PDA

Zobacz pełną wersję : Z nowym rokiem nowe ceny



rafałek
15-12-2003, 06:55
Ludziska na hurcie straszą mnie nowymi cenami na ceramikę od nowego roku... Czy mnie podpuszczają czy też o tym słyszeliście? Nie mylić z VAT'em. Bo jeśli od stycznia jeszcze podwyżka to w tym tygodniu muszę coś zamówić...

Pozdrawiam

tdxls
15-12-2003, 11:14
Ze względu na VAT ceny idą powolutku w górę, bo popyt jest większy. Szczególnie dotyczy to podstawowych materiałów budowlanych takich jak cegła itp.

garo
15-12-2003, 11:24
Podpucha.
Idzie zima i chcą jak najwięcej ukręcić na marwy sezon. A poza tym czyszczenia magazynu z towaru, który im zalega.
Wątpie aby ze względu na VAT cena netto też miałaby wzrosnąć. Bądźmy realistami, ktoś musi zrekompensować podwyżkę VAT-u. Inwestorzy mają ograniczone możliwości finansowe, wiec pewnie większość spadnie na producentów. A najszczęśliwsi są jak zwylke pośrednicy :evil:
Pozdrawiam

magmi
15-12-2003, 11:41
Nam w hurtowni facet powiedział jakieś dwa tygodnie temu, że obniżony (jakiś czas temu) cennik na Porotherm obowiązuje do końca roku, a od początku stycznia wchodzi z powrotem "stary" cennik, trochę wyższy. Facet jest OK, myślę że kłamie.

tdxls
15-12-2003, 11:58
Podpucha.
Wątpie aby ze względu na VAT cena netto też miałaby wzrosnąć. Bądźmy realistami, ktoś musi zrekompensować podwyżkę VAT-u.
Dopóki VAT nie wzrośnie to względu na koniunkturę podwyższa się cenę, bo wielu z nas decyduje się na zakup, aby uciec przed VAT-em.

rafałek
15-12-2003, 13:01
No właśnie. Jedni sprzedawcy mówią, że podwyżka, inni , że koniec rabatu, a tak na prawdę to chcą nas wycisnąć jak cytrynę...

Wowka
15-12-2003, 13:11
No właśnie. Jedni sprzedawcy mówią, że podwyżka, inni , że koniec rabatu, a tak na prawdę to chcą nas wycisnąć jak cytrynę...

Normalne prawo wolnego rynku. Ceny idą w górę gdy zwiększa sie popyt.
A popyt sie zwiększył dzieki niejasnością z wysokością stawki Vat

tdxls
15-12-2003, 13:28
Wowka wszystko w porządku tylko dlaczego nasz rząd (niektórzy mówią: żont) robi wszystko jak najbardziej pogatwać zasady tego rynku.
Z szybkością karabinu maszynowego publikowane są coraz nowe pomysły fiskalne a w życie wchodzą jeszcze inne - istny cyrk.