PDA

Zobacz pełną wersję : Brązowienie i zasychanie obrzeży liści.



Jrrzy
05-07-2009, 12:56
W tym roku posadziłem złotą odmianę jaśminowca,jego liście na obrzeżach brązowieją i kruszą się.Krzew nie rośnie,wegetuje.To samo działo się ze szpalerem złotej pęcherznicy posadzonej przed dwoma laty,wegetowała,dopiero w tym roku wypuściła młode proste pędy.Poza tym liście jaśnieją przybierając barwę zbliżoną do kości słoniowej i mają pęcherzykowate wypukłości.Obydwa gatunki pochodzą z tej samej szkółki. Warunki glebowe jako przyczyna odpadają ,ponieważ pęcherznicy mi zabrakło i rok póżniej dosadziłem resztę szpaleru,krzaczki były o połowę mniejsze niż wcześniejsze a teraz są 2x większe ale pochodziły z innego żródła.Może Mirek Lewandowski potrafi wyjaśnić przyczynę.

Jrrzy
05-07-2009, 21:16
W wątku - Mirek pytania ogrodnicze str.7 zadała pytanie Jagna i załączyła zdjęcie - objawy są bardzo podobne.

Jrrzy
07-07-2009, 15:43
Widzę,że jest zainteresowanie tematem ale nikt nie wie co to jest.Podobne zmiany pojawiły się na wierzbie Hakuro Nishiki i azaliach - doszedłem do wniosku,że to pewnie jakieś robactwo i dzisiaj spryskałem wszystko diazolem a za kilka dni jeszcze poprawię i zobaczymy jaki będzie efekt.

Jrrzy
13-07-2009, 21:00
Trochę to śmieszne, że sam sobie odpowiadam jednak pociągnę temat ze względu na zainteresowanie forumowiczów.Wydaje się,że oprysk środkiem owadobójczym nic nie dał a dodatkowo na pniu azalii pojawiły się liczne,drobne,wypukłe i czerwone kropki - prawdopodobnie grzyb.Spróbuję środka przeciwgrzybiczego.

ciesiel
14-07-2009, 08:21
Najlepiej zapytaj fachowca tu:

http://forum.muratordom.pl/mirek-pytania-ogrodnicze-pogotowie,t65529-3000.htm?highlight=mirek%20pogotowie

ale najpierw zrób i wstaw zdjęcia z bliska (macro)