PDA

Zobacz pełną wersję : Zrywanie tapety ze ścianki Karton-Gips



kagar1989
04-07-2009, 08:36
Witam!!
No właśnie mam ze dwa metry ściany z płyty karton gips na której jest tapeta, chciałem położy nową i nie wiem jak ją zerwać , bo chyba duża ilość wody niewskazana ?
i takie drugie pytanie oglądałem na TVN TURBo w programie ToolBox że nie smaruje się tapety klejem tylko ścianę który z tych dwóch sposobów jest lepszy ?

kielo
05-07-2009, 08:49
Jak na płycie g-k nie było wcześniej szpachlowane tylko odrazu została położona tapeta,to ja bym nie zrywał tej starej tapety tylko przykleił na starą.Jeśli chodzi o smarowanie klejem to różnie to robią,znajomy smaruje tapete,a jak nie jest pewny co do ściany to ją wcześniej też przesmaruje klejem żeby ją wzmocnić

FlashBack
05-07-2009, 18:39
Lawkowiec rozcienczony grunt, smarujemy tapete czekamy 20-30 min sciagamy tapete. Uzupelniamy ubytki lub nierownosci dopiero na drugi dzien.

tasha
07-01-2010, 20:37
Czyli można dać tapetę na karton-gips??

retrofood
07-01-2010, 21:45
Czyli można dać tapetę na karton-gips??

można.
Ścianę się smaruje klejem tylko dla tapet z włókna szklanego. A papierowe, winylowe, tkaninowe, mieszane ZAWSZE smaruje się klejem i kładzie się na scianę dopiero wtedy, jak już sa nasiąkniete. Inaczej bedą odchodzic od ściany.
A te z włókna szklanego się nie rozciągają. Kleju na ścinę się daje grubo!!!

Zbigniew100
08-01-2010, 06:49
Witam!!
No właśnie mam ze dwa metry ściany z płyty karton gips na której jest tapeta, chciałem położy nową i nie wiem jak ją zerwać , bo chyba duża ilość wody niewskazana ?

Jeżeli tapeta była zmywalna to proponuję na dwa razy.
Pierwsze na sucho zdzieramy wierzchnią warstwę tapety i dopiero namaczamy .

frykow
08-01-2010, 07:16
Jeżeli tapeta była zmywalna to proponuję na dwa razy.
Pierwsze na sucho zdzieramy wierzchnią warstwę tapety i dopiero namaczamy .
Można w tym celu użyć np. papieru ściernego na pacy.