PDA

Zobacz pełną wersję : Poziom chudziaka wzgledem poziomu szczytu fundamentow



piegoosek
01-07-2009, 18:12
Witam,
Jestem przed laniem chudziaka i wlasnie odkrylem, ze sa 2 metody wylania poziomu chudziaka.
Wersja1: Poziom chudziaka ponizej szczytu scianki fundamentowej - tak mam w projekcie
Wersja2: Poziom chudziaka rowny ze szczytem scianki fundamentowej - uzywany najczesciej i najwygodniejszy sposob dla ekipy

Szukam opinii ktora wersja jest lepsza, jakie sa plusy/minusy i na co uwazac.


Dzieki
Pawel

beton44
01-07-2009, 18:51
wersja 1 dla miłośników parkietu równo z trawnikiem....
/dla bardzo zaawansowanych miłośników poniżej trawnika/


wersja 2 dla normalnych :-?

Barbossa
01-07-2009, 19:22
wersja 1 dla miłośników parkietu równo z trawnikiem....
/dla bardzo zaawansowanych miłośników poniżej trawnika/


wersja 2 dla normalnych :-?

a skąd wiesz, że poziom 0 to poziom terenu?
może warto to ustalić

Atomic
02-07-2009, 03:04
A ja mam jeszcze 3 wariant:
Poziom osieplenia podłogi równo ze szczytem ścianki fundamentowej i na to dopiero szlichta.

mjakob
02-07-2009, 06:16
Witam,
Jestem przed laniem chudziaka i wlasnie odkrylem, ze sa 2 metody wylania poziomu chudziaka.
Wersja1: Poziom chudziaka ponizej szczytu scianki fundamentowej - tak mam w projekcie
Wersja2: Poziom chudziaka rowny ze szczytem scianki fundamentowej - uzywany najczesciej i najwygodniejszy sposob dla ekipy

Szukam opinii ktora wersja jest lepsza, jakie sa plusy/minusy i na co uwazac.

Dzieki
Pawel

Ja mam wersję 1, ale to ze względu na spadek terenu - trzeba było podnieść dom i żeby aż tak wysoko nie podnosić poziomu wykończonej podłogi (taras miałbym wtedy jeszcze wyżej) to projektant zaproponował właśnie takie rozwiązanie.
Problemów nie ma jakichś wielkich - poprzeczne ściany fundamentowe trzeba obniżyć troche, żeby potem przy układaniu styro nie przerywać niepotrzebnie izolacji, pape pod murami zewnętrznymi trzeba też jakoś sprytnie ukryć (jak wylejesz posadzke na równi ze ścianami fund, to papę będziesz miał nieco wyżej). zobacz sobie na moich zdjęciach jak to wygląda.
Moim zdaniem, jeśli nie ma potrzeby, to rób normalnie - czyli wersja 2.

mynia_pynia
02-07-2009, 08:18
U mnie 2 wersja.