PDA

Zobacz pełną wersję : budynek gospodarczy do 35 m2 - z pozwolenie na budow? czy be



odbijacz
19-04-2002, 13:15
Witam na forum Prawo i Pieniądze.
Ja bardziej Prawo. Kilka miesięcy po uzyskaniu pozwolenia na budowę domu jednorodzinnego doszedłem do wniosku, że przydałby się budynek gospogarczy wolnostojący (pozwolenie na budowę nie obejmuje takowego). Zrobiłem rozpoznanie u architekta gminnego w sprawie formalnych uwarunkowań wybudowania budynku gospodarczego - okazało się (tak powiedział architekt), że muszę przejść ponownie całą procedure od WZiZT poczynajac. Wcześniej znajomy poinformował mnie, że budynki gospodarcze do 35 m2 można budować bez pozwolenia na budowę a formalności ograniczałyby się tylko do powiadomienia gminy o fakcie budowy budynku gospodarczego.
Jeżeli ktoś miał podobny problem lub wie jakie w tej kwestii obowiązują uregulowania prawne - byłbym ogromnie wdzięczny za info bo budowa tuż, tuż.

Z góry dzieki.

Pozdrawiam.

Odbijacz

Alanta
19-04-2002, 13:31
Znajomy miał częściowo rację, nie trzeba pozwolenia, ale pod warunkiem, że budynek taki jest związany z produkcją rolną, lub uzupełnia zabudowę zagrodową w ramach działki siedliskowej. Jeśli nie-trzeba przejść całą procedurę. Proponuję lekturę Prawa Budowlanego, znajdziesz w internecie.