PDA

Zobacz pełną wersję : Warunki na podpięcie wody a koszta PARANOJA. 800zł lub 0zł



michalekmonikakielce
08-07-2009, 19:48
Witam Pisze z pytaniem.. chciałem składać Podanie o wydanie warunków o podpięcie wody i kanalizacji zażądano odemknie 800zł
(Górno(Obok Kielc)
gmina obok (Morawica (Kielce)) to samo uzyskuje się za free od 4 lat gdyż pobierana opłata była niezgodna z przepisami

Jak się bronić przed tym 800zł sporo co myślicie da się przed tym jakoś ochronić?

edde
08-07-2009, 21:18
:o
normalnie oczy bolą i szczęka opada :cry: (sorry, wpasowując się w klimat powinno być "szczenka")
czytasz czasem to co napiszesz?

panda
08-07-2009, 22:09
Przeczytałem raz - nic nie zrozumiałem.
Przeczytałem drugi raz (powolutku) - już coś mniej więcej wiem co piszący miał na myśli.
Przeczytać trzeci raz i coś podpowiedzieć, zaproponować? Tylko po co skoro piszący ma mnie w doopie :oops: i nie chce mu się poprawnie (logicznie i po polsku) kilku zdań sklecić :(

michalekmonikakielce
09-07-2009, 17:20
dziękuje za zbędne i głupie odpowiedzi



Witam Pisze z pytaniem.. chciałem składać Podanie o wydanie warunków o podpięcie wody i kanalizacji zażądano odemknie 800zł (Górno(Obok Kielc)
gmina obok (Morawica (kielce)) to samo uzyskuje się za free od 4 lat gdyż pobierana opłata była niezgodna z przepisami

Jak się bronić przed tym 800zł?? sporo co myślicie da się przed tym jakoś uchronić?


CO TU CIĘŻKIEGO DO ZROZUMIENIA?

wydanie warunków z zakładu komunalnego koszt 800zł w gminie obok za free ?

mariusz12
09-07-2009, 17:36
Głupio i z błędami każdy pisać może, trochę lepiej trochę gorzej.

Nefer
09-07-2009, 17:41
A wystarczy poprawić ten błąd w temacie i po sprawie..

VIP Jacek
09-07-2009, 17:47
:o
normalnie oczy bolą i szczęka opada :cry: (sorry, wpasowując się w klimat powinno być "szczenka")
czytasz czasem to co napiszesz?

może "cenka" :lol:

Na forum też obowiązują zasady poprawnej polszczyzny.
Nie wiem, gdzie wcześniej byłeś na jakim forum, ale u nas na tym forum tak jest i kropka.
Na razie zostałeś potraktowany delikatnie, Panie michalekmonikakielce.

MarlenitaS
09-07-2009, 20:39
Szanowny Pan michalekmonikakielce pisze w swoim języku :lol: więc moim zdaniem zbędne jest uczenie go polskiego,skoro facet ma poważniejszy problem i nikt mu nie pomógł na tym forum :roll:
U mnie gmina nie pobiera opłat,za przyłącz do domu muszę zapłacić firmie od 1500-2000zł :roll:

edde
09-07-2009, 20:45
odrobina dobrej woli i już zamiast warónków mamy warunki ;) pogratulować ;)

chyba zacznij od zapytania gminy (a dokładnie kto? wójt/burmistrz czy jakiś zakład komunalny?) na jakiej podstawie prawnej życza sobie tej opłaty, poproś (lub zażądaj) o potwierdzenie na piśmie uzależnienia wydania warunków od wniesienia opłaty i pisemnej podstawy prawnej tego[/list]

09-07-2009, 20:50
Witam Pisze z pytaniem.. chciałem składać Podanie o wydanie warunków o podpięcie wody i kanalizacji zażądano odemknie 800zł ...
zaządano na piśmie ?

