PDA

Zobacz pełną wersję : Gdy kończy się PnB



dorkaK
09-07-2009, 19:16
Ponawiam swoje pytanie odnośnie PnB. Jak narazie nie możemy zacząć budowy naszego wymarzonego domku 'Godziwy",a pozwolenie kończy się w listopadzie.Czy musimy od nowa składać wszystkie papiery na odnowienie? Za udzielenie odpowiedzi z góry dziękuję. Serdecznie wszystkich pozdrawiam! :-?

Barbossa
09-07-2009, 19:25
przed liściopadem
znajdź szeryfa i go zgłoś, zawiadom o zamiarze rozpoczęcia inwestycji
znajdź geodetę i niech zrobi wpis
szeryf niech zrobi wpis o rozpoczęciu robót
ogródź, postaw tablicę i machnij raz łopatą
i na dwa lata spokój

albo wystąp o przedłużenie decyzji

dorkaK
09-07-2009, 19:59
Serdeczne dzięki za podpowiedź ,na pewno tak zrobię,by nie przepadło. Pozdrawiam. :)

irreality
10-07-2009, 11:07
Sam tak dokładnie zrobiłem. Pierwszy wpis w dzienniku - przygotowanie placu budowy - usunięcie roślinności, ogrodzenie czy coś tam takiego... kierownik będzie wiedział co wpisać.

Jak już będziesz mieć "finalnego" kierownika budowy (a może zostanie ten sam) to nie ma problemu go zmienić - bieżesz oświadczenie i zgłaszasz w inspektoracie.

Acha... posprawdzaj do kiedy masz wydane warunki przyłączy - u mnie np. wygasły warunki wpięcia do sieci wodociągowej i musiałem pojechać po pisemko i pieczątkę za 50 zł.

A co do przedłużenia decyzji to jak się dowiadywałem to trwa praktycznie tyle samo czasu co wydanie pozwolenia na budowę. I papiery praktycznie od nowa.

rpilski
10-07-2009, 14:33
Według mnie wystarczy wpis do dziennika od geodety o wytyczeniu budynku, ale KB i tak trzeba mieć, więc może coś tam wpisać.

pablitoo
10-07-2009, 14:47
i na dwa lata spokój



A nie na rok ??

Barbossa
10-07-2009, 15:36
teraz to i 3 lata
przepis od tego roku


Art. 37. 1. (202) Decyzja o pozwoleniu na budowę wygasa, jeżeli budowa nie została rozpoczęta przed upływem 3 lat od dnia, w którym decyzja ta stała się ostateczna lub budowa została przerwana na czas dłuższy niż 3 lata.

skoro kończy się w liściopadzie to oznacza stary przepis

geodeta to se może, to nie jest rozpoczęcie robót
o przystąpieniu do robót (w terminie 7 dni przed rozpoczęciem) informuje inwestor i załącza kwity szeryfa (nie geodety)
inaczej to se również może, tyle ile geodeta

pablitoo
10-07-2009, 16:00
teraz to i 3 lata
przepis od tego roku


Art. 37. 1. (202) Decyzja o pozwoleniu na budowę wygasa, jeżeli budowa nie została rozpoczęta przed upływem 3 lat od dnia, w którym decyzja ta stała się ostateczna lub budowa została przerwana na czas dłuższy niż 3 lata.

skoro kończy się w liściopadzie to oznacza stary przepis

geodeta to se może, to nie jest rozpoczęcie robót
o przystąpieniu do robót (w terminie 7 dni przed rozpoczęciem) informuje inwestor i załącza kwity szeryfa (nie geodety)
inaczej to se również może, tyle ile geodeta

Uuuu - to już dawno w temacie nie jestem ...