PDA

Zobacz pełną wersję : klinkier-pomocy bo wariuje



mag
13-12-2003, 14:29
Na schodach do domu polozylismy klinkier. Przy remoncie dosc mocno sie pobrudzily. Fachowiec powiedzial, ze nie mam dobrego preparatu do czyszczenia, wiec on je tylko przetrze a pozniej"se pani odczysci". A ja glupia sie zgodzilam. Efekt jest taki, ze po kilku dniach mam juz 4 preparaty do czyszczenia w domu, w tym podobno cudownego "szopa" a schody brudne jak byly. Juz nie mam sil, czyszcze je i skrobie po klika razy dziennie. Czyszcze rozcienczonymi srodkami i wylewam nierozcienczone z butelki. Te schody doprowadzaja mnie do szalu i wyglada to gorzej niz bylo przed polozeniem klinkieru. POMOCY!!!

Moze ja to w psychologu dyzurnym powinnam napisac?

wolfik
13-12-2003, 15:24
napisz czym zostały pobrudzone te schody

mag
13-12-2003, 16:00
Wyglada mi to na gips albo cekol, moze tez byc "posadzka cementowa" ew. klej do plyt gipsowych. Biale paskudztwo bardzo mocno widoczne na ciemnym klinkierze. To sie dostalo w chropowatosci i za nic nie chce sie doszorowac. Troche schodzi zdrapywane zyletka, ale nie bede jak wariatka drapac kazdego kafla przez godzine.

13-12-2003, 16:29
Firma HP proponuje różnego rodzaju peparaty do usuwania "pozostałości budowlanych" z klinkieru.Do tej pory u mnie się sprawdzały.

mag
13-12-2003, 17:58
Mi sie juz 4 rozne nie sprawdzily. Boje sie, ze zniszcze kafle. Wylewam to swinstwo, zostawiam na 40 min a potem szoruje i szoruje i nic. Obawiam sie, ze nic z tym nie zrobie i trzeba bedzie zrywac kafle i klasc na nowo. Niestety wiekszosc jest takich brudnych, wlasciwie to nie wiem, czy jest jakis czysty.

mada
13-12-2003, 18:57
Niestety nic nie doradzę ale "pocieszę", że nie tylko Ty masz problem. U nas zewnętrzne kafle schodowe były (świadomie piszę "były") brązowe w żółte plamki pasujące do żółtej elewacji. Fachowiec z bożej łaski tak je zapaskudził, że mąż konsekwentnie mobilizował go do wyczyszczenia płytek. I to był błąd. Niby są czyściejsze ale żółte plamki bezpowrotnie zrobiły się białe. Czarna rozpacz człowieka ogarnia. Fachowiec stwierdził, że kupiliśmu marne płytki. Pozdrawiam.

YEYO
13-12-2003, 21:01
Wszelkie cementowe zabrudzenia dobrze czyści rozcieńczony kwas solny, ale bardzo ostrożnie sprawdź na dodatkowej płytce czy nie matowieje.

mag
14-12-2003, 08:29
Dzieki Mada, dzieki Yeyo.
Mi to juz obojetnie, niech sobie zmatowieja, wszystko bedzie lepsze od bialych plam na ciemnoceglastych plytkach.

14-12-2003, 23:25
można raz na jakiś czas przesmarować obficcie olejem spożywczym .wygląd bedzie lepszy

garo
15-12-2003, 08:34
Wszelkie cementowe zabrudzenia dobrze czyści rozcieńczony kwas solny

Kwas solny usunie zabrudzenia, ale tylko na jakiś czas. Problemem w tym przypadku są wykwity wapienne. Zabrudzenie klinkieru i późniejsze eksperymenty spowodowały zwiększoną reakcję chemiczną, a wykwity usunięte za pomocą kwasu wyjdą znowu i to ze zdwojoną intensywnością. Ten sam problem dotyczy np. kostki brukowej. Mag napisz na czym kładziony był ten klinkier, jaka zaprawa?