PDA

Zobacz pełną wersję : wierzby energetyczne-czy ktos coś wie o nich blizej???



Wieczór
13-12-2003, 11:38
Czy ktos blizej coś wie o wierzbach energetycznych??? Mam ostatnio pomysł, żeby posadzic sobie taka plantacje, ale jedna pani z pewnej firmy odradziła mi, poniewaz trzeba mieć conajmniej 1 ha uprawy, żeby ogrzac dom. Moze ktos priowadzi taka uprawe lub wie cos blizej na jej temat. Bardzo prosze o wypowiedx lub konkretne propozycje na adres [email protected]. Prosze o opinie i porady. Pozdrawiam Wieczór.

krispl
14-12-2003, 10:19
Zajrzyj na stronę www.jero.pl i tam masz wszystko.

Największy problem to chyba zbiór witek a potem ich rozdrobnienie. Wierzba to witki o długości do 6 m.

Z tego co wiem to na opalenie typowego domu wystarcza 100 ar.

Adal
14-12-2003, 10:52
100 ar czyli 1 ha

14-12-2003, 13:51
Czy ktos blizej coś wie o wierzbach energetycznych??? Mam ostatnio pomysł, żeby posadzic sobie taka plantacje, ale jedna pani z pewnej firmy odradziła mi, poniewaz trzeba mieć conajmniej 1 ha uprawy, żeby ogrzac dom. Moze ktos priowadzi taka uprawe lub wie cos blizej na jej temat. Bardzo prosze o wypowiedx lub konkretne propozycje na adres [email protected]. Prosze o opinie i porady. Pozdrawiam Wieczór.
Cześć. Na razie paliłem tylko brykietem z wierzby(drogo wychodzi),ale chcąc spróbować samemu zasadzić w/w uciąłem na plantacji 1 sztukę ,pociąłem na 8 cześci(ok.10-15 cm każda) i wsadziłem do wody.Po ok. 2 tyg. puściła korzenie i po ok. 3tyg. miałem sadzonki z 5 cm odrostami w górę.No i potem dałem ciała bo posadziłem to w ziemii i przyszedł mróz.
Tyle moich doświadczeń ,sądzę że gdyby nie było mrozu to by coś wyrosło.
Narka Tomek

krispl
14-12-2003, 20:27
Miało być 10 ar a nie 100 ar. 100 ar to fatycznie hektar.

Tomek_J
15-12-2003, 07:05
Zajrzyj na stronę www.jero.pl

Z JERO jest ten problem, że najmniejszy pakiet do kupienia to 100 sadzonek za 100 zł. A ja bym chciał tak "dla jaj" spróbować na wiosnę kilka sztuk - a nuż coś z tego będzie ?...

pik33
15-12-2003, 08:23
Dostałem od forumowej koleżanki (magero) sporą ilość tych sadzonek. Wykiełkowały mi w domku w cieple - żeby nie trafił ich szlag, wsadziłem toto do doniczek. Rośnie centymetr dziennie albo i lepiej... jak nie przebije przez zimę dachu, to wiosną wysadzę do gruntu. Będę miał żywopłot. A co przytnę to do kominka.. ;)

Wowka
15-12-2003, 09:28
Mam wątpliwości czy nadaje sie do spalania w kominku.
- wierzba jest drzewem lubiącym wilgoć. Drewno jest miękkie o dużej zawartości wody.
- pieniek po 2 latach (tyle akurat rośnie taka wierzba u mnie) ma w najgrubszym miejscu przy gruncie raptem ok 4 - 5cm średnicy. Im wyżej tym gorzej.
Musiałbym siedzieć non stop przy otwartym kominku i dorzucać "witki" do ognia. A nie o to chyba w tej zabawie chodzi.