PDA

Zobacz pełną wersję : mocowanie zlewu na płycie gipsowo kartonowej



artmar7
01-07-2009, 08:57
Proszę o opinię czy mogę powiesic szafkę wiszącą na płycie gipsowo kartonowej razem ze zlewem w łazience. Całość bedzie ważyć ok 40 kg. profile rozstawione są od siebie co 40 cm.

zbigmor
01-07-2009, 09:41
Proszę o opinię czy mogę powiesic szafkę wiszącą na płycie gipsowo kartonowej razem ze zlewem w łazience. Całość bedzie ważyć ok 40 kg. profile rozstawione są od siebie co 40 cm.


Jeśli ściana już gotowa to bym nie ryzykował. Jeśli jest jeszcze możliwość to należy zrobić dodatkowe rusztowanie do mocowania. 40 kg to jużniemało, ale do tego należy doliczyć wodę stojącą, opieranie się, położenie czegoś. czasami ciężar może być zauważalnie większy.
Zlew w łazience? :o

artmar7
01-07-2009, 11:18
Umywalkę , źle napisałem. A rusztowanie z czego bo nie mam możliwości postawienia nowej ściany np. z cegły. mam tego pecha, że kupiłem juz takie mieszkanie i łazienka jest wewnątrz obrysu mieszkania i z każdej strony jest sciana z płyt g-k jedynym elementem trwałym jest komin z przewodami wentylacyjnymi

Trociu
01-07-2009, 11:37
jeżeli nie chcesz robić demolki i wzmocnić konstrukcji ściany, to ja bym nie kombinował i nie wieszał umywalki. Może rozważ stawianą na szafce.

zbigmor
01-07-2009, 11:50
Umywalkę , źle napisałem. A rusztowanie z czego bo nie mam możliwości postawienia nowej ściany np. z cegły. mam tego pecha, że kupiłem juz takie mieszkanie i łazienka jest wewnątrz obrysu mieszkania i z każdej strony jest sciana z płyt g-k jedynym elementem trwałym jest komin z przewodami wentylacyjnymi


Miałem na myśli rusztowanie wewnątrz ściany K-G. Jeśli to odrzucasz to tak jak radzi Trociu - postaw szafkę z umywalką na podłodze.

artmar7
01-07-2009, 21:47
dzięki za rady. zdobyłem już perforowane kątowniki które przykręce do sufitu i podłogi w formie stelaża pomiędzy profilami, w poprzek też dam kątowniki na interesującej mnie wysokości zasłonię to płytą k-g. teraz to już chyba wytrzyma ?

ARTURPAWELLUKASZ
03-07-2009, 19:43
hm.... perforowane kątowniki ? w sumie to wiem co to jest , ale chyba nie myslimy o tym samym ?
ja tez nie ryzykowałbym mocowania na tej konstrukcji istniejącej , bo prawdopodobnie masz "marketowe" profile i 1 warstwę płyty , najprościej można to tak zrobić :
do istniejącej ściany z gk przykręcasz płytę osb ( np.22mm) - przykręcasz ją do profili , obkładasz glazurą i mocujesz na śruby z kompletu do mocowania umywalki - tylko bez plastikowych koszulek i trzyma sie pieknie ...
rant, który powstanie przez dołożenie płyty możesz wykorzystać jako podstawę pod póleczkę nad umywalka i nie będzie widoczny :)

siggi&alka
11-10-2009, 19:51
kombinujecie strasznie :) do płyty GK trzeba przykrecic od wewnetrznej stronu kawałek płyty OSB na wysokosci szpilek umywalki. Przykrecic potem te płyte z 20 wkretami do deski i macie wytrzymałą scianę.
pozdrawiam

zbigmor
13-10-2009, 14:17
kombinujecie strasznie :) do płyty GK trzeba przykrecic od wewnetrznej stronu kawałek płyty OSB na wysokosci szpilek umywalki. Przykrecic potem te płyte z 20 wkretami do deski i macie wytrzymałą scianę.
pozdrawiam


A która to dla Ciebie wewnętrzna strona płyty? I gdzie te szpilki umywalki? I o jaką deskę chodzi? :o

siggi&alka
13-10-2009, 15:03
no mniej wiecej chyba wiesz gdzie bedziesz miał umywalkę, chociażby po tym ze tam masz odpływ. i nad odpływem przykręcasz płytę OSB od tej strony płyty którą nigdy nie bedziesz widział czyli tam gdzie jest wełna.
http://rolicz.com/prace2rafal.pdf
nie jest pokazane jak to zrobiłem ale z opisu myslę ze bedziesz wiedział jak to zrobić
http://rolicz.com/prace9dlugoleka.pdf
tutaj na fotce gdzie ejst ta narożna umywalka odszukaj foto z dużą iloscia wkrętów do GK. tak własnie przykręcam deskę do płyty.
pozdrawiam

zbigmor
14-10-2009, 08:17
no mniej wiecej chyba wiesz gdzie bedziesz miał umywalkę, chociażby po tym ze tam masz odpływ. i nad odpływem przykręcasz płytę OSB od tej strony płyty którą nigdy nie bedziesz widział czyli tam gdzie jest wełna.
http://rolicz.com/prace2rafal.pdf
nie jest pokazane jak to zrobiłem ale z opisu myslę ze bedziesz wiedział jak to zrobić
http://rolicz.com/prace9dlugoleka.pdf
tutaj na fotce gdzie ejst ta narożna umywalka odszukaj foto z dużą iloscia wkrętów do GK. tak własnie przykręcam deskę do płyty.
pozdrawiam


Cyt: "łazienka jest wewnątrz obrysu mieszkania i z każdej strony jest sciana z płyt g-k"

siggi&alka
14-10-2009, 19:02
To nie da sie tych płyt odkręcic zeby cos pod nie podłożyć?

zbigmor
15-10-2009, 10:16
To nie da sie tych płyt odkręcic zeby cos pod nie podłożyć?


Można i ściankę zdemontować i nową wymurować, ale czy o to chodzi autorowi postu?

siggi&alka
15-10-2009, 17:39
nie muruje sie GK tylko sie skręca i rozkręca. Zbigmor, ogarnij sie :)

zbigmor
16-10-2009, 07:23
nie muruje sie GK tylko sie skręca i rozkręca. Zbigmor, ogarnij sie :)


Nie takie cuda się widziało :D
A murowanie to ma być zamiast G-K po jej rozebraniu.