PDA

Zobacz pełną wersję : pompy ciepła taniej



seler
02-07-2009, 22:43
Czy ktoś wie coś więcej o zniżkach na pompy ciepła i doradzcach ecoway?
Znalazłem parę informacji w necie, ale czy ktoś korzytsał z ich usług?

kazka007
11-07-2009, 06:27
Też z nimi rozmawiałam jakiś czas temu, teraz wróciłam do tematu pomp i zrobiłam mały wywiad - od innego z instalatorów pomp NIBE dostałam zbliżoną ofertę (pompa,sondy i cały system C.O w domu). Dzwoniłam też do samego producenta, żeby dowiedzieć się o sprawdzonych i tanich instalatorów i ECO WAy jeszcze nie ma podpisanej umowy z nimi, więc nie jestem pewna do końca ile już mają instalacji i niezbędnego doświadczenia. Słyszałąm natomiast, że mają zamiar złożyć zbiorowy wniosek o dofinansowanie z Unii i jeśli go dostają klienci będą mieli częściowo mniejsze koszty, ale nie znam szczegółów na jakiej to zasadzie ma działać

gosia*
13-07-2009, 21:19
Witam

Jesli chodzii o jakiekolwiek dotacje na instalacje PC to trzeba kazdy przypadek indywidualnie rozpatrywac, zalezy to od zaangazowanie danej gminy.
Zalecem dowiedzenie sie w swoim urzedzie
pzd

HenoK
14-07-2009, 05:54
Słyszałąm natomiast, że mają zamiar złożyć zbiorowy wniosek o dofinansowanie z Unii i jeśli go dostają klienci będą mieli częściowo mniejsze koszty, ale nie znam szczegółów na jakiej to zasadzie ma działaćTo nie jest takie proste jak podaje na swoich stronach Ecoway. Środki pomocowe pochodzące z UE są środkami publicznymi, i jako takie podlegają ustawie o zamówieniach publicznych. Aby efektywnie wykorzystać taką pomoc organizowane są konkursy, przetargii. Jak na razie o żadnym takim postępowaniu nie było informacji.
Skąd więc Ecoway ma środki na ten cel ?

kazka007
15-07-2009, 05:34
Z tyego co słyszałam to oni dopiero zbierają wnioski, żeby złożyć taki wniosek, ale c zy dostaną to już inna sprawa

HenoK
15-07-2009, 07:08
Na temat dotacji więcej jest tutaj : http://forum.muratordom.pl/dotacja-na-pompe-ciepla,t126567-60.htm

piokrza
05-08-2009, 18:21
w Polsce pewnie żadnych dodatków nie ma

Zuczek0821
27-08-2009, 06:34
Witam,

Kilka dni temu podpisałem umowę z eco-way. W miarę postępów prac będę pisał jak to się układa.

MARTINA1
12-09-2009, 18:55
PIA

Michał i Magda
14-09-2009, 08:27
Dajcie znać co z tym eco-way. Chcemy się starać o dofinansowanie ze starostwa, ale może warto skorzystać z ich oferty. Wiem, ze mają dawać zniżkę 50% na sama pompę ciepła.
Zuczek0821 napisz coś więcej o tej umowie, na czym ma polegać współpraca z tą firmą???

AlPacino
14-09-2009, 20:08
No i co z tym ecoway, czy to nie jakieś naciąganie? Co to za pompy ciepła sprzedają? Kto może pomóc? Czy warto w to wchodzić?
Pozdrawiam, AP

AlPacino
15-09-2009, 09:16
Witam,
mnie to nic a nic nie przekonuje, sądzę ze to tylko nabijanie w butelkę. Rekrutacja wyglądć może następująco w wielkim skrócie:
- aplikacja
- konsultacja - zaliczka
- projekt - kaska

i tu może się skończyć dużym fiaskiem !!! tracimy dużo czasu i gotówki, albo

- wykonanie pompy - kasa

i tu przeliczamy i patrzymy na konkurencje (osoby, które składają z firmowych części takie pompy, one są bez takiej pięknej obudowy, ale serwis jest na pewno o 50% tańszy) i wychodzi ze zapłacimy w sumie tyle samo albo więcej.

A odnośnie starostwa to nie warto tam się wybierać raczej należy udać się do gminy, a tam nic nie wiedzą, nie piszą projektów, a jeśli piszą to albo przegrywają (projekt nie przechodzi) albo o tym wie tylko koleżanka i kolega i ich rodziny! ewentualnie terminy i terminy może 2012-2015. I już wiadomo dlaczego tak mało wykorzystujemy środków unijnych?

Pozdrawiam, AP.

Michał i Magda
15-09-2009, 09:32
A odnośnie starostwa to nie warto tam się wybierać raczej należy udać się do gminy, a tam nic nie wiedzą, nie piszą projektów, a jeśli piszą to albo przegrywają (projekt nie przechodzi) albo o tym wie tylko koleżanka i kolega i ich rodziny! ewentualnie terminy i terminy może 2012-2015. I już wiadomo dlaczego tak mało wykorzystujemy środków unijnych?

Pozdrawiam, AP.

W moim starostwie jest projekt na dofinansowanie pomp ciepła i solarów :D .W przypadku nowej inwestycji na pompę można dostać max 10tys, na kolektory max 5tys.

