PDA

Zobacz pełną wersję : OCIEPLENIE DACHU GANKU..jak to dobrze zrobić?



LukaEgon
04-07-2009, 11:09
Jak w temacie..ganek jest nieogrzewany i taki raczej pozostanie. Z ganku jest zejście do kotłowni. Krokwie mają wysokość 14cm. Planuję dać 10cm wełny między krokwie + 10cm na krokwie. Czy będzie dobrze? Jaka powinna być kolejność warstw? Blacha trapezowa-paroizolacja-20cm wełny-(...?...)-płyta GK? Czy coś pominąłem?

FlashBack
04-07-2009, 15:47
O ile krycie blacha jest szczelne to, welna 10, welna 10, paroizolacja, plyty. Pozostaje ew. problem ciaglosci /droznosci/ szczeliny wentylacyjnej, jezeli dach ganku jest przedluzeniem polaci dachu to, szczelina 4cm /roznica z wys. krokwi a grubosc ocieplenia/ bedzie wystarczajaca.

LukaEgon
04-07-2009, 17:35
Dach ganku nie jest przedłużeniem połaci dachu. Jest jak by to ująć.."doklejony" do ściany. A czy może między dwoma warstwami wełny ma być jakaś szczelina? Czy obie warstwy mają do siebie przylegać?

FlashBack
04-07-2009, 18:29
Warstwy welny przylegaja do siebie, mozna tez wykonujac ruszt pod plyty calosc welny umiescic bezposrednio na ruszcie. Tu zdecydowanie wygodniej bedzie zastosowac jedna warstwe o gr 20 cm bedzie to jednorodna /bez przerw w postaci krokwi czy tez legarow/ warstwa izolacji.

LukaEgon
05-07-2009, 09:15
Nie dam rady wcisnąć 20 cm na/pod krokwie (jak kto woli :wink: ) bo w ganku trochę ogranicza mnie wysokość. A tą paroizolację jeśli dobrze rozumiem to dajemy na zewnątrz profili tak? Znaczy ma stykać się z płytą a nie z wełną prawda? Sorki za może głupie pytania ale nie chcę czegoś pokręcić :)

FlashBack
05-07-2009, 13:38
Paroizolacja powinna znajdowac sie miedzy welna a plyta i moze sie stykac z jednym i drugim (welna i folia).