PDA

Zobacz pełną wersję : Remont stropodachu + ocieplenie = styropapa ?



Tonny_
08-07-2009, 19:41
Witam,
mam zamiar zabrac sie za remont stropodachu z ociepleniem starej konstrukcji: szlaka, szlichta i papa niestety juz w marnym stanie co wywolalo w tym roku pierwsze przecieki. Po analizach kosztowo-jakosciowych wybor padl na styropape. Mam w zwiazku z tym kilka pytan:

1 -jak zabrac sie za polozenie styropapy na dachu pokrytym stara papa ktory niestety nie jest juz rowny, porobily sie dolki, czy nalezy wtedy uzyc specjalnych dybli wodoszczelnych do mocowania styropapy? gdzie takowe moge znalezc, jak sie je stosuje?
2 -czy po uzyciu tej zimy dysperbitu do uszczelnienia starej papy uniemozliwilem sobie tym samym polozenie styropapy jednostronnej czyli bezposrednio styropianem na stara pape w zwiazku z mozliwoscia zajscia rekacji miedzy papa a styropianem?
3 - czy przy uzyciu styropapy o grubosci 10mm EPS100 chodzenie po takim dachu bez ryzyka odksztalcenia bedzie mozliwe? np. w celu usuniecia zalegajacego sniegu?
4 - jaka solidna pape termozgrzewalna uzyc do wierzchniego pokrycia aby zapewnic sobie spokoj na pare ladnych lat a wlasciwie z piec par :) ?
5 -czy jest ew. tanszy czy tez bardziej efektywny sposob renowacji takiego dachu?
6 - czy mozecie kogos polecic z okolic Nowa Sol / Zielona Gora do wykonania takiej roboty?

z gory dzieki,

To)/\(ek

Barbossa
09-07-2009, 07:48
w skrócie

wyp.. starą papę
uzupełnij i wyrównaj starą szlichtę
styro przyklej, żadnych kołków
ten stropodach ma jakieś spadki?
jest attyka na dachu (murek dookoła po krawędzi dachu)?

Tonny_
09-07-2009, 09:27
PostWysłany: Czw, 9 Lipiec 2009 08:48 Temat postu:
w skrócie

wyp.. starą papę
uzupełnij i wyrównaj starą szlichtę
styro przyklej, żadnych kołków
ten stropodach ma jakieś spadki?
jest attyka na dachu (murek dookoła po krawędzi dachu)?


- wlasnie czy ma sens uzupelnianie starej szlichty, uzupelnienie przypuscmy 3-5cm grubosci na obszarze o srednicy 30cm cos da w sensie trwalosci, czy to sie bedzie trzymac, nie speka zaraz?
myslalem, iz styropape uzyje jednoczesnie jako material wyrownujacy.
- dach ma spadki ok. 6%
- ogniomurki sa

Barbossa
09-07-2009, 09:45
chodzi o takie przygotowanie podloża, żeby izolacja nie popękała (czyli styropapa), górki o dołki moga się powiększyć, wtedy może dojść do naprężeń i trachnie Ci styro lub łączenie pap, cala robota do pupy
styropapą to raczej nie wyrównasz (styro jest przecież sztywne), do papy sensownie tego też raczej nie zamontujesz
ogniomurki- git, że są, zabezpieczą (choć częściowo) przed podrywaniem izolacji z dachu

jaaneek1
09-07-2009, 11:05
warto rozważyc system EPDM balastowy lub mocowanie mechaniczne.

Barbossa
09-07-2009, 11:28
z pewnością pod kątem ceny

Tonny_
09-07-2009, 17:40
niestety wydaje mi sie ze EPDM odpada ze wzgledu na zbyt duze obciazenie stropu jakie za soba niesie, juz w tej chwili strop dzwiga wiele ton szlaki, jakie sa mechaniczne mozliwosci mocowania styropapy bez koniecznosci klejenia?

Barbossa
09-07-2009, 18:00
nie ma
mechaniczny montaż przeczy idei styropapy
ale jak lubisz to możesz to dziurawić, wtedy kołki jakie chcesz
może zapytaj się tych, co tym handlują,
możesz nie kleić, tylko większe niebezpieczeństwo, że Ci ją poderwie
(oczywiście idea przyklejenia jest moja, nie wiem jak to widzą panowie, którzy to wymyślili, ale moje zdanie jest akurat takie)

Tonny_
10-07-2009, 09:19
czy ktos moze sie podzielic wrazeniami z docieplenia styropapa, czy kladl bezposrednio na stara pape, jak mocwal czy tez kleil, czy nierowne podloze wyklucza jej polozenie itp.

