PDA

Zobacz pełną wersję : dentysta a ciąża. Czy wolno brać znieczulenie. Który trymestr? Ciężarna u dentysty



smutna lidka
06-07-2009, 17:52
czy wolno brać znieczulenie?

agnieszkakusi
06-07-2009, 18:20
tylko w drugim trymestrze

smutna lidka
06-07-2009, 18:37
oj
dziękuję za odpowiedź

Nefer
06-07-2009, 18:43
A i tak to lekarz zdecyduje..

malka
09-07-2009, 15:39
ale jakie znieczulenie ?

izat
09-07-2009, 23:37
można, ale bez adrenaliny

Andriu
10-07-2009, 11:42
dendysta powinien skonsultować znieczulenie z twoim lekarzem prowadzącym ciąże, moja żona tak robiła, nie polecam żadnych innych zabiegów nawet sciąganie kamienia bo moja żona miała po takim zabiegu chorobę dziąsem, więc radzę unikać dendysty

malka
10-07-2009, 12:01
więc radzę unikać dendysty


:o :o :o



Bosz....widzisz i nie grzmisz :roll:

P_eggy
14-07-2009, 18:22
Uniknie, to może nie do końca. Lepiej zrobić przegląd co jakiś czas, bo w ciąży to różnie z uzębieniem bywa. Ogólnie zęby „lecą”. Mnie nie ominęła przyjemność spotkania z dentystą :( . Wypadła mi plomba między jedynkami, dość spora była i ból nieprzyjemny. Dentysta sam odradził znieczulenie (choć sama go nie chciałam) i był bardzo delikatny, więc na strachu się skończyło. Wydaje mi się, że jak można wytrzymać ból to lepiej odpuścić sobie znieczulenie.

Trurl
15-07-2009, 00:03
więc radzę unikać dendysty


:o :o :o



Bosz....widzisz i nie grzmisz :roll:

grzmię http://th05.deviantart.net/fs40/300W/f/2009/011/0/0/Thor_God_of_Thunder_by_Dan_Van_Cool.jpg

a ten młotek to do wybijania zębów

anetka82
04-08-2009, 22:08
jak to unikac....ludzie sredniowiecze minelo...trzeba unikac ...ale konowałow..
lekarz bedzie wiedzial (oczywiscie w zaleznosci od sytuacji klinicznej i stanu pacjentki ) co moze, a czego nie powinien robic , na co zwrócic szczegolna uwage i co ewentualnie skonsultowac..
mysle ze warto dbac o uzebienie rowniez w trakcie ciazy..
pozdrawiam wszystkie fasolki i ich mamusie
(stomatolog..)

Andriu
05-08-2009, 09:11
jak ktoś dbał o zęby to przez okres ciąży nie powinno się nic drastycznego stać. Moja żona poszła do kontroli a konował namówił ją na usuwanie kamienia. jeśli oczywiście coś się dzieje to trzeba iść ale tylko w uzasadnionych wypadkach.

dżordż5
07-08-2009, 17:38
a konował

To po co poszła do konowała??


nie polecam żadnych innych zabiegów nawet sciąganie kamienia

Widzę, że z Ciebie medyczno-stomatologiczny autorytet.

Andriu
10-08-2009, 12:56
konowałem to się okazał po tym zabiegu.
Dżordź5 nie naskakuj tak, ja tylko wypowiedziałem swoją opinię na temat moich doświadczeń z tego okresu, może zbyt dosadnie. Ale też chciałbym wiedzieć przed pójściem do stomatologa czy mam być sceptycznie nastawiony do pewnych zabiegów, niestety moja żona jest zbyt ufna i troszkę pocierpiała.

st_ella
10-08-2009, 13:23
jak ktoś dbał o zęby to przez okres ciąży nie powinno się nic drastycznego stać. Moja żona poszła do kontroli a konował namówił ją na usuwanie kamienia. jeśli oczywiście coś się dzieje to trzeba iść ale tylko w uzasadnionych wypadkach.

nie zgodze sie...
w ciaży szczególnie trzeba dbać o zęby gdyz składniki mineralne szybciej uciekaja z organizmu kobiety - wiadomo gdzie (ja na moja Mała mówiam pasozyt - no bo po trosze ciąża taka włąsnie jest)

i leczyli mi zęby ale kamienia nie usuwali...
w waszym przypadku widocznie zawnił dentysta który nie przewidział skutków ubocznych oczyszczania kamienia z zębów...

kontrola dentystyczna w ciaży - jak najbardziej tak.
ja przy kazdej wizycie informowałam lekarza że jestem w ciąży

smutna lidka
10-08-2009, 21:55
dzięki za odpowiedzi, to nie o mój ząb chodziło, ząb jest juz naprawiony, bez znieczulenia, bolało podobno jak jasna cholera
miłego wieczoru i dziękuję za pomoc

Monika $ Seba
18-08-2009, 09:48
Przed ciążą wyleczyłam wszystkie zęby. Ponieważ nasze starania trwały 17 miesięcy mój dentysta za każdym razem upewniał się, że nie jestem jeszcze w ciąży. Oczywiście czasami nie potrafiłam precyzyjnie odpowiedzieć i wtedy stosował inny rodzaj znieczulenia. Jak się dowiedziałam, że jest fasolka to się przeraziłam bo 3 dni wcześniej zrobił mi rentgen. Powiedział, że mam dać telefon mojemu ginekologowi gdyby ten chciał zapytać o wielkość wiązki itp.Dał mi 2 amp znieczuleń jakie u mnie stosował w ostatnim okresie, abym pokazała lekarzowi prowadzącemu ciążę ale uspokoił, że miał na uwadze moją "niepewną" sytuację i zachowął wszelkie środki ostrożności.
Mój gin odnotował w karcie ciąży fakt naświetlenia, skierował na badania prenatalne. Tez mnie uspakajał, że wiązka mała, fartuch założony itp.

W czasie całej ciąży nic mi się nie działo z zębami. Dziąsła owszem, krwawiły okresowo, ale to podobno normalna sprawa. Za 2 tygodnie maluch będzie na świecie. Potem pojadę do dentysty na przegląd i jeśli coś znajdzie zrobi z tym porządek. Grunt to trafić na dobrego stomatologa, ja bałam się strasznie wpominając "przejścia" z zębami w dzieciństwie. Raz się zawzięłam, poszłam, fakt miałam szczęście trafić na kompetentną osobę, do tego potrafiącą tak rozładować stres, że czasem buzia bardziej mnie boli od śmiechu niż od tej aparatury co ją mam w ustach:0

O zęby w ciąży trzeba dbać podwójnie- ale najlepiej zadbać o nie wcześniej.
Dbać cały czas.

Włodek W.
18-09-2009, 19:54
Duzo witamin i minerałow 8)
i dentysta łapke liże :P
Pozdr. :D