PDA

Zobacz pełną wersję : Działka rolna - konieczność uprawy?



pkoval
01-07-2009, 14:27
Zastanawiam się nad zakupem działki budowlanej, której połowa jest rolna. Czy część rolna musi być uprawiana czy coś w tym rodzaju?
Wybaczcie być może głupie pytanie.

m.k.k
01-07-2009, 14:35
Nie musi.
Przynajmniej jak nie jest bardzo duża. A jak jest duża, to może warto pomyśleć o jakiejś formie odłogowania. Łąka, którą się kosi ze dwa razy do roku. Albo zalesienie.

niezapominajka
01-07-2009, 17:40
Ja mam działkę rolną z możliwością zabudowy siedliska, musiałam mieć warunki zabudowy i pozwolenie na budowę- i właśnie buduję dom. Nie wiem jak to jest w przypadku dobrej jakości gleby, u mnie jest V i VI klasa, więc generalnie uboga... i nie mam żadnego obowiązku uprawy, zresztą co mozna uprawiać mając na 13000m dom i ogród? A tyle ma moja "posiadłość"...
Przede wszystkim dowiedz się jak dużą działke rolna musisz mieć aby móc budować siedlisko w gminie , na terenie której znajduje się działka i w gminie uzyskasz również odpowiedź na Twoje pytanie odnośnie ew. upraw. Pozdrawiam

bolix
16-11-2009, 20:27
Kiedyś moi rodzice mieli działkę zakładową - ogródek działkowy. W statucie jednym z obowiązków działkowca była uprawa iluś procent powierzchni działki, żeby komuś nie przyszło do głowy, żeby zrobic na całych 300 m2 burżuazyjnego trawnika.
Ale te czasy o ile wiem już minęły i mam nadziejeę, że nie wrócą.

_Monika_
21-03-2010, 15:21
Ja mam działkę rolną z możliwością zabudowy siedliska, musiałam mieć warunki zabudowy i pozwolenie na budowę- i właśnie buduję dom.

a propos działki siedliskowej - czy aby móc się budować na takiej działce trzeba być rolnikiem? czy wystarczy aby działka spełniała kilka warunków (np. co najmniej jedna działka sąsiednia dostępna z tej samej drogi publicznej jest zabudowana; teren musi posiadać dostęp do drogi publicznej; istniejące lub projektowane uzbrojenie działki ma być wystarczające do rozpoczęcia budowy)

Z góry dziękuję za informacje.