PDA

Zobacz pełną wersję : potrzebna kasa na protezę:/



agnieszkakusi
09-07-2009, 19:20
Znajomy z innego forum stracił nogę. Potrzebuje ok.100 tyś na protezę. Zastanawiam się w jaki sposób można mu pomóc, czy są jakieś fundacje, które pomogą zebrać takie pieniądze. To jest emerytowany policjant, który stracił nogę nie na służbie, a w wyniku jakiegoś splotu wydarzeń. Do tego przeszedł dwie śmierci klinczne. Czy ktoś z Was może pomóc w kontakcie z taką fundacją? Myślę, że nie będzie problemu, żeby uzyskac od niego jakieś papiery, dokumenty dotyczące jego leczenia. Nie macie parę groszy na zbyciu, żeby mu pomóc :roll: ziarnko do ziarnka....

malka
10-07-2009, 00:19
Istnieje Fundacja Wsparcia Policjantów z siedziba w Warszawie - myślę,ze warto tam sie udać

A swoja droga 100 tysi :o czy to ma byc proteza dla wyczynowego sportowca :-?

agnieszkakusi
10-07-2009, 05:25
powiem szczerze, że nie wiem co to ma być za proteza. Wiem, że to któraś z kolei :roll: Ale spróbuję się dziś czegoś dowiedzieć :D

JaMajaD
10-07-2009, 07:52
jeśli ten pan jest z Torunia to istnieje na ul. Klonowica fundacja Feniks, wiem że kiedyś organizowali zbiórkę kasy na protezę dla jednego gościa który stracił nogę w wyniku komplikacji cukrzycy. Może warto się do nich zgłosić

agnieszkakusi
10-07-2009, 12:20
pochodzi ze Śremu :-?

malka
10-07-2009, 12:23
Aguś, ale przecież nie musi osobiście się stawiać w fundacji, można napisać.Ważne by nawiązać kontakt z instytucjami pomocowymi.Nikt w Jego imieniu raczej tego robić nie powinien.Musi sam.

agnieszkakusi
10-07-2009, 13:53
Tak wiem...tylko z tego co wiem, ta fundacja jest dla wdów i sierot po policjantach. Napisałam już do niego odnośnie tych fundacji tylko nie wiem jak u niego teraz jest z dostępem do netu.

malka
10-07-2009, 14:33
Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, a Fundacja Wsparcia Policjantów, to różne bajki.
Do pierwszej nie ma sensu uderzać - maja inne priorytety.

agnieszkakusi
10-07-2009, 14:40
Malka, dzięki za informacje :D

ponury63
10-07-2009, 14:40
Znajomy z innego forum stracił nogę. Potrzebuje ok.100 tyś na protezę. (...) To jest emerytowany policjant, który stracił nogę nie na służbie, a w wyniku jakiegoś splotu wydarzeń. Do tego przeszedł dwie śmierci klinczne.
ale jak potrzebuje protezy, to znaczy że jest aktywny
a zatem można tu uderzyć - www.far.org.pl - silna, sprawna organizacja
tu poczytac o nowościach - www.proteza.com/index.php?cat=22&sub=71&lang=pl
no i jest forum - http://amputowani.pl

o ile to nie jest przypadkiem ten człowiek
www.gazeta.policja.pl/wai/997/686/31012/Instytucja_subiekt.html
www.gazeta.policja.pl/wai/997/646/28767/Sukces_akcji_quotZenekquot.html

malka
10-07-2009, 14:44
Ponury, dzięki za info o FAR - bardzo mi się przyda :D

agnieszkakusi
10-07-2009, 14:59
Tak, Ponury...chodzi o Zenka vel Subiekta.

lump praski
10-07-2009, 17:38
Agnieszko, na jakie konto mozna przesylac pieniadze ?

ponury63
10-07-2009, 19:04
Ponury, dzięki za info o FAR - bardzo mi się przyda :D
cieszę się :D


