PDA

Zobacz pełną wersję : jak obliczyć % spadku ziemi?



andopo
08-07-2009, 07:54
Witam,
mam do wykopania dosyć długi dół pod drenaż ze spadkiem 4-5%, ziemia jak to ziemia, nie równa jest :) - jak metodą chałupniczą obliczyć spadek z jakim trzeba kopać?

Pozdrawiam

Eugeniusz_
08-07-2009, 08:02
na kżdy metr rowu około 4-5 cm spadku, czyli długa poziomica lub krótka i listwa lub deska, a dalej wiadomo :):)

andopo
08-07-2009, 11:15
dzieki :), faktycznie proste. A mam jeszcze pytanie, dol bedzie kopala koparka, na dno pojdzie podsypka. Lepiej zrobic spadek w rowie czy "wysterowac" spadek podsypka? A moze nie ma roznicy?

Pozdrawiam

ZaKontyK
08-07-2009, 11:23
Lepiej zrobic spadek w rowie czy "wysterowac" spadek podsypka? A moze nie ma roznicy?

Pozdrawiam

Spróbuj zapanować nad koparką
a podsypką doregulujesz

mynia_pynia
08-07-2009, 12:10
To żeś przywalił z tymi 3 - 4 cm na 1mb wykopu - przecież na 10 m różnica byłaby 30-40 cm, a zazwyczaj ludzie mają dłuższe domy niż 10 m. Drenaż kończyłby się głęboko pod stopą fundamentową a tak nie wolno robić.
Spadek ma być ale 3-5 cm na 10 mb!!!

Eugeniusz_
08-07-2009, 13:00
To żeś przywalił z tymi 3 - 4 cm na 1mb wykopu - przecież na 10 m różnica byłaby 30-40 cm, a zazwyczaj ludzie mają dłuższe domy niż 10 m. Drenaż kończyłby się głęboko pod stopą fundamentową a tak nie wolno robić.
Spadek ma być ale 3-5 cm na 10 mb!!!

Mynia to była odpowiedz na pytanie 3-4% a nie jaki powinien być :wink: :wink:
a już odpowiadając na twój zarzut tak wychodzi przy takim spadku, ale różnie mówią jaki powinien być dla drenażu ogólnie od1,5% do 8% a to są głosy różnych ludzi :-? :-?

Mynia nim się zbulwersujesz :wink: :wink: :wink: to przeczytaj pytanie i odpowiadaj na pytanie, potem można dyskutowac czy tak powinno być :wink: :wink:
- tylko politycy nie odpowiadają na pytania tylko mówią co chcą powiedzieć :-? :-? :-? :wink:

andopo
08-07-2009, 14:08
Witam,
te procenty wyczytałem tutaj http://www.muratordom.pl/instalacje/instalacje-kanalizacyjne/odwodnienie,6407_4482.htm

Powiedzcie proszę jak to ma być z tym drenażem i spadkiem na 10mb?

Uściślę, że chodzi o drenaż, który odprowadzi wodę opadową z ogrodu do studni chłonnej. Nie chodzi o drenaż opaskowy wokół ław fundamentowych.

Pozdrawiam,
Andrzej