PDA

Zobacz pełną wersję : pustka między ociepleniem a płytą??



14-12-2003, 15:33
Witam
mam małe pytanko
dach mam juz docieplony ale zauważyłem ze między płytą osb(wodoszczelna) nie ma pustki powietrznej, ocieplenie sciśle przylega do płyty.
Jakie moga być skutki takiego ułozenia.

W przekroju mam tak zaczynając od gontu bitumicznego:
-gont
-płyta osb wodoszczelna
-20 cm wełna mineralna
-5cm płyty z wełny mineralnej
-stelaż po płyte kartonowo gipsowa (i tu tylko występuje pustka)
-folia
-płyta kartonowo gipsowa

problem występuje tylko na skosach (czyli jakieś 2-2.5m od krawędzi dachu)

pozdrawiam
gość

Wojciech Nitka
14-12-2003, 18:00
Masz problem i to nie mały.

Pomiędzy płytą poszycia a izolacją cieplną MUSI być szczelina wentylacyjna.
Szczelina jest po to by wyprowadzić wilgośc z połaci na zewnątrz budynku, a także wyprowadzić, w okresie lata, gorące powietrze, które nagrzewa połać dachu i nagrzewać będzie pomieszczenia poddasza.
Nie mając szczeliny możesz spodziewać się:
- wykraplania się pary na dolnej powierzchni płyty poszycia,
- zawilgocenia izolacji cieplnej, która straci swoje właściwości ciplne.

14-12-2003, 20:40
Masz problem i to nie mały.

by wyprowadzić wilgośc z połaci na zewnątrz budynku, a także wyprowadzić, w okresie lata, gorące powietrze, które nagrzewa połać dachu i nagrzewać będzie pomieszczenia poddasza.
Nie mając szczeliny możesz spodziewać się:
- wykraplania się pary na dolnej powierzchni płyty poszycia,
- zawilgocenia izolacji cieplnej, która straci swoje właściwości ciplne.


sorry za dalsze pytania ale w tej dziedzinie jestem laik!!

jakie cieple powietrze , skoro go tam nie ma albo jest ale w bardzo znikomej ilosci.

wydaje mi sie ze wilgoc jest zawarta w powietrzu, skoro go nie ma albo jest go mało to nie bedzie sie wykraplać.

A jak to jest w budownictwie kanadyjskim, czy ściany te tez posiadaja pustkę na wykraplanie i przewietrzanie??

Pytam bo może jednak uniknę zrywania dachu :(

pozdro

Wojciech Nitka
14-12-2003, 21:14
Ale nie myślę byś był laik z zakresie zalogowania się.
Mam taką naturę, że nie lubię rozmawiać z "powietrzem".

14-12-2003, 21:46
Ale nie myślę byś był laik z zakresie zalogowania się.
Mam taką naturę, że nie lubię rozmawiać z "powietrzem".

może za dużo myślisz

to nie rozmawiaj, łaski nie robisz

nie mniej pozdrawiam
gość

dachowiec
14-12-2003, 22:25
Trzeba przyznać, że bezczelność niektórych gości przekracza ludzkie pojęcie... aż chciałoby się prosić admina o przymusowe wprowadzenie nicków i banowanie chamstwa rodem z prymitywnych czacików

jamles
14-12-2003, 23:37
trzeba gościa olać, niech łaski szuka gdziś indziej

15-12-2003, 08:30
o widzę ze dobrało sie towarzystwo wzajemnej adoracji
rozhisteryzowane dzieciaki rzucające wyświechtane frazesy w stylu
Mydłem, mydłem go dobijemy.

Dachowiec no na co czekasz leć z usmarkanym nosem i zapłakanymi oczkami i skarż sie Adminowi a swoja droga niezły urzędas z ciebie by był.

łoj ludzie ludzie widzę ze nasz naród jest mistrzem świata w usr..waniu ludziom życia.

I miej tu za sąsiada jednego z drugim, zgroza.

a tak na marginesie w czym wam pomaga to że ktoś jest zalogowany czy nie, czyżby poziom merytoryki wtedy znacznie rośnie.

Nie mniej pozdrawiam, bufonów też

Gość

gocha
18-12-2003, 18:55
Do jętek to ja przybiłem OSB gr.12mm ,na to paraizolacja, i dopiero GK. Sprawdziło się. Paraizolacja pracuje w idealnych warunkach, ocieplenie od góry ma na czym leżeć aGK nie pękają na połączeniach.


czy tak jest poprawnie,proszę o radę.pozdrawiam

dachowiec
18-12-2003, 20:01
Miły Gościu, ani ja cię mydłem ani ja ci z mydłem...
Nie lubię chamstwa... co innego prostoty...

Metal
19-12-2003, 07:06
Postaram się trochę uspokoić atmosferę, chociaż gość pewnie się już obraził i tu więcej nie przyjdzie, ale może ...

Gościu,
jeżeli Wojtek Nitka mówi Ci, że masz problem, to naprawdę go masz i na tym forum jest on chyba jedyną osobą (to oczywiście moje zdanie) która może Ci pomóc i fachowo - teoretycznie i praktycznie - wytłumaczyć problem.
Co do logowania: zdarza się, że goście zadają niby poważne pytania, a potem okazuje się, że robią sobie jaja. Albo rozmawiasz z gościem, ale tak naprawdę nie wiesz, czy z tym samym, czy pytania zadaje Ci już ktoś inny. Więc zaloguj się z nickiem np gośćJ23 i po zabawie, przecież to nie boli i trwa moment, a w znacznym stopniu porządkuje dyskusję. I tylko o ten porządek tu idzie.
Zastanów się czy Twoje reakcje nie są "rozhisteryzowane".