PDA

Zobacz pełną wersję : schody zewnetrzne i kabel pod nimi



darek1977
30-06-2009, 07:42
witam
tak się zastanawiam w jaki sposób wykonać schody zewnętrzne ,w projekcie nie ma wzmianki na temat sposobu ich wykonania .
Czy lepiej wiązać je z fundamentem drutem czy może jednak pozostawić niezwiązane ,czy pomiędzy schodami a fundamentem wystarczy styropian grubości 2 cm?

Przed wystawieniem schodów muszę tez wprowadzic przewód z zasilaniem do domu
bo biegnie on centralnie pod schodami i tu moje kolejne pytanie :
czy kabel wprowadzaliście przebijając sie przez fundament załużmy że na głebokości 0.7m i póżniej po ścianie wewnątrz do skrzynki czy może kabel szedł po ścianie od zewnatrz i wchodził do domu na wysokości skrzynki

trochę to zamotane ale jak ktoś się nie pogubi w tych moich opisach to proszę o parę slów na ten temat

pierwek
30-06-2009, 09:27
Ja na etapie fundamentów położyłem 4m rury karbowanej fi 80 w docelowe miejsce skrzynki oraz pod zaprojektowanymi schodami przed domem. Potem dopiero poszedł na to piach i chudziak. Wciągnięcie kabla (jak już był układany) to było 10 min roboty. Niestety popełniłem błąd i zamiast przed schodami zwinąć nadmiar kabla (było tego 1m) to go obciąłem - Potem przesunąłem skrzynkę w inne miejsce i zabrakło mi 0,5m kabla żeby go wprowadzić górą skrzynki :evil: ale elektryk dał jakoś radę...

darek1977
01-07-2009, 08:07
Podbijam temat Czy może ktoś coś jeszcze podpowiedzieć ?

EZS
01-07-2009, 09:54
u mnie schody zewnętrzne nie są powiązane z domem. Ale mają swój fundament, nie głęboki lecz oddzielnie wylany. Od strony domu oddziela je styropian na cokole. Idzie pod nimi kabel zakopany, przez fundament ma przepust zazbrojony. I tyle.