PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie starego stropu / dachu



chris.p
05-07-2009, 22:00
Witam,

Mam prośbę o poradę dotyczącą ocieplenia stropu istniejącego pomieszczenia mieszkalnego (stary budynek). Na załączonym schemacie jest bieżąca sytuacja:

-"goły" strop
- dach odeskowany a na wierzchu eternit :evil: (żadnych folii etc)

http://img196.imageshack.us/img196/2576/zzzpzf.th.jpg (http://img196.imageshack.us/i/zzzpzf.jpg/)



Zamierzam zerwać eternit i doprowadzić to pomieszczenie do jako takiego stanu i chciałbym je w poprawny sposób docieplić - proszę o porady jak najlepiej to zrobić. Zamierzam zerwać istniejące odeskowanie i zostawić tylko stare krokwie + nowe "cienkie drewienka" pod blachodachówkę.(nie wiem jak się one nazywają :oops: )

Moje pytanie to : W jakiej kolejności kłaść na takim stropie: wełnę,folię paroizolacyjną,folię dachową? Czy w ogóle dawać paroizolację?



Z góry dziękuję za porady,

Browar
06-07-2009, 00:41
Jeżeli to stary dom toja byn zrobił tak...

Zerwał eternit przeczyścił i zaimpregnował krokwie (ewentualne ubytki, pruchna wzmocił lub wymienił) potem folia i blachodachówka....

od spodu wełna lub np. pianlka poliuetanbowa - dobre rozwiązanie na stare dachy bo dodatkowo zabezpiecza krokwie.

pozdr

Browar
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
piwo nie rozum - trudno wlac go w kogoś

FlashBack
06-07-2009, 08:57
Skoro dach jest deskowany to zachowajmy jego "rownowage". Zdjac eternit pozostawic deskowanie lub je naprawic. Dalej postepowac jak w poradach o ocieplaniu poddasza uzytkowego z dachem deskowanym.

chris.p
08-07-2009, 15:24
dzięki za odpowiedzi:)
najnowszy pomysł jest aby wymienić deskowanie i papę i od spodu ocieplić wełną.
Ale dalej nie wiem czy dawać folię i jaką i przede wszystkim gdzie: nad wełną czy pod nią???
Bardzo proszę o porady.
P.S. Przestrzeń pomiędzy stropem i dachem jest całkowicie nieużytkowa (nie ma tam nawet dostępu)

FlashBack
08-07-2009, 17:01
Upss mowa o golym stropie! Latwiej i efektywniej bedzie izolowac strop od gory jak betonowy czy drewniany miedzy legary/belki i od gory docieplic.

jaskul
08-07-2009, 19:23
ja bym zrobił tak - wdmuchnąć ekofiber na istniejący strop, zadbać o wentylacje przestrzeni nad ociepleniem - reszty skoro nie cieknie to bym nie ruszał...

chris.p
08-07-2009, 20:36
no właśnie że cieknie :( :( :(
dlatego "przy okazji" chcę zrobić poprawne ocieplenie...
Flashback: czyli co: wełnę "położyć" bezpośrednio na stropie??? (strop betonowy) - a czy w takim przypadku dawać folię - jeśli tak to gdzie?:):):)

FlashBack
08-07-2009, 21:50
Paroizolacje pod. Ukladajac izolacje na stropie najkorzystniej jest doprowadzic do styku z ewentualna izolacja elewacji. Jezeli nie ma izolacji elewacji to, choc wykonac ja na pol metra w dol w formie gzymsu. Ta juz ze styropianu.

chris.p
08-07-2009, 21:58
czyli jeśli dobrze zrozumiałem to:
1) paroizolacja na "goły" strop
2) na folię paroizolacyjną kładę wełnę mineralną (która dociśnie folię do stropu, tak?)
Nie bardzo rozumiem jak mam się połączyć z izolacją elewacji - (takowa istniejeje - styropian 10cm )- Flashback pls wytłumacz bardziej "łopatologicznie":)

FlashBack
09-07-2009, 06:26
Ocieplenie eleacji by spelnilo zadanie powinno /musi/ byc pociagniete po na wysokosc sciany /ponad strop/ i tam polaczone zostac z izolacja stropu. Czyli ukladamy izolacje po stropie i dodatkowo owijamy nia ewentualna murlate i wyprowadzamy na izolacje elewacji. Jezelli jest lekki wieniec to i jego obkladamy i jak wyzej. A i rownie wazna jest izolacje wszelkich rur i kominow przebiegajacych ze stropu do dachu tu, wystarczy co prawda izolacja komina murowanego na min.1m a rur po calosci.

chris.p
09-07-2009, 15:24
Dzięki za wytłumaczenie:)

Izolacja ścian zewnętrznych jest poprowadzona do samej góry (wzdłuż całego skosu) . Czyli rozumiem, że wełnę muszę ułożyć nie tylko na samym stropie ale muszę również obłożyć wewnętrzną stronę ściany (tam gdzie jest to możliwe) i oprócz tego jeszcze nałożyć wełnę na górną powierzchnię ścian tak aby wełną przykrywała również styropian (od góry:))
Ale tak czy owak folia paroizolacyjna idzie na spód a potem dopiero wełna, tak?

chris.p
11-07-2009, 22:34
Dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem:)
Ale jeszcze jedna mała prośba o potwierdzenie czy przy takim położeniu wełny (bezpośrednio na betonowy strop) trzeba dawać folię paroizolacyjną i gdzie dokładnie?

FlashBack
11-07-2009, 23:25
Folie na strop podobnie jak przy wylewaniu wylewek na styropianie.