Barbossa
09-07-2009, 20:52
nastąpiła mała transformacja, czyli są chęci
a więc
za wydanie warunków NIC nie mogą żądać
za wykonanie przyłącza, niby nie, ale jak tak to realizacja w 2035
nie płacisz gminie, tylko j.w. - pewnej firmie (przy dobrych układach - nawet swojej)

miej tylko świadomość, że istnieje nadal (chyba) coś takiego, jak opłata "adiacencka" i partycypując w budowie sieci wod-kan możesz jej uniknąć, ba, nawet, jak się postarasz, płacić deczko mniej za pobór wody i odprowadzenie ścieków (przez jakiś czas), do czego zresztą i tak gmina Cię zapewne zmusza narzucając to w WZiZT bądź MPZT

tacim
09-07-2009, 22:20
Hm za przyłącze zapłaciłem 2 koła, za odbiór chyba 60 zł . Osobiście to chętnie bym te 800 zł zapłacił i niech robią.

Regut1
09-07-2009, 23:27
................
za wydanie warunków NIC nie mogą żądać
za wykonanie przyłącza, niby nie, ale jak tak to realizacja w 2035
nie płacisz gminie, tylko j.w. - pewnej firmie (przy dobrych układach - nawet swojej)
miej tylko świadomość, że istnieje nadal (chyba) coś takiego, jak opłata "adiacencka" i partycypując w budowie sieci wod-kan możesz jej uniknąć, ba, nawet, jak się postarasz, płacić deczko mniej za pobór wody i odprowadzenie ścieków (przez jakiś czas), do czego zresztą i tak gmina Cię zapewne zmusza narzucając to w WZiZT bądź MPZT

ad rem
1) u mnie za warunki techniczne przyłaczenia do sieci wodociągowej sie płaci, podstawą są zapisy w regulaminie dostarczania ścieków i wody uchwalonym przez Radę Gminy,
2) przyłacze może wykonać Inwestor, Wykonawca lub Gmina (jej zakład budżetowy) ale za TO SIĘ ZAWSZE PLACI,
3) opłata adiacencka nie dotyczy przyłącza wodociągowego ale budowy sieci. Opłatę można naliczyć tylko w sytuacji gdy obowiązuje odpowiednia uchwała rady gminy, która okresla jej stawkę procentową. Bez uchwały nie ma mowy o naliczeniu żadnej opłaty.

Barbossa
10-07-2009, 07:28
pewnie masz rację

rzeczywiście NIC to przesada, moga pobrać jakieś tam 20 peelenów za WYDANIE warunków, ale nie 800
w tym przypadku (sądząc po poście) to opłata może być spowodowana tym, że:
1. sieć wod-kan istnieje, policzyli, że partycypacja każdego z nowoprzyłączanych w tej sieci to jakaś tam kwota
2. w planie jest budowa sieci, policzyli udziały j.w.
tyle, że te 800 stówek to w momencie przyłączenia nie wydawania warunków

jeżeli sieć ma być budowana, lub została wybudowana niedawno, a działka miała przeznaczenie budowlane od dłuższego czasu, to prędzej czy później padnie hasło opłaty adiacenckiej, chyba, że gmina bogata i rada ma to w du.

wtedy jakiekolwiek opłaty z tytułu tego, że gmina coś realizowała, pozwolą uniknąć takiej sytuacji i o to mi chodziło, a nie że 800 stów to akurat jakaś tam opłata adiacencka
zresztą nie wiemy jaki jest statut działki i sieci, byc może taka uchwała juz tam istnieje