HenoK
15-09-2009, 10:06
No i co z tym ecoway, czy to nie jakieś naciąganie? Co to za pompy ciepła sprzedają? Kto może pomóc? Czy warto w to wchodzić?
Pozdrawiam, APZobacz tutaj : http://forum.muratordom.pl/post3631432.htm#3631432

Pan&PaniSmith
06-11-2009, 09:53
u mnie dofinansowanie to aż 40%
ale czy ktoś ma doświadczenie z takim rodzajem ogrzewania domu??

piokrza
06-11-2009, 11:41
u mnie dofinansowanie to aż 40%
ale czy ktoś ma doświadczenie z takim rodzajem ogrzewania domu??
Pompa ciepła sprawdza się szczególnie przy ogrzewaniu podłogowym/ściennym. Warunek: musi pracować dłużej niż standardowy kocioł na paliwo stałe/płynne/gazowe aby zapewnić odpowiedni komfort cieplny. Temperatura nośnika to zazwyczaj max. 60'C więc grubo poniżej tej z kotła C.O. (zazwyczaj do 75'C). Reasumując aby ogrzać średniej wielkości dom w zimie pompa musi chodzić praktycznie bez przerwy aby utrzymać stałą temperaturę w pomieszczeniach. Nie wystarczy tak jak w przypadku pieca zapalić raz dziennie przez 3-4 godziny i będzie ciepło przez 2 dni. Niższa temp. w obiegu oznacza niższy współczynnik oddawania ciepła przez wymienniki (grzejniki, ogrzewanie podłogowe itd.).

wit74
06-11-2009, 20:57
Reasumując aby ogrzać średniej wielkości dom w zimie pompa musi chodzić praktycznie bez przerwy aby utrzymać stałą temperaturę w pomieszczeniach. Nie wystarczy tak jak w przypadku pieca zapalić raz dziennie przez 3-4 godziny i będzie ciepło przez 2 dni. Niższa temp. w obiegu oznacza niższy współczynnik oddawania ciepła przez wymienniki (grzejniki, ogrzewanie podłogowe itd.).

Jesteś tego pewny ???

Pan&PaniSmith
07-11-2009, 07:05
mnie człowiek, który robił mi wyliczenie kosztów instalacji tej pompy powiedział, że temperaturę przy ogrzewaniu podłogowym liczy się na 35 stopni i to w zupełności wystarczy, bo podłogi oddają ciepło dużo wolniej niż grzejniki?

piokrza
07-11-2009, 09:09
Reasumując aby ogrzać średniej wielkości dom w zimie pompa musi chodzić praktycznie bez przerwy aby utrzymać stałą temperaturę w pomieszczeniach. Nie wystarczy tak jak w przypadku pieca zapalić raz dziennie przez 3-4 godziny i będzie ciepło przez 2 dni. Niższa temp. w obiegu oznacza niższy współczynnik oddawania ciepła przez wymienniki (grzejniki, ogrzewanie podłogowe itd.).

Jesteś tego pewny ???
A coś się nie zgadza? :)

piokrza
07-11-2009, 09:12
mnie człowiek, który robił mi wyliczenie kosztów instalacji tej pompy powiedział, że temperaturę przy ogrzewaniu podłogowym liczy się na 35 stopni i to w zupełności wystarczy, bo podłogi oddają ciepło dużo wolniej niż grzejniki?
35'C do podłogówki? To chyba jakiś żart. U mnie trzeba było mocno "hajcować" w piecu żeby podłoga była ciepła, a mam płytki. Przy pompie ciepła jest jeszcze gorzej. Musi chodzić prawie cały dzień aby podłoga zdążyła się rozgrzać.

Pan&PaniSmith
07-11-2009, 15:36
zadzwoń i zapytaj:
www.herma.org.pl

może masz coś źle zrobione, skoro tak potrzebujesz grzać.. Ja jeszcze zapytam u innych jakie jest liczone ciepło na podłogówkę.

wit74
08-11-2009, 10:23
pikorza

Dla mnie to twoje podsumowanie nic nie wnosi.Jest dużym uogólnieniem i do tego dotyczy jakiś skrajnych przypadków.Czy masz PC i wiesz jak się zachowuje średnio w sezonie grzewczym - zimowym czyi nawet w te najzimniejsze doby?
Dlaczego dom ogrzany gazem ma trzymać dwie doby a PC ledwo jedną w zimie?
Po osiągnięciu zadanej temp np: w podłodze ten sam dom powinien trzymać tyle samo.Gazem czas grzania krótszy ale rachunki nie płacimy za czas w [h] grzania a za energię z różnych żródeł w czasie.

vobo
29-11-2009, 19:06
mnie człowiek, który robił mi wyliczenie kosztów instalacji tej pompy powiedział, że temperaturę przy ogrzewaniu podłogowym liczy się na 35 stopni i to w zupełności wystarczy, bo podłogi oddają ciepło dużo wolniej niż grzejniki?
35'C do podłogówki? To chyba jakiś żart. U mnie trzeba było mocno "hajcować" w piecu żeby podłoga była ciepła, a mam płytki. Przy pompie ciepła jest jeszcze gorzej. Musi chodzić prawie cały dzień aby podłoga zdążyła się rozgrzać.

nie wiem, jak przy podłogówce, ale przy moim jeszcze nieszczelnym domu, pompa ciepła grzejąca powietrze do nadmuchów i ustawieniu termostatu na 22stC pompa nie chodzi dłużej niż 4-5h na dobę.

Maciek