PDA

Zobacz pełną wersję : równanie terenu = problem z sąsiadem



wojtek31
03-07-2009, 20:35
Witajcie
mam taki problem - sąsiad wyrównał sobie połowę działki a na drugą chyba zabrakło mu pieniędzy i zostawił w zgodzie z naturą, mi wystarczy funduszy na wyrównanie działki ale że poziom jest różny to w maksymalnym miejscu między nami może być 25-30 różnicy poziomu, oczywiście położę deski lub cokolwiek aby ziemia przez płot się nie przesypywała, ale z sąsiadem nam już rozmowa się nie układa. czy mogę mieć jakie kolwiek konsekwencje z tego tytułu ?

Pozdrawiam

hanka55
03-07-2009, 22:33
Sprawę załatwiłaby wysoka podmórówka lub wylewka pod ogrodzenie.
25-30cm różnicy poziomów, raczej nie wchodzi w pojęcie " zmiany stosunków wodnych"

Nefer
03-07-2009, 22:46
Murek oporowy. NIe dziwne, że się sąsiad niepokoi .. nikt nie chce mieć bajora na działce...

wojtek31
04-07-2009, 06:46
murek mu zapewniłem (lub zabezpiecznie z drewna lub plastiku) , a dodatkowo to teraz z jego działki woda leci do mnie ;)

eranet
05-07-2009, 20:58
ja teren zostawiłem sobie tak jak był naturalnie ukształtowany, a mój sąsiad za domem wybrał sobie jakieś 2-2,5 m... mnie tam to nie przeszkadza, choć trochę boje się, czy ogrodzenie kiedys sie nie posypie, jak się osunie ziemia po jego stronie. Co wtedy? można mówić o czyjejś winie? w jaki sposób najlepiej sie przed tym zabezpieczyć od strony prawnej?

Nefer
05-07-2009, 22:18
murek mu zapewniłem (lub zabezpiecznie z drewna lub plastiku) , a dodatkowo to teraz z jego działki woda leci do mnie ;)

Drenować :)