Tak, Ponury...chodzi o Zenka vel Subiekta.
więc dostęp do Sieci chyba ma:
"Bardzo szybko wrócił do swojej roboty na forum. Ale przesiadywanie godzinami przy biurku było obciążające fizycznie. Nie skarżył się na to nigdy, a jednak… Inicjatywa znów wyszła od forumowiczów. (...) I tak wiosną tego roku na forum pojawiło się hasło „Laptop dla prezesa”. Znowu, jak w przypadku protezy, ruszyła lawina drobnych wpłat, znowu zorganizowano aukcję. Bardzo szybko uzbierano kwotę potrzebną na zakup dobrej jakości laptopa.
– Teraz mam zupełnie inny komfort pracy. Mogę siedzieć z laptopem na kanapie, w fotelu, mogę zabrać go do sanatorium czy na działkę. Wygodniej pracuję i szybciej udzielam odpowiedzi – mówi Zenon Włodarczak."
>> http://www.gazeta.policja.pl/wai/997/686/31012/Instytucja_subiekt.html

info o tej nowej akcji i konto tutaj [mam nadzieję że dane aktualne, post ze środy]
>>> http://www.ifp.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=7274
tylko brak informacji o tym, czemu ta nowa proteza jest tak potwornie droga

agnieszkakusi
10-07-2009, 21:16
numer konta jest dobry, bo wczoraj sama przesyłałam pieniądze. Dopiero teraz dotarło do mnie, że Subiekt dla policjantów to po prostu guru. Jeśli chodzi o cenę protezy. Nie mam pojęcia dlaczego ona jest tak droga. Nie miałam czasu dziś posiedzieć na forum i pogadać z ludźmi, którzy Zenka znają osobiście. Zresztą na www.ifp.pl jest założony przez mnie wątek o pomocy Subiektowi więc wszelkie informacje osoby zainteresowane tam uzyskają.
Lumpie, dzięki. Na Ciebie zawsze można liczyć jeśli chodzi o takie akcje :D
Ponury, Ty to jednak jesteś Moderator :wink:

lump praski
10-07-2009, 21:57
Jutro troche sie dowiem o protezach.....bo mam spotkanie w srodowisku lekarzy.

Dowiem sie dlaczego proteza jest taka droga ...........

Przylecialam do Polski w poniedzialek po poludniu.........okazalao sie, ze tego samego dnia na moim osiedlu o szostej rano wyskoczyla z okna dziewczyna........chyba do tej pory nie udalo ustalic sie jej tozsamosci .....na tym osiedlu sporo ludzi wynajmuje mieszkania........to .policjasnci musieli spojrzec jej w twarz i odprowadzili ja do bramy osiedla........ usiluja ustalic jej nazwisko.....nie chcialabym miec takiej pracy....mimo, ze, jako kierowca unikam mundurowych, wiem , ze nie maja lekko........nie jest to latwa praca.....

agnieszkakusi
11-07-2009, 07:21
kopiuję post z ifp:


witam Was wszystkich i przepraszam, że dotychczas się nie odzywałem ale byłem poza zasięgiem internetu.
Postaram się dać kilka słów wyjaśnienia.

Na wstępie.
Pomysł z apelem nie był mój, a PapySmerfa.
Podczas tegorocznego GM-u niechcący "otwarłem" się przed Zbyszkiem, niechcący, bo generalnie nie opowiadam nikomu o moich problemach finansowo-zdrowotnych.
Efektem tego mojego chwilowego "braku silnej woli" jest apel, który pojawił się na stronie głównej ifp.

Osobiście uważam, że przeprowadzona w 2006 r.zbiórka na forum, z dofinansowanej z MSWiA oraz KGP, które dały mi środki na połowę protezy była raz i więcej "dobroci" innych nie powinienem nadużywać.
Te trzy lata temu zwróciłem się do ifp, którego jeszcze wtedy nie znałem, jako ostatniej deski ratunku po trzech latach mojej walki o zdobycie środków na dobrą protezę.
Wtedy istniał temat "zrobił swoje, może odejść".

W okresie zbiórki zaangażowane były media, z TVP3 włącznie. W akcje włączył się też "Głos Wielkopolski", który dawał cykliczne artykuły w gazecie. Pomocną dłoń wyciągnęła również nasza gazeta policyjna "Policja 997".

Efektem tych wszystkich działań był zakup dobrej protezy wartości 60 tys zł.

Wcześniej, zaraz po amputacji miałem protezę "państwową". Noszenie tej protezy było przeżyciem nie tyle traumatycznym, co bolesnym.
Byle jaka jakość spowodowała dwukrotnie złamanie się protezy podczas chodzenia, co daje ten sam efekt jak nagłe złamanie nogi, czyli upadek i porządne potłuczenie.
Po tej protezie, lecząc rany psychiczne, bo przecież nie jest rzeczą normalną utrata nogi w "kwiecie wieku" i rany fizyczne spowodowane upadkami, powiedziałem sobie, że albo nazbieram na dobrą protezę, albo będę jeździł na wózku.
Wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Mając zebrane dzięki ifp część środków, zaciągnąłem kredyty i Zafundowałem sobie protezę lepszą.

