PDA

Zobacz pełną wersję : Tapety natryskowe (tynk japoński) ?



Filo
13-12-2003, 23:50
Witam,

Jednym z rozważanych przeze mnie sposobów wykończenia ścian wew. jest zastosowanie tapet natryskowych. Przy założeniu samodzielnego położenia są umiarkowane cenowo a efekt dość ciekawy. W archiwum niewiele znalazłem na ten temat więc proszę o wszelkie Wasze doświadczenia z użytkowania bądź układania tych tapet (powłok).

_ZBYCH_
14-12-2003, 00:07
Mieliśmy takie tapety na klatce schodowej w bloku. Super sprawa. Łatwe do utrzymania w czystości. Łatwa naprawa uszkodzeń.
Fakt, że przy nakładaniu tych tapet strasznie śmierdzi (upewnij się, czy można je stosować w miejscach stałego pobytu ludzi). Bogata paleta kolorów.

14-12-2003, 17:46
interesuje sie równiez tymi tapetami ale wyjasnił mi Kris z mojej grupy, który te tapety nakłada, że tapeta japońska i fracuska sie różnia ...



krispodkarpacie[/b]]To o czym piszecie to japonski tynk sklada sie z wloknin i dodatkow typu zlote nitki itp.

Ja oferuje francuskie tapety natryskowe system sklada sie z gruntu regulujacego chłonnosc podloza kleju, ktory naklada sie tuz przed natrysnieciem platkow i platkow które sa w wygladzie jak skorupka jajek
przynajmniej do tego porównuja ją klienci tak serio jest farba w formie wyschnietych platkow po natrysnieciu jest najkladany lakier
powloka jest niezniszczalna hyba ze mlotkiem ja potraktujecie ....

czy piszesz Filo o tych z celulozą niteczkami elementami korka - japońskich ?
czy raczej myslisz o francuskich jakie wymienia _ZBYCH_?
co do wykonania takiej tapety to zrozumiałem, że mozna je nakładać
urzadzeniem natryskowym airless - metodą bezpowietrzną ale wyjasnienia Krisa byłyby bardziej miarodajne czy jest to jedyna metoda

brzoza

_ZBYCH_
14-12-2003, 20:21
Ja pisałem o tynkach japońskich :D

Wyglądało to tak:
http://www.zbychdom.republika.pl/rozne/klatka.jpg

Filo
14-12-2003, 20:46
Witam,

Tak do końca nie wiem bo pojęć na podobny moim zdaniem produkt używa się wiele:
-tynk japoński
-tapety natryskowe
-tapety wodne
itp.

Konkretnie mogę dość tanio kupić takie: www.ekotap.pl

a-k-a
14-12-2003, 21:45
www.ecodekor.com.pl też mają takie tapety