PDA

Zobacz pełną wersję : płytki na styropianie



dora83
02-07-2009, 19:51
witam mam problem z tarasem nad pomieszczeniem ogrzewanym a mianowicie nie ma tam miejsca na wylewke od płyty do drzwi balkonowych jest około 12cm z tego co słyszałam 10cm styroduru to minimum chcę tam położyć płytki czy można je położyć na styrodur może jest jakieś inne rozwiązanie proszę o odpowiedż

glowac
02-07-2009, 21:56
np ecotherm
jest dużo cieplejszy, ale i dużo droższy
tak czy siak coś twardego, do tego jescze izolacja i wszystko na kleju elastycznym i na zew.
wybór obecnie jest b duży.

bst
03-07-2009, 10:37
Ja bede tak robil. Bardzo twarde plyty z pianki, na to siatka i klej do ocieplen, a na to sika bond t8.

sewerynslowi
24-09-2013, 20:22
i jak Ci ten balkon się sprawuje? nie dałes warstwy dociskowej, nie ma z tym problemów?

stam222
24-09-2013, 20:40
Właśnie ta warstwa dociskowa też mnie zastanawia ... ma ktoś już jakieś doświadczenie w tym temacie płytek na XPS'ie (chodzi o balkon oczywiście).

stam222
26-09-2013, 21:43
Czyżby nikt tak nie robił?

sewerynslowi
27-09-2013, 14:11
wychodzi na to ze jednak nie :)

albo nikt się nie chce pochwalić, że tak zrobił, bo po prostu nie zdało egzaminu :)

lukasz860910
29-09-2013, 08:38
xps jest śliski płytki mogą odpaść

ja mam zrobiony taras i balkon tak tylko styropian dałem a teraz w nowym budynku zrobiłem tak wykusz do góry
kolejność
-trzeba zrobić spadek
- zgrzać pape raz lub dwa razy ja zrobiłem to dwa razy
- przykleić styropian parking nakładasz grzebieniem klej na całej płycie
- opierzenie do o koła balkonu ja zrobiłem z blachy aluminiowej 1mm
- na styropian nakładamy klej z siatką jest dostępna gruba siatka podłogowa ja taką dałem bardzo wytrzymała zatapiamy dwa razy ją
- na to folia w płynie (lub np, izotan ma dwu składnikowy środek zapomniałem jak się nazywa)
- i płytki

jeżeli balkon jest duży trzeba zamocować do balustrady spód prostokątny do tego dospawana rurka na kołki szybkiego montażu montujesz to po bokach na środku w zależności od balkonu przed papą do tego później przyspawasz balustradę

stam222
29-09-2013, 17:36
Dzięki wielkie za szczegółowy opis. A napisz proszę jak wrażenia akustyczne? Też mam zamiar tak zrobić nad wykuszem.

bladyy78
29-09-2013, 19:46
xps jest śliski płytki mogą odpaść

ja mam zrobiony taras i balkon tak tylko styropian dałem a teraz w nowym budynku zrobiłem tak wykusz do góry
kolejność
-trzeba zrobić spadek
- zgrzać pape raz lub dwa razy ja zrobiłem to dwa razy
- przykleić styropian parking nakładasz grzebieniem klej na całej płycie
- opierzenie do o koła balkonu ja zrobiłem z blachy aluminiowej 1mm
- na styropian nakładamy klej z siatką jest dostępna gruba siatka podłogowa ja taką dałem bardzo wytrzymała zatapiamy dwa razy ją
- na to folia w płynie (lub np, izotan ma dwu składnikowy środek zapomniałem jak się nazywa)
- i płytki

jeżeli balkon jest duży trzeba zamocować do balustrady spód prostokątny do tego dospawana rurka na kołki szybkiego montażu montujesz to po bokach na środku w zależności od balkonu przed papą do tego później przyspawasz balustradę

Czy dobrze zrozumiałem przykleiłeś styropian do papy termozgrzewalnej? A jeżeli tak to jakim klejem że ci to nie odpada?

lukasz860910
30-09-2013, 20:25
Czy dobrze zrozumiałem przykleiłeś styropian do papy termozgrzewalnej? A jeżeli tak to jakim klejem że ci to nie odpada?



tak tylko klej jest na całym styro nie dotyka papy papa nie miała kamyka podkładowa nie ma go więc bez problemu zda egzamin

stam222
30-09-2013, 22:49
Trochę nie na temat ale kiedy kleiłem XPS'a na ściany fundamentowe to matowiłem go szczotką drucianą. Kleje poliuretanowe idealnie trzymają takiej powierzchni.
Próbowałem rozrywać takie sklejone XPS'y (kleiłem 10+5) i przy włożeniu dużej siły rozrywałem strukturę styroduru, Klej nie puścił a trzeba zaznaczyć, że klej był nakładany liniowo (pionowo) co ok. 20cm.
Konkluzja;
Gdyby taką piankę położyć na całej powierzchni to "nie ma ... na Mariolę" , żeby puściło.

sewerynslowi
01-10-2013, 06:57
jakim klejem poliuretanowym kleiłeś?

morsuk
01-10-2013, 07:44
Czyżby nikt tak nie robił?

Może właśnie nikt tak nie robi, bo wydaje się to kiepskim rozwiązaniem i być może się nie sprawdza.

stam222
01-10-2013, 19:38
Może właśnie nikt tak nie robi, bo wydaje się to kiepskim rozwiązaniem i być może się nie sprawdza.

Jakoś nie chce mi się wierzyć.

stam222
01-10-2013, 19:39
jakim klejem poliuretanowym kleiłeś?
Nie pamiętam nazw ale jak będę na budowie to sprawdzę i napiszę.

lukasz860910
02-10-2013, 20:32
Może właśnie nikt tak nie robi, bo wydaje się to kiepskim rozwiązaniem i być może się nie sprawdza.

mam tak taras balkon zrobiony wiele lat temu korytarz na dole też mam zrobione płytki na styro i zapraszam do mnie nic sie nie dzieje i teraz w nowym domu też tak z balkonem robie trzeba tylko poświecić czas bo to robota na etapy nie zrobi sie tego jednego dnia