PDA

Zobacz pełną wersję : Odbiór elektryki w domku...



mariusz_zxx
01-07-2009, 11:12
Mam pewien problem... Instalacja elektryczna zrobiona trzeba zabrać się za odbiór.
Potrzebne są pomiary. Czy wiecie może jakie musi mieć kwalifikacje ten cały "mierniczy" ?

Jedni mówią, ze E inni D a jeszcze inni mówią o uprawnieniach budowlanych :o

Do energetyki nie mogę się dodzwonić....

Dodam ze to rejon Wrocław ale to chyba nie ma znaczenia.


Liczę na pomoc...

miciu
01-07-2009, 12:11
Ja właśnie dzisiaj dzwoniłam do ENERGIA PRO w sprawie zmiany taryfy budowlanej na zwykłą i też mi mówili o tych pomiarach, nie pytałam kto to ma zrobić (nam zrobi elektryk, który robił całą elektrykę - ma uprawnienia). Ale najpierw musimy mieć pismo z Inspektoratu Budowlanego dot. oddania budynku do użytkowania :roll:

cieszynianka
01-07-2009, 12:29
Co kraj, to obyczaj.

Mamy taryfę zwykłą, mimo, że nie mamy jeszcze odbioru i nie było z tym żadnego problemu. Niestety nie ma jednolitego podejścia we wszystkich rejonach energetycznych, bo wiem, że w innych nie chcieli bez odboiru zwykłej taryfy przydzielić. :roll:

Garcia27
01-07-2009, 17:18
Uprawnienia "E" - może wykonać pomiary, uprawnienia "D", może wypełnić protokół, zinterpretować wyniki pomiarów i wystawić ocenę dla instalacji - pozytywna lub negatywna.
Oczywiście mówię o uprawnieniach kontrolno-pomiarowych, a nie na montaż czy eksploatację instalacji.