dokonań" :evil:

agnieszkakusi
01-07-2009, 11:19
i nakłanianie kolejnych psycholi do robienia tego samego.

tutli_putli
01-07-2009, 11:47
Doskonale to ujełyście. Niestety w tym akurat przypadku wiele można było przewidzieć i zapobiec nieszczęściu. I tak jak już wcześniej napisałam gość chciał koniecznie zabłysnąć w TV czy innych mediach i udało mu się, tylko szkoda że w tak brutalny, cyniczny sposób. :( szkoda gadać...

cieszynianka
01-07-2009, 11:51
Doskonale to ujełyście. Niestety w tym akurat przypadku wiele można było przewidzieć i zapobiec nieszczęściu. I tak jak już wcześniej napisałam gość chciał koniecznie zabłysnąć w TV czy innych mediach i udało mu się, tylko szkoda że w tak brutalny, cyniczny sposób. :( szkoda gadać...

Szkoda, że w ogóle mu się udało, bo błyszczeć nie miał czym :evil:

tutli_putli
01-07-2009, 12:02
Widocznie była taka potrzeba w mediach by wylansować kolejną psudo"gwiazdę z ciekawą osobowością".

agnieszkakusi
01-07-2009, 12:02
i wiecie co? Dziś jak zobaczyłam zdjęcie pierwsza moja myśl: " co to za bandzior?", dopiero potem przeczytałam podpis. Są ludzie, którym zło widać z twarzy. Wielokrotnie jak szłam gdzieś z mężem mówiłam mu, że "ten za gębę powinien dostać 25 lat". No i okazywało się, że to [/i]człek[i] znany policji. Zrobię chyba test i pokażę mężowi samo zdjęcie i zobaczę jak zaregauje.
Mam nadzieję, że ci, co go wypuścili poniosą surowe konsekwencje.

cieszynianka
01-07-2009, 12:12
i wiecie co? Dziś jak zobaczyłam zdjęcie pierwsza moja myśl: " co to za bandzior?", dopiero potem przeczytałam podpis. Są ludzie, którym zło widać z twarzy. Wielokrotnie jak szłam gdzieś z mężem mówiłam mu, że "ten za gębę powinien dostać 25 lat". No i okazywało się, że to [/i]człek znany poicji. Zrobię chyba test i pokażę mężowi samo zdjęcie i zobaczę jak zaregauje.
Mam nadzieję, że ci, co go wypuścili poniosą surowe konsekwencje.

Nie poniosą żadnych :cry:
A co najgorsze, to pewnie nic się w podejściu "organów" wszelakich nie zmieni :evil:

bogdan65
01-07-2009, 18:28
A co najgorsze, to pewnie nic się w podejściu "organów" wszelakich nie zmieni :evil:
W podejściu "forumowych użytkowników wszelakich" również.
Bo na razie, dopóki sąd nie wyda prawomocnego wyroku, to ten gościu jest podejrzanym i/lub oskarżonym.

cieszynianka
01-07-2009, 18:34
A co najgorsze, to pewnie nic się w podejściu "organów" wszelakich nie zmieni :evil:
W podejściu "forumowych użytkowników wszelakich" również.
Bo na razie, dopóki sąd nie wyda prawomocnego wyroku, to ten gościu jest podejrzanym i/lub oskarżonym.

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli :o

Sh'eenaz
01-07-2009, 19:02
Najwyraźniej nie wiesz o kim i o czym piszesz.

O? Wiesz lepiej ode mnie czy wiem o czym pisze? Po czym wydeduklowałaś? Po OCZACH??? :)




Widziałeś ten program i tego gościa? Słyszałeś co i o czym opowiada?

WidziAŁAŚ jak juz - jestem kobietą.
TAK widziałam i słyszałam.
I ponawiam pytanie - co do tego ma Figurski? On jest odpowiedzialny za chorobe psychiczna tego gościa? On powinien z góry wiedzieć ze czlowiek jest niebezpieczny?
Równie dobrze mozna powiedziec ze chyba bardziej swiadoma powinna byc ta kobieta. Wpuściła tego goscia do domu . Chyba jesli juz myślimy w kategoriach takich jak propnujesz to ona chyba bardziej powinna wiedziec z kim ma do czynienia niż Figurski?



Znasz rodzinę o której tu pisze i zamordowaną kobietę?
A co to ma do rzeczy? Wypowiadac sie o winie Figurskiego i wieszać na nim psy lub bronic maja prawo tylko ci co tę kobiete znali???
To chyba byłabys jedyna w tej dyskusji...

Sh'eenaz
01-07-2009, 19:19
....
I nie rozumiem jednego. Po co ta cholerna gazeta umieściła ten artykuł i jego zdjęcie?! Żeby spełnić jego marzenie, żeby pokazać innym świrom,...

O! i tu się zgodze ze gazeta w tym momencie zachowała sie po świnsku - i niejako spełniła marzenia psychola (ale nadal upieram sie ze zarzuty pod adresem jakiegos dziennikarzyny który duzo wczesniej zrobił o niem artykuł sa bezpodstawne i smieszne )

cieszynianka
01-07-2009, 20:46
....
I nie rozumiem jednego. Po co ta cholerna gazeta umieściła ten artykuł i jego zdjęcie?! Żeby spełnić jego marzenie, żeby pokazać innym świrom,...

O! i tu się zgodze ze gazeta w tym momencie zachowała sie po świnsku - i niejako spełniła marzenia psychola (ale nadal upieram sie ze zarzuty pod adresem jakiegos dziennikarzyny który duzo wczesniej zrobił o niem artykuł sa bezpodstawne i smieszne )

No właśnie o to chodzi jaki dziennikarzyna (trafne ujęcie) taki program i jego poziom :-?

