PDA

Zobacz pełną wersję : Hydrofor przy studni - czy nie zamarznie zimą..?



revalidon
30-06-2009, 17:31
Mam mały dylemat... Otóż mam studnie głębinową i w garażu zbiornik hydroforowy i odżelaziacz... Trochę to hałasuje, zwłaszcza napowietrzacz i jak woda wpływa do zbiornika, ale jest jeszcze jeden problem... O takiej porze roku jak teraz i takiej wilgotności skrapla się na wszystkim para wodna i ścieka na podłogę garażu...
Wymyśliłem sobie więc, ze rozwiąże ten problem w ten sposób, że zrobię "hydroforownię" przy studni... W tej chwili rurę studni mam osłoniętą kręgami 100 mm i jest tam malutko miejsca, ledwie człowiek się tam mieści... Znalazłem w okolicy zbiorniki betonowe na szambo o wymiarach 2x2x2m i zamierzam taki wstawić, mam jednak wiele wątpliwości... Na pewno zaletą takiego rozwiązania jest, że będzie miejsce na hydrofor i odżelaziacz, zamierzam zresztą ukłąd rozbudować o drugi hydrofor do podlewania, ale sa i wady. Otóż:

* czy nie ma niebezpieczeństwa zamarznięcia wody w zbiorniku hydroforowym, filtrze, itp... Zbiornik byłby z kominkiem 30 cm i pokrywą żeliwną...
* czy kiedyś nie trzeba będzie czyścić studni głebinowej..? czy wtedy musi być swobodny dostęp do rury studni..?
* czy hydraulik wykonując instalację w zbiornikuw miedzi, nie udusi się od braku tlenu..?

Jesli ktoś może podzielić sie doświadczeniami, byłbym bardzo wdzięczny...

revalidon
01-07-2009, 11:29
Podciagnę, może ktoś coś doradzi...

Deamos
01-07-2009, 13:55
U siebie mam wkopane 3 kregi - wysokosc calosci 150, srednica 120. W srodku wystaje rura studni i obok stoi hydrofor. Dwa gorne kregi sa od strony ziemi zaizolowane styropianem, dodatkowo wieko bedzie przez zimna zaizolowane od wewnatrz. Jeszcze to zimy nie widzialo, mam nadzieje ze mroz nic nie rozwali ;)