Barbossa
10-07-2009, 09:24
znowu mnie pytasz ?

Tonny_
10-07-2009, 09:28
...:) nie chce juz tak wymeczac, to pytanie w nawiazaniu do "zapytaj tych co tym handluja" a bardziej nawet tych co juz kladli

Barbossa
10-07-2009, 09:31
no kładłem (znaczy się patrzyłem jak to robią :D ), stąd te przemyślenia

dachmann
31-10-2010, 07:45
czy ktos moze sie podzielic wrazeniami z docieplenia styropapa, czy kladl bezposrednio na stara pape, jak mocwal czy tez kleil, czy nierowne podloze wyklucza jej polozenie itp.

Więc tak; kladzenie styropapy na stara nawierzchnie bitumiczna moze przysporzyc lekkiech problemow, iz stray dach ma pelno nierownosci i styropapa nie ulozy sie na nich jak kabka do wyjdzie nam pozniej na calej powierznichni. dla tego lepiej usunac calosc starego podloza o ile koszta i czas na to sa odpowiednie:D a klejenie polecam KALTKLEBER plus dla pewnosci laczenie styropapy dodtkowo na kolki jezeli to beton na wkrety jezeli mowa o drewnie w podlozu oczywiscie. Teraz wlasnie sie mecze ze styro na starym dachu a inwestor niepozwala na zerwanie.

Jurek27
08-11-2010, 20:47
Witam, interesuję mnie układanie styropapy, czy mógłby mi Pan napisać jak się ją układa oraz jak się robi zakłady?czy jest jakaś reguła układania jej? i czy może mi Pan napisać jakich błędów unikać ??

slawek9000
08-11-2010, 21:55
jaaaneeeek1 ma rację, styropapa czy ogólnie papa to jakiś syf który powinien już dawno być zabroniony z powodów ekologicznych i bhp. Rozumiem jeszcze że na gospodarcze budynki typu chlewnia obora można papę położyć, czy powiedzmy tam gdzie będzie duży ruch ludzi np. na mieszkaniówce będą mocowane różne instalacje na dachu, tam papa ma jakiś sens. W pozostałych przypadkach, istnieją materiały dużo lepsze a często i tańsze od papy. EPDM to jeden z najlepszych materiałów na dachy płaskie, choć zimą raczej się go nie położy, bardzo dobry jest PIB sprzedawany pod nazwą Rhepanol. Dobrym rozwiązaniem i budżetowym są membrany PCV czyli sikaplan, FDT czy podobne.
Wystarczy zrobić porządną powłokę, w systemie tradycyjnym czy odwróconym, i ma się spokój na 30 lat z tarasem/ dachem płaskim.

dachmann
16-11-2010, 17:44
Witam, interesuję mnie układanie styropapy, czy mógłby mi Pan napisać jak się ją układa oraz jak się robi zakłady?czy jest jakaś reguła układania jej? i czy może mi Pan napisać jakich błędów unikać ??

unikac nalezy;
podkladek w nierownoscich <dolach>
niewytyczeniu przekatnych dachy bo pozniej na szczycie Beda probleyy i to spore
jAK jest krzywo to tragedia wyjdzie bo wlansie ukladam... nie da sie tym prostowac.
uzywac bardzo dobrego kleju i ostrych pił
a zaklady sa oryginalne 5 cm badz wiecej zalezy od producenta.
a po ktores tam:D jest to ryzykowne dzialanie na starej kostrukcjii :)

zycze powodzenia:
)

tetbud
09-09-2013, 11:23
Jeżeli to możliwe to podłącze się pod temat. Jestem obecnie na podobnym etapie. Ostatnie gradobicia chyba przysporzyły wielu klientów na tego typu usługi.
W związku że jestem z Kielc mam dwóch producentów ale dwie różne rzeczy. Do pokrycia mam dach na oborze. Więc nie chciałbym wydać też za dużo pieniędzy, ale znowu żeby robić wszystko od nowa za 3 lata też mi się nie uśmiecha.
I zastawiam się nad styropapapą z tej firmy http://www.styro-papa.pl. Pytanie czy jest jakaś różnica pomiędzy styropapami. Bo znalazłem też i droższe oferty jak i tańsze?
Jeżeli możecie polecić jakieś sprawdzone produktu w podobnych cenach co styropapa to super.