PDA

Zobacz pełną wersję : Mokre ściany przed burzą w okresie wiosenno-letnim



pytanja
01-07-2009, 09:47
Witam,

Proszę o radę co zrobić aby zlikwidować następujące zjawisko:

Rodzice nają dom, w którym wykonano remont w suterenach (przy okazji obniżono poziom posadzki o kikanaście cm, jest nowa posadzka= dwie wylewki tzw. ślepa wylewka + podwójna folia + styropian i końcowa wylewka, jedynym mankamentem wg mnie jest to, że przy okazji obniżania poziomu posadzki część ściany od posadzki "te kilkanaście cm) jest uzyskane z fundamentu i stara izolacja pozioma jest na poziomie kilkanaście cm powyżej aktualnego poziomu posadzki, może to też przyczyna tego podmakanie przed burzą (?), te kilkanaśćie cm zabezpieczyłem folią w płynie od wewnątrz).


Problem polega na tym, że przed "mocną" burzą w okresie wiosenno-letnim na
ścianie występuje rosa, która się skrapla, najgorzej na płytkach w łazience i spiżarni, nadmienię, że ściana od wewnątrz przed położeniem płytek została pomalowana folią w płynie, a wczeniej na wysokości, tej która została uzsykana z obniżenia poziomu posadzki została pokryta zaprawą uszczelniającą.
Mam pytanie czy drenaż budynku ((malowanie dysperbitem, folia+rura drenarska z włókniną +materiał filtracyjny (żwir)) pomógłby wyeliminować to zjawisko, czy może oprócz drenażu należałoby zastosować hydrostyropian na ścianach zewnętrznych wkopanych w ziemię, aby nie było różnic temperatur co wg mnie jest przyczyną tego zjawiska, inna przyczyna to może to, że beton (fundamenty) podciąga z zeimi wilgoć,ponieważ to zjawisko występuje minimalnie również na ściankach działowych ?

Bardzo proszę o radę, ponieważ do tej pory dzwoniłem do wykonawców wykonujących drenaż, izolacje fundamentów, ale nikt mi nie powiedział jak temu zaradzić, tylko hasła: drenaż nie zaszkodzi, na pewno dużo pomoże ...

darekw127
01-07-2009, 09:52
Mam to samo. I wiele osób jeszcze to ma. Wysoka temperatura, duża wilgotność powietrza i para wykrapla się na chłodnych miejscach.

Poszukaj na forum, oprócz Twojego są jeszcze dwa wątki na pierwszej stronie.