PDA

Zobacz pełną wersję : a moze by tak



brachol
12-12-2003, 14:21
Witam czy jest taka mozliwosc zeby przykleic do plyty OSB takie plytki klinkierowe ktore normalnie nakleja sie na mur i potem te plyty przykrecic do stelarza tworzac takie panele do sciany 3 warstwowej? Bedzie sie to trzymac na tej plycie?

mieczotronix
12-12-2003, 14:48
wszystko zależy od tego czym przykleisz (klej elastyczny)
nie wiem po co ci coś takiego, ale napewno przyklejenie płytek wprost do ściany zewnętrznej będzie tańsze i pewniejsze.
Pozatym nie wyobrażam sobie jak obrobisz narożniki, załamania i obkładając dom takimi płytami.

brachol
12-12-2003, 14:50
ale nei da sie chyba przykleic tych plytek bezposrednio do welny albo styropianu?

mieczotronix
12-12-2003, 15:07
ale nei da sie chyba przykleic tych plytek bezposrednio do welny albo styropianu?
pytałeś o ścianę trójwarstwową - zrozumiałem, że chodzi ci o taką, w której 3-cią warstwą od zewnątrz jest mur

do styropianu faktycznie nie przykleisz, i musiałbyś dać taką płytę, ale jak ją zamocujesz przez ten styropian do muru, żeby była sztywna?

To pewnie ma być cokolik? Jeślitak - to pojawi się problem jak te kafelki na płycie wykończyć od góry i jak połączyć te płyty z kafelkami na narożach domu. Do tego dochodzi jeszcze problem z mocowaniem tego do ściany nośnej.

aandrzejek
12-12-2003, 15:44
Plytki klinkierowe można kleić do styropianu. Nie wiem czy by to zdało egzamin na całej ścianie, ale jeśli ktoś chce zrobić tylko cokolik to na pewno nic sie nie stanie styropianowi ani płytkom. Zdaje sie ze w którymś Muratorze było o tym.

brachol
13-12-2003, 15:41
ja to sobie tak wymyslilem ze robie sciane nosna potem ocieplam ja welna albo styropianem ale tak jak w metodzie suchej i do rusztu drewnianego przykrecam te plyty no i mam elewacje klinkierowa ale tansza chyba niz z normalnej cegly no chyba ze sie myle? co do wykonczenia naroznikow to jeszcze o tym nei myslalem ale moze cos sie da wymyslic?

Ress
13-12-2003, 20:26
Raczej Nie