PDA

Zobacz pełną wersję : tynki na silikatach - problem?



marian1
13-12-2003, 10:10
Joasia w sonadażach na temat silikatów napisała, że tradycyjne tynki nie trzymają się na ścianach wybudowanych z silikatów. Takiej informacji udzielił Jej człowiek z salonu muratora. Przyznam się że troch mnie ta wiadomość zaskoczyła. Czy ktoś z forum kładł tradycyjne (cementowo-wapienne) tynki na ścianę z silikatów. Ja juz kupiłe silikaty i trochę się zaniepokoiłem :o . Proszę o opinię na ten temat.

Małgośka
13-12-2003, 18:58
Cześć! Ja mam tradycyjne tynki wapienno - cementowe na bloczkach silikatowych (tynki wewnętrzne). Położone były dwa lata temu i jak na razie jest OK'. Na tynki mam położoną gładź gipsową. :D Pozdrowienia.

Joasia
14-12-2003, 11:40
Żeby było jasne - facet mówił nam o Silce. Tej samej, którą reklamowano, że nie trzeba jej tynkować wewnątrz, bo taka jest gładka. No i wyjaśnił nam, że tradycyjny tynk trzyma się dobrze, gdy jest kładziony na powierzchnię szorstką, a z gładką będą problemy. Szczerze mówiąc, nie sprawdzałam tej opinii u innych fachowców - w koncu to BYŁ fachowiec. No i w projekcie mamy maxy.
Ale może ten pan nie mial racji. Nie wiem.
Pzdr. Joasia.

marian1
14-12-2003, 11:53
No to się troszeczke uspokoiłem. Muszę jednak przyznać, że od samego początku miałem wątpliwości czy aby wzmiankowany przez Joasię FAchowiec się nie mylił. Zastanawia mnie tylko dlaczego odróżnia silkę od silikatów. Silka to tyko dobrze rozreklamoiwana cegła wapienno-piskowa a więc to samo co nasze tradycyjne silikaty vel białe cegły. W każdym razie dzieki za odpowiedź. Czy mam rozumieć, że nie ma absolutnie żadnych pronlemów z tynkiem gipsowym, a jeśli są (tfu, tfu) to tylko z tradycyjnym?

14-12-2003, 19:26
tynk na silikatach schnie wolno ... jesli narzuci sie szybko jedna warstwa tynku po drugiej bez nalezytej przerwy technologicznej na wyschniecie jest spora szansa ... ze odparzy ...
Marian weź nie spieszacego sie nazbyt tynkarza ... murarze zaś niech muru pod tynk nie pieszczą zbyt fugowaniem ... :wink:

pozdro

brzoza