JoShi
01-07-2009, 22:06
W nieskończoność! Kto by miał czas zmieniać prawo
Chodzisz na wybory?

tutli_putli
02-07-2009, 08:09
Najwyraźniej nie wiesz o kim i o czym piszesz.

O? Wiesz lepiej ode mnie czy wiem o czym pisze? Po czym wydeduklowałaś? Po OCZACH??? :)




Widziałeś ten program i tego gościa? Słyszałeś co i o czym opowiada?

WidziAŁAŚ jak juz - jestem kobietą.
TAK widziałam i słyszałam.
I ponawiam pytanie - co do tego ma Figurski? On jest odpowiedzialny za chorobe psychiczna tego gościa? On powinien z góry wiedzieć ze czlowiek jest niebezpieczny?
Równie dobrze mozna powiedziec ze chyba bardziej swiadoma powinna byc ta kobieta. Wpuściła tego goscia do domu . Chyba jesli juz myślimy w kategoriach takich jak propnujesz to ona chyba bardziej powinna wiedziec z kim ma do czynienia niż Figurski?



Znasz rodzinę o której tu pisze i zamordowaną kobietę?
A co to ma do rzeczy? Wypowiadac sie o winie Figurskiego i wieszać na nim psy lub bronic maja prawo tylko ci co tę kobiete znali???
To chyba byłabys jedyna w tej dyskusji...


Chyba jednak nie czytasz ze zrozumieniem ponieważ post o Figurskim nie był mój, i nie musisz na mnie napadać.

Agduś
02-07-2009, 08:54
W nieskończoność! Kto by miał czas zmieniać prawo
Chodzisz na wybory?
Chodziłam regularnie, ale ostatnio odnoszę wrażenie, że wybór mamy jak między dżumą a cholerą :x

tutli_putli
02-07-2009, 12:37
Sh'eenaz napisał:
...Równie dobrze mozna powiedziec ze chyba bardziej swiadoma powinna byc ta kobieta. Wpuściła tego goscia do domu . Chyba jesli juz myślimy w kategoriach takich jak propnujesz to ona chyba bardziej powinna wiedziec z kim ma do czynienia niż Figurski?...




...z pewnością wysłała mu zaproszenie i czekała z otwartymi ramionami

http://www.efakt.pl/Niedoszly-James-Bond-zabil-nauczycielke-,artykuly,47225,1.html

http://tvntl.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1464&Itemid=30

Wiesz mało mnie obchodzą programy i osoba Figurskiego Iksińskiego czy Ygreka, i reszta innych durnowatych realizacji TV.
Jedyne co mnie wkurza to lansowanie i pokazywanie płyciyzny wszelkiego rodzaju w postaci Jolant Rutowicz "polskich Bondów" czy innych. Daje się tym ludziom chwilowe złudzenie wielkości i pewność we własną nieomylność.
Takie programy grają na najniższych ludzkich pobudkach i trafiają do ludzi raczej prostych, żądnych taniej sensacji a ich realizatorzy robią to celowo i świadomie dla mamony, wiedząc że przyciagną tym wielką tłuszcze, żądną takich właśnie atrakcji. Która na dodatek nabije im kabze smsami na pytania z nagrodą w stylu "czy James Bond nazywał się a)Bond b)Banderas c) James"
Rozmawiałam niedawno z osobą , który zajmuje się produkcją różnego reality show, teleturniejów dla jednej z najwiekszych stacji TV. I niestety ta osoba stwierdziła bez ogródek - że po co robić programy typu np. teleturnieje wiedzowe, gdzie odpowiadający musi się wykazać odpowiednim przygotowaniem i wiedzą. Lepiej zrobić reality w stylu hamerykańskiego Jerry Springer.
Stacje TV i ich odbiorcy są nastewieni na wielkie show, najlepiej wulgarne i przejaskrawione.
Wiedza, kultura, sztuka, nauka to już jest dziś nuda i się na tym nie zarabia, bo jest za mało oglądajacych. Oczywiscie, nikt nie przewidzi, że ktoś zamorduje w przyszłości. Tak jak nie da się przewidzieć, że ktoś śmiertelnie zachoruje. Tylko jednak taniej i bezpieczniej jest zawsze zapobiegać niż leczyć
To jest oczywiście moja subiektywna ocena.
Co do oceny postępowania zbrodniarza to niestety punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i wydaje mi się, że jednak inaczej odbierze to bezpośrednio uwikłany w takie zdarzenie a inaczej osoba, która to zna tylko np. z gazet. Każdy ma prawo do własnej oceny i swojego zdania.

Agduś
02-07-2009, 13:10
Właśnie przeczytałam artykuł o jakimś pomyleńcu z Indonezji, który mordował swoich kochanków. Poza tym był człowiekiem uroczym, znanym, przystojnym... Kiedy okazało się, że zabił 11 osób, przyznał się do tego, a z procesu zrobił wspaniałe show. Nastolatki przybiegały po jego autografy, prasa się rozpisywała, stacje telewizyjne pokazywały, a on był wciąż śliczny, uroczy i inteligentny. Napisal książkę, ma wydać płytę (wytwórnię znalazł bez trudu).
Kilka miesięcy później ktoś popełnił morderstwo. Złapany stwierdził, że "zrobił jak ...". Później pojawiły sie kolejne przypadki zabójstw, po których mordercy powoływali się na przykład swojego idola.