PDA

Zobacz pełną wersję : co zrobić z rynną daszku w Celesta Rex



tatoswinka
09-07-2009, 13:23
Witam. Jestem na etapie kończenia elewacji domu i napotkałem na drobny problem. Chdzi o rynnę daszku w domku Celesta Rex, np.:
http://projekty.dom.pl/an_celesta_rex.htm?gclid=CJyJl-3NyJsCFQE43godySmZJQ
Chodzi mi o ten daszek nad drzwiami wejściowymi. Jest z rynny wylewka, a na projekcie zapomniano o rynnie spustowej. Jak ją zamontować żeby było OK. Nie ma do czego, a nie chcę robić skosu do ściany bo będzie to szkaradnie wyglądało. Tym bardziej nie chcę stawiać kolumn pod daszkiem bo fajniej wygląda taki wiszący. Może ktoś gdzieś widział jakieś sensowne rozwiązanie.
Pozdrawiam. Robert.

kielo
09-07-2009, 14:11
A po co ci tam rynna,przecież tam prawie nie będzie z czego miało kapać tylko to co napada na ten daszek

tatoswinka
09-07-2009, 18:39
np z lukarny, mam prowizoryczną rynnę i całkiem sporo leci

kielo
09-07-2009, 20:46
Skoro tak twierdzisz

Andrzej Wilhelmi
09-07-2009, 23:35
Rynna zdecydowanie powinna być. Jest to ewidentna niedoróbka projektanta! Oczywiście zamontowanie rur spustowych to żaden problem. Zejście do ściany i jedna rura spustowa lub dwie symetrycznie. Pozdrawiam.

tatoswinka
10-07-2009, 12:45
Rynna zdecydowanie powinna być. Jest to ewidentna niedoróbka projektanta! Oczywiście zamontowanie rur spustowych to żaden problem. Zejście do ściany i jedna rura spustowa lub dwie symetrycznie. Pozdrawiam.

po zaobserwowaniu co dzieje się w czasie deszczu też tak sądzę, ale chciałbym uniknąć montowania rynny do ściany gdyż rura od rynny do ściany będzie dość długa i straszne koromysło wyjdzie. Chyba zdecyduje się na pionową rynne bezpośrednio pod wylewką z rynny. Przymocuje do jakiegoś murku albo donicy - chyba lepiej będzie wyglądalo

Andrzej Wilhelmi
10-07-2009, 21:46
No nie sądzę aby to dobrze wyglądało ale oczywiście to rzecz gustu. Należy popraktykować w trakcie wykonania dachu, a może przesunąć którąś z rur spustowych i wprowadzić się do niej, a może przesunąć obie, a może żygacze załatwiłyby sprawę albo łańcuch. Pozdrawiam.