Dzięki niej, co zapewne niektórzy zauważyli osobiście, poruszam się bez kul i w zasadzie jestem samodzielny.
Przyrównując protezę do samochodu, to zakupiłem sobie wtedy OPLA.

W zasadzie protezy przewidziane są na 3 lata. Stopień ich zużycia zależy od intensywności używania.
Ja żyję i eksploatuję moją protezę bardzo intensywnie. Staram się żyć normalnie.
W ciągu tych trzech lata miałem wymieniony chyba trzy razy lej i kilka razy uzupełniany w zależności od mojej wagi i przystosowania się do niego kikuta.
Niezmienna pozostała stopa i staw kolanowy.
Stopa wykonana z włókna węglowego, a staw kolanowy hydrauliczny.
W ubiegłym roku straciłem część stopy i w związku z tym proteza powinna być już wymieniona.

NFZ refunduje tylko 2800 zł ( tyle ile 3 lata temu).
Na protezę modularna nogi, bo tak się ona nazywa, na protezę uzupełniającą stopę prawą wraz ze specjalnym obuwiem i pozostałym osprzętem, dostałem z PEFRON niecałe 6 tys zł. To jest wszystko co mogłem otrzymać.

Dlaczego proteza kosztuje tak drogo ?
Bo użyty do jej konstrukcji materiał jest drogi.
Stopa z włókna węglowego kosztuje około 20 tys zł. Kolano w zależności jakie się chce mieć ( najdroższe z całego zestawu) ,lej np około 7 tys zł.

Generalnie jest taka zasada, że następna proteza powinna być o punkt lepsza.

Póki co naprawiam to co mam, dalej żyje intensywnie ( bo ja zawsze mówię, że żyje na kredyt ) i muszę zrobić wszystko to czego mogę nie zdążyć.

Miałem pecha, bo rozeszły mi się niby wygojone szwy po amputacji palców. Mam szczęście, bo pomału ale się goi.
W dużej mierze jest to sprawa źle dopasowanej protezy, która była robiona jak jeszcze nogę miałem w całości.

Jedno co jest pozytywne to to, że teraz jestem silny psychicznie.

Nie będę miał nowej protezy, to będę żył na miarę możliwości. Może los się kiedyś do mnie uśmiechnie.

Pisząc tego przydługiego posta chciałem tylko zaznaczyć, że ja swoją szansę dzięki Wam już miałem i ją wykorzystałem.
Jest na pewno dużo osób nie mniej potrzebujących ode mnie.
Nie chcę wykorzystywać mojej sytuacji aby wzbudzać litość czy potrzebę działania ze strony innych osób.

Podkreślę raz jeszcze. Jakby nie chwila szczerości w rozmowie z PapaSmerfem, to tego apelu by nie było.

Dostałem od ifp pomoc jako nieznany subiekt.
Teraz jako subiekt bardziej znany uważam, że sam sobie powinienem poradzić.

Zdecydowanie wolę pomagać innym.

Ponieważ jak już napisaliście, pewne kwoty przekazaliście, to informuję, że sytuacja podatkowa jest taka jak napisała Słupek.
Pieniądze wpływają bezpośrednio na moje konto, bez pośrednictwa innych osób czy fundacji.

Jeżeli chodzi o konto to mam je od początku moich zmagań finansowych po utracie nogi. na nim gromadzę wszelkie środki jakie uda mi się zebrać.

Konto nazywa się "Proteza Zenon Włodarczak". W apelu była mała nieścisłość. Nie Zenon Włodarczak z dopiskiem "proteza", a tak jak wcześniej napisałem Proteza Zenon Włodarczak. Niby to samo ale nie wszystko jedno.

Dziękuje za dotychczasowe wpłaty ( wyciągi dostaje poczta, bo bank nie ma bankowości internetowej" ale zastanówcie się czy na pewno warto inwestować akurat we mnie.

ps.
a fundacje są dla ludzi młodych, a najlepiej dzieci. Ja to wszystko już przerabiałem 6 lat temu, zaraz po amputacji nogi.

ps 2.
nie myślałem, że będę musiał znowu o tym pisać, a nie jest to łatwe.


Cały wątek jest tu: http://www.ifp.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=33342&start=30
Lumpie, ja wczoraj dowiedziałam się, że mój bliski kuzyn popełnił samobójstwo. Życie go przerosło....

lump praski
11-07-2009, 11:47
Ja tam " zainwestuje' - i nie beda to zle wydane pieniadze, jestem pewna. :D

Z tymi samobojstwami - dzieje sie cos niedobrego........slyszy sie coraz czesciej ....