Wojtek R
10-07-2009, 07:37
miej tylko świadomość, że istnieje nadal (chyba) coś takiego, jak opłata "adiacencka" i partycypując w budowie sieci wod-kan możesz jej uniknąć, ba, nawet, jak się postarasz, płacić deczko mniej za pobór wody i odprowadzenie ścieków (przez jakiś czas), do czego zresztą i tak gmina Cię zapewne zmusza narzucając to w WZiZT bądź MPZT


możesz to rozwinąć , bo przygotowuję się na wojnę z UG

wymuszono na mnie opłatę za rozwój sieci w 2005 roku

jeśli ktoś przeoczył to

13 września 2007 r. Sąd Najwyższy rozstrzygnął w sposób ostateczny Uchwałą sygnt. akt III CZP 79/07 (patrz Załącznik), że obowiązkiem gminy jest pokrycie kosztów wykonania przyłącza kanalizacyjnego ze środków własnych gminy, tj. przyłącza kanalizacyjnego od sieci ulicznej do studzienki kanalizacyjnej na terenie nieruchomości odbiorcy.

Budowa urządzeń wodno-kanalizacyjnych należy na podstawie art.7 pkt 3 Ustawy z dn. 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym do zadań własnych gminy (patrz Załącznik).

Ich udostępnienie nie powinno być obciążone dodatkowymi kosztami.

UMOWY O REALIZACJĘ INWESTYCJI pomiędzy GMINĄ a „INICJATOREM" są niezgodne z prawem – bez ustawowej podstawy prawnej, a także z naruszeniem samorządowych zasad ustrojowych. Wszelkie świadczenia wpłacone w związku z Umową zostały pobrane nienależnie i podlegają zwrotowi na mocy art. 410 Kodeksu Cywilnego.


na dzień dzisiejszy oczywiście UG przysłał pismo o opłacie adiacenckiej jestem po wycenie nieruchomości i czekam na kwotę jaką wyliczą do zapłaty

Barbossa
10-07-2009, 08:35
co tu by rozwinąć?
jak dostaniesz pismo w sprawie opłaty, odpisz, że partycypowałeś w kosztach rozwoju sieci w kwocie takiej a takiej, z tego tytułu wnosisz o redukcję/umożenie opłaty o pomiesione wtedy koszty, załącz kwity i czekaj na odpowiedź
chyba to tyle

ps
tak sprawę załatwiałem w bodajże 2003 roku

Regut1
10-07-2009, 09:00
pewnie masz rację

rzeczywiście NIC to przesada, moga pobrać jakieś tam 20 peelenów za WYDANIE warunków, ale nie 800
.......l.

jeżeli sieć ma być budowana, lub została wybudowana niedawno, a działka miała przeznaczenie budowlane od dłuższego czasu, to prędzej czy później padnie hasło opłaty adiacenckiej, chyba, że gmina bogata i rada ma to w du.

wtedy jakiekolwiek opłaty z tytułu tego, że gmina coś realizowała, pozwolą uniknąć takiej sytuacji i o to mi chodziło, a nie że 800 stów to akurat jakaś tam opłata adiacencka
zresztą nie wiemy jaki jest statut działki i sieci, byc może taka uchwała juz tam istnieje
U mnie w mazowieckim warunki techn. dla samej sieci wodociągowej kosztują 200 zł. Po 2 latach sie przedawniły i kolejne 200zł poszło ........ Dodatkowo jeżeli robisz sam przyłącze to musisz zamówić ich nadzór i kolejne 300 zł w plecy. Razem 700 zł na sam wodociag bez kanalizacji. Oczywiście najdrożej wychodzi gdy przyłącze robi sama gmina.

Mamy obaj za mało danych żeby rzeczowo rozmawiać o problemie i zaczynają sie dywagacje ;-) Jezeli autor wątku będzie nadal potrzebował pomocy to powinien rzeczowo wyjaśnić wątpliwości, jeżeli nie to szkoda czasu na dywagacje.
Pzdr

michalekmonikakielce
10-07-2009, 16:20
Witam Pisze z pytaniem.. chciałem składać Podanie o wydanie warunków o podpięcie wody i kanalizacji zażądano odemknie 800zł ...
zaządano na piśmie ?

