PDA

Zobacz pełną wersję : ocieplenie poddasza w nieogrzewanym domu?



neta2
14-12-2003, 14:58
Witam

Mam do Was male pytanko
Czy moge ocieplac poddasze, gdy nie mam jeszcze ogrzewania w domu? Czy z welna nic sie nie stanie, czy nie nabierze wigoci albo czego tam jeszcze mozna? A potem jak poloze plyty gipsowe, to czy one nie napuchna? Nie mam doswiadczenia, wiec bardzo prosze o pomoc kogos , kto moze robil to w zimie. Acha, do ogrzewania uzywamy dmuchawy, na razie zeby osuszyc tynki... jakos schna.
Z gory dzieki

Wojciech Nitka
14-12-2003, 18:03
Możesz ocieplać, ale NIE zakładając opóźniacza dyfuzji pary (paroizolacji).

neta2
14-12-2003, 19:17
Paraizolacji - ma pan na mysli folii paraprzepuszczalnej? Czy moglby pan powiedziec cos wiecej na ten temat, bo skoro nie powinnam klasc teraz folii to i nie moge klasc plyt gipsowych , czyli musialbym sie wstrzymac z cala reszta.

Wojciech Nitka
14-12-2003, 19:40
Jeżeli budynek nie będzie ocieplany - nie należy kłaść opóźniacza pary (paroizolacji), a tym samym płyt gipsowo-kartonowych. Możesz położyć izolację cieplną ale bez folii i płyt g/k.
Zakładając folię i płyty g/k MUSISZ zapewnić ocieplenie przynajmniej w granicach +5 stopni Celsjusza.

14-12-2003, 19:59
Prosze o dodatkowe informacje na ten temat, własnie zamierzałem docieplac poddasze łącznie z płytami, korzystając z przerwy zimowej.

Karol N.
14-12-2003, 20:01
Jeżeli budynek nie będzie ocieplany - nie należy kłaść opóźniacza pary (paroizolacji), a tym samym płyt gipsowo-kartonowych. Możesz położyć izolację cieplną ale bez folii i płyt g/k.
Zakładając folię i płyty g/k MUSISZ zapewnić ocieplenie przynajmniej w granicach +5 stopni Celsjusza.

Ciekawe co piszesz. Moglbys pare slow napisac jakie sa przeslanki takiego postepowania?

Karol N.

chemik
15-12-2003, 18:24
Witam!
Ja z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że nie ma przeciwskazań aby ocieplać poddasze zimą. Sam tak robiłem przez całą ostatnią zimę i nie mam żadnych problemów. Uwaga aby robić to tempuraturze powyżej +5 stopni dotyczy GIPSOWANIA połączeń płyt g-k. Tak jak wszystkie prace "mokre", z gipsem (i nie tylko) należy wykonywać w temp. powyżej +5 stopni, natomiast "suche" można wykonywać nawet na mrozie o ile ktoś ma zdrowie żeby wtedy pracować. Jeżeli jako folię wstępnego krycia zastosowano folię o wysokiej paroprzepuszczalności to co stoi na przeszkodzie aby odrazu montować po ociepleniu folię paroizolacyjną i płyty g-k? Te materiały nie są wrażliwe na temperaturę. W jakich warunkach przechowywane są w składach budowlanych zimą? Nie ma różnicy czy płyta g-k bądź wełna będzie zimą w składzie budowlanym czy na moim poddaszu. Należy się jadnak wstrzymać ze spoinowaniem łączeń płyt do temp powyżej +5 stopni. Jak tak robiłem i wełna mi nie zawilgła, płyty się nie pogięły a spoiny nie popękały ( które wykonywałem już na wiosnę).