PDA

Zobacz pełną wersję : BLOWER-DOOR TEST



PĘDZIWIATR
14-12-2003, 13:15
chcialbym wiedziec czy ktos przeprowadzal w/w test szczelnosci domu i ile taka przyjemnosc kosztuje;czy fachowcy przeprowadzajacy test udzielaja rad jak pozbyc sie nieszczelnosci;

Wojciech Nitka
14-12-2003, 18:06
Jak uszczelić budynek - możemy Ci pomóc. Jednak szczelności budynku, o ile wiem, nikt w naszym kraju nie przeprowadza.
Chyba że się mylę. Jeżeli mylę się, z chęcią nawiązę z takimi firmami współpracę.

14-12-2003, 18:59
urządzenia do takich testów posiada chociażby instytut wentylacji i klimatyzacji politechniki warszawskiej
[email protected]

Wojciech Nitka
14-12-2003, 19:02
Urządzenia być może posiada, ale czy prowadzi badania?

Szaruś
14-12-2003, 19:19
Komercyjnie testów nie prowadzą, ale w ramach swoich prac badawczych - tak. Trzeba się "wkręcić" w ich program badawczy to taki test zrobią.

To urządzenie mieści się w bagażniku samochodu, więc nie ma problemu z transportem.

Odnośnie szczelności budynku polecam następujące strony:


http://www.luftdicht.de/
http://www.blowerdoor.de/

Są tam podane ceny (ale w Niemczech).

Szaruś
14-12-2003, 19:21
I jeszcze jedno pytanie do p. Wojciecha Nitki:

czy mają państwo jakieś opracowania na temat szczelności, podobne do tych opracowań z niemieckich linków?

Wojciech Nitka
14-12-2003, 19:35
Opracowań nie mamy, jako że w w naszym kraju "temat nie istnieje", ale temat znamy bardzo dobrze.
Nie mniej gdyby potrzebne były bliższe informacje - służymy.

14-12-2003, 21:06
szarus klikasz z niemiec ? :D







/

Szaruś
14-12-2003, 21:40
Nie

sailor_ro
27-03-2009, 14:04
Jezeli ktos jest zainteresowany testem szczelnosci w Gdansku to prosze o kontakt na PW.Ostatnio byl u mnie przedstawiciel jednej z bardzo powaznych firm z branzy inteligentnych uszczelnień budynków i wlasnie wspominal o tym tescie.Co do kosztów nei chce sie wypowiadac,ale wspominal cos o kwotach rzedu 1500-2000 zl.

pozdrawiam

Optimal
04-01-2013, 05:03
Widzę, że wątek mocno leciwy... Ale w Polsce w ciągu ostatnich kilku lat bardzo wiele w kwestiach testów szczelności budynków się zmieniło. Chętnie na ten temat podyskutuję. Ktoś zainteresowany?

firewall
06-03-2013, 16:43
czas leci. Program NF15 i NF40 rusza w tym roku. A jak z kosztami wykonania tego testu? Czy ktoś z was zdecydował się na jego wykonanie?

artix1
06-03-2013, 17:16
Jakiś czas temu zahaczyłem delikatnie o temat testu szczelności budynku. Sam myślałem o zrobieniu. Z cenami jest różnie, 1200zł,1500zł jak i 800zł w promocyjnej cenie (szczelność + zdjątka termowizyjne w zestawie). Już kilka lub kilkanaście firm robi testy. Wuja google coś na pewno znajdzie :D

_artur_
04-06-2013, 23:28
ja na moim terenie i w krakowie znalazłem ofertę za 400 zł..
http://www.prus.co/testy_szczelnosci_budynku.php#oferta
robił ktoś takie badanie i coś może napisać?

Optimal
12-06-2013, 17:00
Zależy, do czego potrzebujesz. Pod dotację, czy dla Twojej wiadomości, czy masz spór z wykonawcą? Dużo od tego zależy. Może ekipa przyjść, napompować dom i tyle. Zależy więc czy potrzebujesz raport, dokumentację i jak bardzo szczegółowo. Jeżeli masz pytania - pisz proszę na priv. Wiem coś niecoś na temat tej technologii i jej możliwości. Co do opłacalności jestem do testów szczelności przekonany, ale nie w każdym wypadku. Trochę zależy od tego, czego się spodziewasz. Nowy budynek warto zawsze sprawdzić choćby po to by wiedzieć, czy spełnia założenia WT2008 w zakresie szczelności (bo każdy powinien spełniać i to obowiązek wykonawcy, jeżeli nie spełnia można nie odebrać budynku i pogonić ekipę do uszczelniania). Jeżeli natomiast budynek jest już w użyciu, to właśnie zależy. Jakby co - coś podpowiem.

Redakcja
05-12-2014, 12:38
Zapraszamy do obejrzenia filmu, w którym pokazujemy próbę powietrzną. Blower door test to znakomity sprawdzian jakości pracy ekipy i wbudowanych produktów.

1183

Zobacz inne filmu murator.tv - Telewizji Budowlanej Muratora (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Ftv.muratordom.pl%2 F)

xmsg
31-01-2015, 00:44
Szanowna Redakcjo.

W zaprezentowanym filmie widać, że operator nie zna programu, wpisuje nieprawidłowe wartości w pola programu "FanTestic" !!!
Pole "Wysokość" to nie jest to samo co "Wysokość budynku ponad grunt" !

301965

"Wysokość" to wysokość ponad poziomem morza.

Efektem jest niedokładne wyliczenie n50 - amatorka.

Pozdrawiam
GREGOR

PrzyszłyBudowniczy
29-03-2018, 08:13
Odświeżę temat bo stoję przed dylemat czy decydować się na test szczelności.
Na jakim etapie ten test ma największy sens? Wydawało mi się że idealny moment to byłoby po SSZ i ociepleniu dachu, najmniej trzeba zepsuć by ewentualne niedoróbki poprawić.
Co jeśli dom jest ocieplony i otynkowany z zewnątrz, a wewnątrz są tynki i ocieplenie poddasza (bez zabudowy)?

kerad85
31-03-2018, 15:38
Ja robiłem przed zabudową GK, żeby jeszcze poprawić nieszczelności. Najlepiej byłoby zrobić drugi test po tej zabudowie, ale wiadomo, to kolejne 1000 zł w plecy. Pierwszy test wykrył ciekawe nieszczelności (głównie gniazdka i folia dachowa).