nie zażądano na piśmie pani powiedziała wypisać blankiet i przy tym wpłacić 800zł

michalekmonikakielce
10-07-2009, 16:22
Hm za przyłącze zapłaciłem 2 koła, za odbiór chyba 60 zł . Osobiście to chętnie bym te 800 zł zapłacił i niech robią.

kolego u mnie 800zł kosztują warunki przyłącze na własny koszt się wykonuje lub bierzesz kogos od nich bo jak sobie spuścisz wodę z wodociągu?

michalekmonikakielce
10-07-2009, 16:27
pewnie masz rację

rzeczywiście NIC to przesada, moga pobrać jakieś tam 20 peelenów za WYDANIE warunków, ale nie 800
.......l.

jeżeli sieć ma być budowana, lub została wybudowana niedawno, a działka miała przeznaczenie budowlane od dłuższego czasu, to prędzej czy później padnie hasło opłaty adiacenckiej, chyba, że gmina bogata i rada ma to w du.

wtedy jakiekolwiek opłaty z tytułu tego, że gmina coś realizowała, pozwolą uniknąć takiej sytuacji i o to mi chodziło, a nie że 800 stów to akurat jakaś tam opłata adiacencka
zresztą nie wiemy jaki jest statut działki i sieci, byc może taka uchwała juz tam istnieje
U mnie w mazowieckim warunki techn. dla samej sieci wodociągowej kosztują 200 zł. Po 2 latach sie przedawniły i kolejne 200zł poszło ........ Dodatkowo jeżeli robisz sam przyłącze to musisz zamówić ich nadzór i kolejne 300 zł w plecy. Razem 700 zł na sam wodociag bez kanalizacji. Oczywiście najdrożej wychodzi gdy przyłącze robi sama gmina.

Mamy obaj za mało danych żeby rzeczowo rozmawiać o problemie i zaczynają sie dywagacje ;-) Jezeli autor wątku będzie nadal potrzebował pomocy to powinien rzeczowo wyjaśnić wątpliwości, jeżeli nie to szkoda czasu na dywagacje.
Pzdr


W poniedziałek udam się tam jeszcze raz i poproszę o papierowa wersje , kosztów opłaty warunków i skąd się to wzięło

edde
10-07-2009, 19:29
Hm za przyłącze zapłaciłem 2 koła, za odbiór chyba 60 zł . Osobiście to chętnie bym te 800 zł zapłacił i niech robią.

kolego u mnie 800zł kosztują warunki przyłącze na własny koszt się wykonuje lub bierzesz kogos od nich bo jak sobie spuścisz wodę z wodociągu?

wody z wodociągu się nie spuszcza tylko stosuje się samonawiertkę

Regut1
10-07-2009, 20:30
W poniedziałek udam się tam jeszcze raz i poproszę o papierowa wersje , kosztów opłaty warunków i skąd się to wzięło

Od tego proponuje zacząć. Mi jeżeli ktoś każe płacić to zawsze pytam - Co otrzymuje w zamian? W odniesieniu do kontaktów z urzędami - dodatkowo drugie pytanie - na jakiej podstawie żąda się opłaty?

Bez rozpoznania tematu ciężko coś podpowiedzieć.

andrzej-br
11-07-2009, 20:33
witam.. u mnie dokładnie tak samo 800zł za partycypacje w kosztach budowy sieci kanalizacyjnej co sie tyczy zaś opłaty adiacenckiej to kazałem sobie na piśmie napisać że jeżeli będę partycypował w tych kosztach to taka opłata nigdy nie będzie pobierana .. w pierwszej odpowiedzi dostałem że ta opłata 800zł jest ,,na poczet" w.w. opłaty gdy się na nie zgodziłem bo na poczet to sobie mogą... i wole płacić tę opłatę adiacencką bo zapłacę ja raz niż teraz partycypować w kosztach a potem płacić drugi raz otrzymałem odpowiedź że jestem pierwszym który tego żąda ale ją w końcu dali. co będzie dalej zobaczymy.pozdrawiam