PDA

Zobacz pełną wersję : może nie ogród ale ogrodzenie



Iskra1
15-12-2003, 08:07
Mam następujący problem - okna mojego pięknego salon- kuchnio- jadalni wychodzą na tzw składzik podręczny niechlujnego sąsiada (opony, wanna, krzesło plastikowe , wychodek itp) :evil: Sąsiad jest nie do przejścia i w swoim otoczeniu nic nie zmieni. Jestem w tzw bliskiej granicy od niego-3/4 m. I mam problem. Jak się kurcze odizolować, zeby przez te okna wpadalo choć trochę swiatła?? Murek odpada bo nie chcę miec Alcatraz, drzewa 5 metrowe również. Może ktoś miał podobny problem. Zaznaczam od razu, że sąsiad sobie posprzątać nie pozwoli.
Czekam na jakiekolwiek pomysły. :-(
Ktoś ze znajomych radził, żeby dać tzw ekrany akustyczne, ale nie wiem... :(
PS. To jest północna strona świata

prosciu
28-12-2003, 10:51
Może sa jakies prawne sposoby na rozwiazanie tego problemu spróbuj w dziale prawo i pieniądze.
Jesli nie dogadasz się z sasiadem zbudowałbym ładny drewniany parkan i obsadziłbym całorocznym pnączem. Może i zasłoni troche światła ale lepsze to niz sterta starych opon.

29-12-2003, 11:52
Moi znajomi mieli ten sam problem. Oni jednak zdecydowali sie na tzw. ścianę, najpierw jednak zatrudnili architekta zieleni, który zaproponował im mur składacy się z powiedzmy- samych "doniczek". Są to takie specjalne bloczki w których sadzi się rośliny ( różne). Aby miało to ręce i nogi "doniczki" te są połączone jakimś sysytemem nawadniającym. Na samej górze tej ściany posadzone są na dodatek tuje. Wysokość w sumie ma to imponującą , sąsiadów ani widu , ani słychu, widok z okien wprost bajeczny. Jest jeden tylko minus- koszty jakie musieli ponieść, nie były zbyt niskie. No ale coś za coś.
Pozdrawiam :D

Zbyszek 1
08-01-2004, 13:50
A może wystarczyłoby posadzenie wzdłuż płotu winobluszczy szybko rosną i zajmują mało miejsca.

sara
08-01-2004, 18:18
albo żywopłot z krzewów

Pinus
08-01-2004, 19:17
A może coś takiego?

http://www.pinus.net.pl/opis.php?id=269&imgno=1

Dobrze zasłania latem i zimą.
To jest żywopłot z żywotnika zachodniego odm. Smaragd.
Cztery lata po wysadzeniu ze standardowych sadzonek.
Jeżeli Cię interesuje to zobacz na moich stronach jak te problemy rozwiązali inni.